Тільки для справжніх пані!

Порядок прорізування молочних зубів у дітей

Порядок прорізування молочних зубів у дітей

Безперечно, поява дитини в сім’ї – це радісна і водночас хвилююча подія, адже тепер батькам доведеться зіткнутися з тим, що раніше для них було невідомим. У першу чергу це стосується появи перших молочних зубів у дітей. Порядок прорізування зубів у кожної дитини індивідуальний, хоча черговість появи завжди приблизно одна і та ж.

У даній статті ми постараємося розглянути, коли у немовлят перші зубки ріжуться, яка черговість їх появи.

Коли проявляються перші зубки

Поява молочних зубів у немовлят по праву вважається одним з важливих моментів у фізіологічному розвитку малюків у віці до 1 року. Коли ріжуться зуби – це перша ознака того, що ріст грудних дітей відбувається вірно! Найчастіше зубки прорізуються, починаючи з піврічного віку. Інколи ці рамки можуть займати і зовсім інший часовий проміжок. Так, наприклад, у деяких дітей поява молочних зубів може відбутися 3-4 місяці, а в інших – лише починаючи з 8-10 місяців. Дане явище не вважається підставою для тривоги молодих батьків.

Дуже важливо з появою молочних зубів у дитини вести ретельний догляд за ними. У міру зростання і дорослішання дитини до гігієнічних процедур за порожниною рота треба привчати і саме чадо. Адже від цього залежить його подальше здоров’я.

Необхідно бути готовим до того, що поява молочних зубів у дітей може супроводжуватися такими неприємними ознаками, як різке збільшення температури тіла, нежить, зайва сонливість і розлад шлунка. Щоб уникнути ускладнень, краще в даній ситуації звертатися за медичною допомогою.

Скільки триває важкий період

Час появи зубів у дітей можна віднести до самого непростого періоду життя для батьків. Так як саме в цій ситуації їм доведеться зіткнутися з постійними капризами малюка, частим плачем і занепокоєнням. У таких ситуаціях більшість батьків задається питанням, яким чином можна допомогти своєму чаду перемогти дискомфорт. На жаль, на сьогоднішній момент немає певного методу позбавлення від неприємних відчуттів у момент зростання зубів. Проте зменшити хворобливі відчуття все-таки реально.

Для батьків необхідно зрозуміти одне важливе правило – немає ніякої чіткої схеми, за якої б відбувався ріст зубів у дітей до року. Навіть якщо говорити про близнятах або двійнятам, черговість росту зубів у них буде абсолютно різною. При цьому різниця може бути від кількох тижнів до кількох місяців.

З-за чого зубів немає тривалий час

З медичної практики, до року у дитини має з’явитися приблизно 6-8 зубів, але так відбувається далеко не завжди. Вважати відхилення ненормальними необхідно тільки в тому випадку, якщо у дітей діагностовано захворювання, які стали перешкодою до того, щоб зубки змогли своєчасно прорізатися (аномалії у фізичному розвитку, важкі патології). До них можна віднести:

 • Адентія. Вроджене захворювання, при якому у дитини з самого народження відсутні зачатки молочних зубів, саме тому вони не можуть рости. Діагностувати недугу можливо у разі проведення рентгенівського знімка щелепи.
 • Рахіт. Важке захворювання, яке часто проявляється в дитячому віці. Характеризується нездатністю дитячого організму правильно засвоювати вітамін D, з цієї причини спостерігається нестача солей кальцію, яка бере участь у формуванні кісток і зубів дитини.
 • З цього можна зробити висновок, що встановити чіткі строки зростання молочних зубів у дітей практично неможливо, так як для кожної дитини цей процес відбувається строго індивідуально.

  Важливо знати. Для того, щоб приблизно визначити час росту зубів у дітей, потрібно брати до уваги багато зовнішні і внутрішні фактори. Особливе значення приділяють таким:

  Варто згадати про те, що здоров’я дитячих зубів багато в чому залежить від того, наскільки правильний спосіб життя вела жінка в період вагітності. Напевно, не кожному відомо про те, що зачатки перших зубів з’являються ще в перші кілька тижнів внутрішньоутробного розвитку (приблизно на 6-7 тижні), а в цей момент багато хто ще й не знають про те, що знаходяться в цікавому положенні.

