Тільки для справжніх пані!

Популярні і затребувані професії нашого часу

Популярні і затребувані професії нашого часу

Ще навчаючись в 11-му класі, більшість учнів та їх батьки стурбовані тим, в яке в навчальний заклад вчинити, яку професію надалі вибрати. Тому одним з самих топових питань у цей час виявляється такий: озвучте самі затребувані професії у світі. «Чому в світі?» – запитаєте ви. Відповідь: тому що частина учнів відправляються вчитися за кордон, де в майбутньому будуть працювати.

У цілому певний список професій затребуваний у всіх країнах, столицях, великих мегаполісах, селищах. Тут виникає інша проблема: у великих містах більше шансів влаштуватися на перспективну посаду, ніж у маленьких, оскільки на одне робоче місце можуть претендувати десятки людей. У будь-якому випадку, потрібно вибирати саме затребувані високооплачувані спеціальності, на кожній з яких зупинимося докладніше.

Топ популярних спеціальностей

Найпопулярніші професії можна розділити на 2 списку. У першому списку ті спеціальності, які популярні на ринку праці, в другому списку є професії, популярні серед молоді, студентів та людей без досвіду роботи.

Список затребуваних професій на ринку праці:

Щоб піти працювати по одній професії зі списку, потрібно мати середню спеціальну або вищу освіту. Також такі роботи вимагають постійної перекваліфікації та підвищення рівня кваліфікації.

Питання: як бути тим, у кого немає вищої або середньої освіти, або тим, хто не хоче працювати за фахом, як бути студентам? Які професії підійдуть в таких випадках? – Ось список професій, які використовуються як для підробітку, так і для початку кар’єри:

Цікаво: зараз багато хто може заробляти на своєму хобі, це може бути шиття, в’язання, прикраса інтер’єру. Також однією з високооплачуваних професій є стезя фотографа. Цією справою можна займатися як за великі гроші, так і для задоволення. У будь-якому випадку, така робота буде приносити дохід. До творчим і не менш популярним спеціальностями відносяться: іміджмейкер, стилісти, телепродюсери, аніматори, дизайнери та інші. В майбутньому популярними можуть стати професії, пов’язані з нанотехнологіями.

Зараз на трудовому ринку існують понад 500 спеціальностей, з яких тільки близько 50 є затребуваними. Вибирати професію варто, відштовхуючись від своїх здібностей, що вам більше до вподоби. Оскільки на нецікаву роботу ходити особливого бажання не буде. Нині популярно вибирати універсальні професії, які в майбутньому не викличуть проблем з працевлаштуванням. Краще, якщо майбутня спеціальність не буде прив’язана до місцевості або в певній галузі, і в разі переїзду в іншу країну можна буде знайти високооплачувану роботу. А які професії відносяться до таких?

Економічна галузь

Зараз даний вид професії є одним з найпопулярніших і високооплачуваних. Економіст – це престижно і актуально. Після «дембеля» на економічному факультеті вас, недосвідченого спеціаліста, звичайно, не поставлять на високу посаду, тому на перших етапах необхідно буде працювати в помічниках. Але набравшись досвіду, ви зможете вже думати про підвищення. Економічна освіта є одним з універсальних, воно дозволяє в подальшому влаштуватися хоч на МКС (менеджером або бухгалтером космонавтів). Які спеціальності передбачають економічну освіту?

Вибір широкий, це можуть бути:

Список можна продовжувати до безкінечності, якщо ваш улюблений предмет – математика, у вас все добре з мисленням – ця галузь для вас.

Еколог

Еколог займається вивченням стану зовнішнього середовища, води, землі. Аналізує й контролює рівень забрудненості. Які перспективи у еколога? Навіть дуже великі. Ця професія поширена у великих містах, де жодне будівництво не обходиться без перевірки екологічної інстанції. При зведенні будинків, заводів, фабрик, якщо потрібно прокласти дорогу – скрізь потрібно висновок еколога. Якщо вам цікаво захищати коників і зайчиків, то слід поступати на факультет екології, біології або хімії.

Дизайнер ландшафтів

Ця професія підходить, якщо ви збираєтеся жити у великому місті, оскільки в маленькому місті по даній професії роботу не знайти. Ландшафтні дизайнери – це свого роду художники, які малюють за допомогою фарб природи. Де можна працювати? – Це можуть бути проектування парків, заміських будинків і резиденцій. Якщо ви любите малювати і фантазувати, можна сміливо йти на архітектурний будівельний або художній факультети.

Менеджери по персоналу

Професія передбачає підбір персоналу. Коли фірми дають заявку на пошук потрібного фахівця – менеджер підшукує походять людини, переманюючи його з інших компаній. Така робота підійде людям, які вміють спілкуватися з людьми, що володіють знаннями спеціальних психологічних прийомів. Які курси має пройти? – Можна закінчити спеціалізований гурток або вступити на факультет менеджменту або психології.

Іміджмейкер

Іміджмейкер – це стиліст, який здатний візуально змінити людину за допомогою одягу. Щоб стати фахівцем своєї справи, потрібно мати чудовий смак і розбиратися в моді. Такої професії навчають на факультетах мистецтва і дизайну.

Біотехнолог

Біотехнологи працюють у сфері медицини і промисловості. З допомогою компонентів живих організмів вони створюють гени, білки та інші химери, отримуючи при цьому абсолютно нові організми і продукти. Зараз для роботи в цій сфері потрібно хімічну або біологічну освіту.

Отже, яку б професію ви не вибрали, варто пам’ятати, що всюди потрібні фахівці вищого плану, і якщо ви майстер своєї справи, попит на ринку праці вас хвилювати не повинна. Головне, щоб робота приносила не тільки гроші, але і радість.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Особливості професії дизайнер інтер’єру

Зміст статті: Історія професії Про дизайн як такий Про специфіку роботи Ваша освіта Творчі професії вважаються дуже цікавими і захоплюючими. Вони дають великі можливості для творчості і самореалізації. У цих…

Опис та особливості професії дизайнера

Зміст статті: Хто такий дизайнер? Важливі якості Освіта Місце роботи і кар’єра Переваги та недоліки професії У всі часи людина прагнула поліпшити красу свого житла, одягу і навіть навколишнього середовища,…

Нові перспективні професії: ким бути в XXI столітті

Зміст статті: Спеціальності, пов’язані з наукою і космосом Сфера бізнесу та інформаційних технологій Event-індустрія, реклама і торгівля Професії соціальної сфери: освіта та медицина Наукові і технічні досягнення кардинально змінюють картину…