Тільки для справжніх пані!

Пижмо в раціоні людини: лікувальні властивості і протипоказання

Пижмо в раціоні людини: лікувальні властивості і протипоказання

З дитинства кожній людині знайоме трав’яниста рослина з яскраво-жовтими суцвіттями. Пижмо, корисні властивості якої досить різноманітні, може бути виявлена на луках, по берегових ліній річок і озер, поблизу доріг, біля житлових будинків і серед чагарників іншого виду. Дуже важливо вивчити можливу шкоду й користь перш, ніж почати застосовувати цю лікувальну траву.

Історична довідка

Неправильно вважати пижмо простим рослиною. Цей квітковий рід налічує в собі не менше 50 видів. Зустріти лікувальні суцвіття можна практично на всій планеті. Найбільш поширені і представляють найбільшу цінність наступні види:

Існує величезна різноманітність варіацій цієї рослини: горобина польова, горобинник, шаманська ромашка та інші.

Зазначимо, що згадка про пижмі зустрічається на різних континентах в різні століття. Великим поціновувачем лікувальних властивостей рослини на Русі був сам Петро I.

Склад

Знаючи складові компоненти трави, можна виявити шкоду і користь від її вживання. Наприклад, велико у рослині вміст алкалоїдів, ефірних олій, флавоноїдів та інших цілющих компонентів.

Під час цвітіння концентрація цих речовин стрімко збільшується. Людина може бути одурманен алкалоїдами, активно виділяються в цей період. Крім того, пижмо містить в собі вітаміни А і С, білки, глікозиди і полісахариди.

У період цвітіння можна зібрати сировина, що містить камфору, пінен, туйон і борнеол. Ці компоненти необхідні для ефірних масел.

Корисні властивості

Народні лікарі високо цінували лікувальні властивості пижма у всі часи. І таке ставлення, насправді, обгрунтовано.

Для приготування якого-небудь ліки найчастіше використовуються саме квітки рослини. Однак слід пам’ятати, що містяться в них ефірні масла здатні завдати шкоди через свою отруйність. Але саме вони можуть бути використані як антимікробні засоби.

Пижмо застосовується в якості протизапального лікарського рослини. Саме ці якості зумовлюють настільки широке розповсюдження і використання його в лікувальних цілях.

Косметологічне виробництво не обійшло стороною ту користь, яку можна отримати з складових компонентів пижма. Вони у великих кількостях зустрічаються серед інгредієнтів шампунів для волосся, а також ополіскувачів.

Лікарські збори, що продаються в аптеці, часто включають в себе квітки пижма. Крім того, травичку (висушену або щойно зірвану) використовують, щоб розганяти скупчення комах і мошок.

Застосування

Квіти пижма можуть зцілити найрізноманітніші захворювання.

Органи травної системи при прийомі рослини починають функціонувати значно краще, в організмі знищуються мікроби, паразити, запальні процеси також йдуть на спад.

Лікувальні властивості продукту можуть бути спрямовані на усунення спазмів. Користь була виявлена також під час проведення глистогінний лікування. Недуги нирок і печінки, захворювання шлунка і дванадцятипалої кишки, хвороби жовчного міхура, коліти різної етіології та інші розлади травної системи можуть бути стабілізовані після застосування шаманської ромашки.

Вживання квіток пижма йде на користь людям з порушеннями серцевої діяльності, у більшості успішно усувається гіпотонія в найкоротші терміни. Головні болі та інші проблеми з області неврологи також піддаються лікуванню. Ревматизм та інші суглобові дискомфортні відчуття відмінно прибираються після вживання цієї рослини. Крім того, до лікувальними якостями пижма, безумовно, можна віднести боротьбу з туберкульозом і діабет, лікування малярії. Також вона здатна ефективно збуджувати апетит людини.

Насправді, список цілющих властивостей лікарської рослини досить великий. Головне – зуміти правильно зібрати і зберегти надалі квітки і траву пижма.

Способи приготування для вживання

Для використання пижма попередньо її подрібнюють в порошок, який може настоюватися або заварюватися надалі.

Відвар готується з пари столових ложок висушеної сировини, залитого гарячою водою (0,5 літра). Такий склад кип’ятити протягом 10 хвилин і настояти протягом години. Застосовувати відвар рекомендується тричі на день по третині склянки.

Можна приготувати терпкий склад, закріплює стілець. Для цього настоюють квіти пижма у воді. Пропорції використовуються наступні: на одну ложку рідини береться 1 ложка порошку. Таке ліки проціджують і приймають внутрішньо теплим.

Для виготовлення зовнішнього кошти подрібнюють не тільки квітки, але й листочки. Таким настоєм можуть бути проведені обтирання, він може бути доданий в ванну. Крім того, часто роблять компреси, користь від яких полягає в лікуванні вивихів і синців.

Різні настої і відвари, замішування порошкоподібної суміші з медом – це лише деякі способи приготування лікарських і косметичних засобів на основі квіток пижма. Насправді існує набагато більше.

Протипоказання до застосування

Кетон туйон і – отруйні речовини, а також компоненти пижма. Слід розуміти, що застосування цієї лікарської рослини може завдати шкоди. Боятися його застосування внутрішньо не варто. Головне – дотримуватися деякі заходи безпеки і володіти необхідним спектром знань.

Ось головні відомості, здатні зробити лікування з використанням пижма безпечним:

Ось список простих істин, знаючи які, ви вбережете себе від будь-якої можливої шкоди. Цінуйте своє здоров’я!