Тільки для справжніх пані!

Правила першого прикорму

Правила першого прикорму

Найкраща їжа для грудних дітей – молоко матері. Однак приходить час, коли стає пора починати прикорм – давати дитині овочі, фрукти та інші продукти, тому що у нього з’являється потреба у додаткових вітамінах і мікроелементах, різноманітних білків, клітковини. До того ж у дитини починають рости зуби, формується жувальний рефлекс, тому йому стає необхідно вчитися справлятися з твердою їжею.

Проблема, коли і як вводити нові продукти в раціон, завжди хвилює будь-яких батьків. Зазвичай перший прикорм додають у віці 4-6 місяців, але це залежить від індивідуальних особливостей дитини: її здоров’я, ваги, від того, на грудному вигодовуванні він знаходиться або на штучному. В цілому, педіатри рекомендують прикорм дитини по місяцях: введення певних продуктів в певні терміни і при певному стані здоров’я.

Правильний час

Організм немовляти до 4 місяців ще не готовий до перетравлювання більш щільної їжі, ніж молоко або суміш, тому до цього віку ніяких нових продуктів давати не потрібно. Якщо ж протягнути і почати прикорм новонародженого після півроку, то травлення малюка буде погано справлятися з такою їжею, тому що занадто звикне до рідкої їжі. Але в будь-якому випадку необхідно порадитися з педіатром і поспостерігати за поведінкою і станом дитини.

Старт для першого прикорму малюка, що знаходиться на грудному вигодовуванні, можливий в півроку і не раніше. Виняток – якщо він не набирає нормальну вагу. Якщо ж дитина на штучному вигодовуванні, то нові продукти стають йому необхідні вже 4 місяці, тому що суміш, на відміну від материнського молока, не може дати йому всіх потрібних вітамінів і мікроелементів.

Також щоб визначити, коли можна вводити прикорм, слід звернути увагу на певні ознаки, які говорять про те, що дитина готова до додаткової їжі:

Якщо присутня більшість цих ознак, значить, дійсно пора вводити перший прикорм.

Почекати з цим важливою справою стоїть в наступних випадках:

Відкладати прикорм для дітей рекомендується на 1-2 тижні, не більше.

У деяких випадках можливо введення додаткової їжі і для зовсім крихітних діток – коли вони дуже мало додають у вазі. Тоді їм дають спеціальну суміш для новонароджених, яку призначає лікар.

Вибір продуктів

Важливо знати, коли вводити прикорм дитині, але не менш значуще те, чим його годувати. У магазинах продається безліч дитячих пюре, вказано, в скільки місяців можна давати, але правильний прикорм передбачає годування малюка переважно натуральними продуктами, а не консервантами. Педіатри рекомендують для здорового немовляти або страждає від закрепів починати з овочевих пюре, а для схильного до проносів і з недостатньою вагою – з каш, в першу чергу, з рисовим.

Овочі кращі для дитини в першу чергу тому, що містять безліч вітамінів і клітковини, що сприяє травленню. Змусити малюка їх є найскладніше, оскільки він звик до солодкого молока або суміші. Але зробити це необхідно, інакше він надалі не привчиться є овочі, буде вживати багато солодкого. В результаті у нього може сформуватися зайву вагу і навіть ожиріння.

Батькам слід запастися терпінням і пропонувати овочі, поки він не почне їх є без примх, і тільки після цього годувати фруктовими пюре і кашами. Буває, що доводиться робити по 10-12 спроб, і тільки якщо вони виявилися марними, можна переходити до іншого продукту.

Для прикорму дітей підійдуть в першу чергу місцеві білі і зелені овочі: різні види капусти, кабачки, цукіні. Надалі варто давати моркву і гарбуз, а в 8-9 місяців можна ввести картопля, буряк, зелений горошок. Всі овочі повинні бути хорошої якості, і їх необхідно відварювати. Коли дитина освоїть різні види продуктів, можна їх змішувати. В 8-9 місяців пюре можна почати замінювати протертими кабачками і пр. в овочевому бульйоні.

Що стосується фруктів, то правила для них аналогічні: краще починати з білих і зелених груш і яблук, тому що вони найменш алергенні. Якщо син або донька їх добре засвоює, то можна додати ягоди. А від екзотичних фруктів рекомендується утриматися до 3 років.

Якщо ми вводимо прикорм правильно, то це передбачає годування малюків різними продуктами, при цьому необхідно дотримувати баланс білків, жирів і вуглеводів, віддавати перевагу фрукти і овочі, причому по можливості свіжі. У холодну пору року, коли нового врожаю ще немає, все одно варто вибрати приготування пюре з тепличних овочів і фруктів, а не готовий консервований продукт. Оскільки натуральна їжа містить найбільшу кількість вітамінів, вона завжди повинна бути в пріоритеті.

Дотримання правил

Проблема, як правильно вводити прикорм дитині, стосується не тільки годування його певними продуктами. Важливо, які страви з них приготовані, в який час давати, що робити, якщо їжа не підійшла. Велике значення має і прикорм по місяцях.

Основні правила прикорму:

Знати, як правильно вводити прикорм, необхідно всієї сім’ї.

Подолання труднощів

Буває, що дитина відмовляється їсти той чи інший введений продукт, навіть якщо при пробі він не викликав алергію або порушення стільця. Не треба панікувати. Проблему, як вводити прикорм, якщо малюк його не хоче, цілком можна вирішити. Для цього потрібно:

Ні в якому разі не треба годувати насильно, непомітно або відволікати іграшками. У першій ситуації дитина буде боятися годування, у другій у нього не буде повноцінно вироблятися слина і виникнуть порушення травлення, а в третій він не зможе їсти без іграшок.

Щоб малюк краще привчився їсти з ложки, треба знайомити з нею ще до початку прикорму: давати в ручку при годуванні, намагатися поїти з неї водою, показувати, як їй користуються дорослі. Важливо вибрати правильну ложку саме для дитини: вона повинна бути невеликою і неглибокою.

Тільки коли дорослому вдається вирішити ці проблеми, можна сказати, що він дійсно знає, як правильно давати прикорм.

Перехід від грудного молока або суміші до інших продуктів – новий і досить складний етап у житті і малюка, і батьків. Питання, як вводимо прикорм і що, коли, скільки треба давати, можуть поставити в тупик тат і мам, особливо недосвідчених. Щоб все зробити правильно, необхідно звертатися за порадою до педіатра (а краще 2-3) і дотримуватися його рекомендацій.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Правша або лівша: як визначити провідну руку у дитини

Зміст статті: Що таке ведуча рука Можна перевчити лівшу Коли у дитини починає домінувати права чи ліва рука 4 варіанти домінування правої чи лівої руки Дві руки – одну спільну…

Чому у дитини пахне з рота і як повернути дитині свіже дихання?

Зміст статті: Від чого у дитини з’являється несвіже дихання З-за чого у грудної дитини пахне з рота? Як позбутися поганого запаху з рота у дитини? Несвіже дихання у дорослої людини…

Чому дитина часто скрипить зубами уві сні

Зміст статті: Привід для занепокоєння Бруксизм і нервове перенапруження Методи діагностики бруксизму Діти першого року життя періодично скриплять зубами. У більшості випадків це пов’язано з прорізуванням зубів, і батькам не…