  Послідовність прояву зубів

  За медичними даними, послідовність прорізування зубів у малюків вважається такий:

 • Різці, розташовані в центральній частині ротової порожнини. Нижні можуть почати активно рости у віці від 6 до 10 місяців, а верхні трохи пізніше, починаючи з 7 місяців. Випадають ж ці різці тільки в 6-8 років.
 • Бічні Різці. Нижні зубки з’являються приблизно від 7 до 16 місяців, а верхні – з 9 місяців до 1 року. Випадають тільки після 7-8 років.
 • Ікла. Починаючи з 16-23 місяців, з’являються нижні ікла, а з 16-22 верхні ростуть. Випадають у віці 9-12 років.
 • Перші Моляри. Вперше починають різатися від року до 18 місяців (нижні). Верхні починають рости з 13-19 місяців життя малюка. Випадають в проміжку від 9 до 11 років.
 • Другі Моляри. Прорізуються пізніше всіх. Так, нижні можна спостерігати, починаючи з 20-31 місяці, а верхні – в 25-31. Випадання їх походить від 10 до 12 років.
 • Основні проблеми батьків у цей період

  Хоча ріст зубів вважається абсолютно нормальним фізіологічним процесом, організм малюка на даному етапі зазнає серйозного стресу, в результаті чого у дитини з’являється маса нових неприємних відчуттів.

  При прорізуванні зубів у малюка спостерігається різке ослаблення імунної системи. Саме тому на даному терміні підвищується ймовірність інфекційних і застудних хвороб. Для того щоб запобігти розвитку важких ускладнень, в цей час знадобиться відмовитися від проведення будь-яких щеплень.

  Окрім ослабленого імунітету, батьки можуть також зіткнутися з такими симптомами:

  Як полегшити стан

  Знизити прояв неприємних відчуттів в момент прорізування зубів у малюка важко, але якщо дотримуватися рекомендацій лікарів, то больові відчуття можна значним чином приглушити. Що для цього може знадобитися:

  Спеціальні «гризуни»:

 • Прорізувачі (використовуються для того, щоб задовольнити бажання дитини щось погризти). Надають позитивну дію, якщо їх використовувати в охолодженому стані.
 • Різні соски і пляшечки (також необхідні для того, щоб чадо могло спокійно і безпечно для свого здоров’я пожувати і знизити неприємний свербіж в порожнині рота).
 • Легкий масаж ясен (проводити змоченим прохолодною кип’яченою воді марлевим тампоном або пов’язкою).
 • Застосування спеціалізованої зубної щітки у вигляді напальчника.
 • У момент, коли у дитини починають різатися зубки (особливо до року) дуже важливо, щоб він був оповитий материнською турботою і любов’ю. Перебуваючи поруч, мати буде вселяти йому відчуття захищеності і повного спокою. Проте слід бути уважним і не привчати дитину до зайвого уваги, так як пізніше можуть виникнути й інші проблеми.

  Щоб дитині було простіше і безболісніше впоратися з етапом росту зубів, його можна трохи частіше прикладати до грудей, грати з ним, читати казки і просто якомога більше часу знаходитися поруч!  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Корисно парити ноги з гірчицею при нежиті дитині?

  Зміст статті: Чим корисні ванни для ніг при простуді? Правила проведення процедури Як зробити гірчичну ванну для ніг? Застуда у дитини завжди приносить мамі і татові чимало клопоту. Щоб скоріше…

  Перший прикорм малюка: з чого почати знайомство з «дорослою їжею»

  Зміст статті: Навіщо? Вже можна? Головні правила Основні продукти на дитячому столі Небажаний перший прикорм Для молодих батьків питання про першому прикорму свого малюка завжди хвилюючий і вимагає великої відповідальності….

  Перший місяць життя дитини: корисні поради по догляду за новонародженим

  Зміст статті: Ранковий туалет Обробка пупка Зміна підгузників Купання Стрижка нігтів Годування Одяг Мікроклімат в будинку Прогулянки на вулиці Народження сина чи доньки – це велика подія в кожній родині….