Тільки для справжніх пані!

Пізня овуляція: відхилення або норма?

Пізня овуляція: відхилення або норма?

Овуляція – найважливіший процес в жіночому організмі, що впливає на можливість зачаття. Не дивно, що зміни в цьому процесі хвилюють жінку, яка мріє завагітніти. Нерідко у жінок дітородного віку виявляють таке явище, як пізня овуляція. Що ж це таке, які причини і ознаки пізньої овуляції, і на що вона впливає?

Пізньої овуляції простими словами

Парадоксально, але багато дівчат можуть відповісти, що таке менструальний цикл і овуляція, як вона відбувається і за що відповідає. Менструальний цикл – це період від першого дня однієї менструації до першого дня наступної. Приблизно в середині цього періоду і відбувається овуляція. Це значить, що здійснюється вихід зрілої яйцеклітини з яєчника. Ця яйцеклітина повністю готова до запліднення сперматозоїдом. Якщо злиття жіночої і чоловічої статевих клітин відбувається успішно, то зачаття вдалося, і всередині матки починає рости нове життя.

Статева система кожної жінки функціонує по-своєму, тому тривалість менструального циклу може бути менше або більше (21-35 днів). В середньому ця цифра становить 28 днів, отже, при такій тривалості циклу вихід яйцеклітини з яєчника припадає на 14 добу. Якщо яйцеклітина дозріває пізніше на кілька днів (після 18-19 дня циклу), говорять про пізньої овуляції. Зрозуміло, що у тих дівчат, чий цикл становить 35 днів, нормальні терміни овуляції будуть іншими.

Розрахувати дні овуляції індивідуально для вашого циклу можна з допомогою нашого безкоштовного онлайн калькулятора.

Лікарі зазначають: з упевненістю стверджувати, що у жінки спостерігається затримка дозрівання яйцеклітини, можна тільки після того, як дане явище буде повторюватися протягом декількох менструальних циклів. Це пов’язано з тим, що жіночий організм дуже чуйно реагує на багато факторів, і збій в циклі може бути пов’язаний з одним з них.

У більшості випадків причини пізнього дозрівання яйцеклітини пов’язані з відхиленнями у здоров’ї. Затримка може відбуватися під впливом наступних факторів:

Однак не варто панікувати: в деяких випадках пізня овуляція є лише індивідуальною особливістю жіночого організму. Це означає, що ніякого втручання в цьому випадку не потрібно, але тільки за умови, що жінка повністю здорова і прекрасно себе почуває. Будь-які патологічні ознаки, супутні затримки виходу яйцеклітини з яєчника, свідчать про те, що в жіночому організмі щось не в порядку, і є приводом для візиту до лікаря.

Як розпізнати пізню овуляцію?

Самостійно визначити, які саме причини викликали затримку дозрівання яйцеклітини, досить важко. Іноді доводиться пройти не одне обстеження і здати купу аналізів. В першу чергу жінці необхідно впевнитися, що у неї дійсно пізня овуляція. Для цього можна використовувати будь-який з перерахованих методів:

Вимірювання базальної температури успішно застосовується деякими жінками для визначення найбільш вдалого часу для зачаття. При пізньому дозріванні яйцеклітини ознаки цього процесу видно на графіку базальної температури: спочатку показники знижуються, а потім різко піднімаються в момент виходу яйцеклітини з яєчника, причому відбувається це ближче до кінця циклу. Однак практика показує, що багато хто з представниць слабкої статі проводять контроль неправильно або зовсім не знайомі з таким методом. Тому він не відноситься до ефективних способів діагностики затримки овуляції.

Тести на овуляцію, сьогодні продаються практично у всіх аптеках, можна назвати самим простим, доступним і в той же час досить достовірним способом діагностувати затримку за умови правильного використання тест-смужок. Більш точно визначити, що у жінки пізня овуляція, зможе спеціальне дослідження яєчників, що проводиться на апараті ультразвукової діагностики.

