Тільки для справжніх пані!

Плоскостопість у дітей: лікування підступної патології

Плоскостопість у дітей: лікування підступної патології

Плоскостопість – це деформація стопи, при якій відбувається сплощення підошви, стеля опускається, і стопа повністю стосується поверхні підлоги. Деякі батьки не надають значення розвивається захворювання, вважаючи, що воно не небезпечно для дитини. Але вони глибоко помиляються!

Давайте дізнаємося, як лікувати плоскостопість у дітей на ранній стадії, в іншому випадку воно може загрожувати неприємними наслідками для всієї опорно-рухової системи.

Причини

Плоскостопість може формуватися під впливом багатьох факторів, серед яких найбільш виражені у дітей наступні причини:

Симптоми

Стопу маленької дитини відрізняє особлива будова. Вона здається плоскою з-за того, що звід заповнений підшкірними жировими відкладеннями. З розвитком і зростанням малюка його ступня все більше стає схожою на стопу дорослого.

На ранній стадії виявити проблему не так просто. Однак варто звернути увагу на наступні симптоми, які можуть вказувати на розвиток плоскостопості:

Види і ступеня плоскостопості

Виділяють три виду захворювання:

 • Поперечний. Коли ущільнюється передній відділ стопи. Така деформація видно візуально. Відбувається відхилення великого пальця в бік, і всередині стопи можуть виникати нарости. При цьому другий і третій пальці набувають неправильну форму.
 • Поздовжнє. Уплощается подовжній звід стопи. При цьому подовжується середня частина, і стопа немов повертається всередину. Хода стає незграбною, а носки сильно розводяться в сторони.
 • Комбіноване. При такому вигляді плоскостопості відбувається поєднання і поздовжньої і поперечної деформації стопи.
 • Розрізняють кілька ступенів плоскостопості:

  На ранніх стадіях плоскостопість лікується легше, тому важливо не упустити момент і вчасно звернутися до фахівця, який розповість, як вилікувати плоскостопість у конкретному випадку.

  Небезпеку захворювання

  Нь буде прогресувати і неминуче призведе до тяжких наслідків.

  Плоскостопість у дітей допускає лікування різними способами:

  Найбільш правильний підхід полягає в поєднанні декількох методів лікування, підібраних спільно з ортопедом.

  Масаж

  Виправити плоскостопість у дитини за допомогою масажу мама може і самостійно, виконуючи наступні рекомендації щодо масування ніжок малюка.

  Лікувальна фізкультура

  Лікувальна фізкультура при плоскостопості у дітей – одна з найважливіших складових лікування. ЛФК підбирає ортопед, і на першому етапі вправи виконуються під керівництвом інструктора, а потім повторюються самостійно.

  Для лікування захворювання у дитини виконуються пасивні вправи, тобто його ніжками керує мама.

  Корекція плоскостопості у дітей і лікування в домашніх умовах цілком можливі, якщо виконувати наступні вправи:

  Лікувальна гімнастика при плоскостопості у дітей показана на будь-яких стадіях захворювання.

  Ортопедичний килимок

  Дуже корисно ходити босоніж по нерівній поверхні. Профілактика і лікування можливі при використанні спеціального масажного ортопедичного килимка. При виконанні вправ на ньому викликається подразнення рецепторів на ступні, в результаті чого вона формується правильно.

  Ортопедичне взуття

  Лікування плоскостопості у дітей в ряді випадків передбачає носіння спеціального взуття або ортопедичних устілок не менше 5 годин на день. Плюси носіння ортопедичного взуття полягають в наступному:

  Фізіотерапія

  Для лікування плоскостопості у дітей застосовують такі фізіотерапевтичні процедури:

  Ці методи лікування дозволяють відновити рухливість суглобів, поліпшити метаболічні процеси в тканинах. Їх призначає тільки лікар.

  Операція

  Оперативне втручання можливе лише в крайньому випадку, коли проблему не вдається виправити консервативним шляхом. Як правило, такий метод можливий тільки при досягненні дитиною пубертатного періоду, так як на ще м’які кістки і суглоби впливати марно.

  Операція може мати на меті як штучне зрощення між п’яткової і човноподібної кістки, так і гіпсування стопи для фіксації її за допомогою спиць. Після хірургічної корекції пацієнту потрібна тривала реабілітація, яка проходить у спеціалізованих установах.

  Як бачите, відповідь на питання про те, чи можна виправити патологію стоп у дитини, позитивний. Пам’ятайте, що приступати до методів корекції слід лише після консультації з ортопедом. Не дозволяйте малюкові лінуватися, разом робіть лікувальну гімнастику і частіше ходіть босоніж по траві і піску. Здорові ноги – це дуже важливо!  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Перша швидка допомога при сонячному ударі

  Зміст статті: Що таке сонячний удар Особливості надання першої допомоги Як лікувати сонячний удар Профілактика Сонячний удар є різновидом теплового удару, відбувається в результаті тривалого впливу УФ-променів на відкриту поверхню…

  Харчування при застуді: що можна і не можна їсти під час хвороби

  Зміст статті: Заповнюємо запаси рідини: що потрібно пити при застуді? Продукти, які можна і потрібно їсти в період хвороби Що їсти не рекомендується? Всі ми більш-менш знаємо, як лікуватися при…

  Перша допомога при загальній слабкості і непритомності

  Зміст статті: Причини подібного стану Симптоми Надання першої допомоги Профілактичні заходи Непритомністю називають короткочасну втрату свідомості, яка може статися навіть з абсолютно здоровою людиною унаслідок серцевої недостатності, перегріву, сильного стресу…