Аналізи крові – менш популярний метод, однак у деяких випадках можна використовувати і його. Не варто забувати, що проводити дослідження будь-яким із зазначених способів доведеться протягом декількох циклів, лише в цьому випадку результати можна буде вважати точними. Після попередніх досліджень треба вирушати до гінеколога, щоб з’ясувати, чим викликана затримка процесу овуляції.

Основні ознаки пізньої овуляції можна помітити тільки при проведенні цих досліджень. А от зміни в самопочутті при такому відхиленні від норми в більшості випадків відсутні: у багатьох жінок дозрівання яйцеклітини буває безболісним і проходить майже непомітно. Якщо зовнішні ознаки пізньої овуляції все ж таки присутні, вони не відрізняються від тих, які зауважує дівчина при нормальному перебігу циклу:

Іноді ці ознаки можуть безпомилково підказати жінці, яка дуже чуйно прислухається до власного організму, що в неї відбувається овуляція. Однак самостійно ставити собі якісь діагнози і тим більше приймати ліки без консультації лікаря не слід. Тільки фахівець може з’ясувати, чому у пацієнтки спостерігається зсув процесів овуляції і чи потрібно це виправляти.

Вагітність при пізньої овуляції: чи можливо?

Жінкам, у яких виявлена пізня овуляція, не варто засмучуватися і переживати з приводу можливості зачаття: завагітніти при такому відхиленні від норми цілком реально, якщо воно не супроводжується серйозними змінами в гормональному фоні і гінекологічними захворюваннями. Як стверджують лікарі, пізня овуляція не викликає безпліддя. Як правило, вона лише супроводжує більш серйозних порушень у жіночому здоров’я, які перешкоджають успішному зачаття. Тому жінці потрібно переконатися, що затримка дозрівання яйцеклітини не викликані якими-небудь інфекціями або збоями в роботі організму.

Основна складність для дівчат, у яких спостерігається пізня овуляція, полягає в тому, що наступила вагітність дуже важко діагностувати в перший місяць після зачаття. Якщо зачаття відбулося безпосередньо перед місячними, менструація пройде як завжди чи буде менш рясно, ніж раніше, а домашній тест на вагітність не покаже наявність ХГЛ у сечі. Доцільно проводити експрес-тест лише ближче до початку наступної передбачуваної менструації. Втім, через 2-3 тижні після зачаття можна зробити УЗД: цілком ймовірно, що на дослідженні вже виявляться ознаки зародження нового життя.

З-за того, що навіть при настанні вагітності менструальні кровотечі можуть тривати, жінка не відразу дізнається, що скоро стане мамою. Це означає, що вона ризикує не тільки своїм здоров’ям, але і здоров’ям майбутнього малюка, не знаючи, що їй вже варто берегти себе і відмовитися від усього, що може нашкодити дитині. Але чи може жінка відчути вагітність, що настала при пізньої овуляції, вже на ранніх термінах? Дійсно, при такому положенні справ ознаки вагітності можуть виявитися дещо пізніше. Однак вони, як правило, не відрізняються від звичайних симптомів зачаття.

Пізня овуляція може здатися серйозною перешкодою на шляху до довгоочікуваної вагітності і наштовхнути жінку на думці, що з її здоров’ям не все гаразд. Але насправді зачати і виносити дитину можна навіть з порушеннями менструального циклу. Потрібно лише уважно ставитися до власного здоров’я і своєчасно вживати заходів по його відновленню.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Харчування при вагітності: чи можна вживати лимон

Зміст статті: Корисні властивості лимона Як і для чого фрукт вживається в період вагітності? Лимон при застуді для вагітних Протипоказання до застосування Цитрусові завжди вважалися основним джерелом вітамінів і корисних…

Петрушка: як правильно вживати зелень при вагітності

Зміст статті: Користь петрушки як лікарської рослини Використання петрушки в період вагітності Рецепти для вагітних з використанням петрушки Добова норма петрушки: скільки вживати Протипоказання до застосування Лікувальна рослина або корисна…

Від чого залежить стать майбутньої дитини

Зміст статті: Від чого чи від кого залежить стать дитини Міфи, не заслуговують довіри Китайські або японські таблиці Оновлення крові Дієта Лідерство в сім’ї Стать дитини і овуляція Часто батьки,…