Тільки для справжніх пані!

Підмор бджіл: дивовижний лікарський препарат

Підмор бджіл: дивовижний лікарський препарат

Серед великої кількості продуктів бджільництва, які застосовуються людиною в лікувальних цілях, препарати з підмору поки ще не дуже популярні. А даремно, адже це засіб відкрилося людям вже в давні часи. Є незаперечні історичні свідчення того, що користь підмору була відома, наприклад, давньоримським лікарів Галену. Про неї писав у своїх трактатах Пліній. Також зустрічаються згадки про продукт у багатьох середньовічних манускриптах. А вже про нашу народну медицину і говорити не доводиться: вона цінувала препарати з підмору бджіл.

Що таке підмор?

Якщо говорити про препарати з бджолиного підмору, слід уточнити, що ж він із себе представляє. Як правило, це мало хто знає.

В нормальних умовах бджолину сім’ю складають близько декількох тисяч робочих комах, матка, влітку до них приєднуються трутні. Всі вони живуть однією спільнотою, окремо самі по собі існувати не можуть. Крім того, комахи не здатні організовувати нові сім’ї.

Вік бджоли недовгий, всього близько півтора місяців. Але комахи, що йдуть у зиму, живуть куди більше, до 9 місяців. У кожному вулику в холоди накопичується чимала кількість мертвих бджіл, іноді до половини кілограма і навіть більше.

При весняному огляді пасічники чистять дно будиночків, витягуючи звідти померлих комах. Це і є бджолиний підмор. Його називають зимовим. Є ще весняний підмор, що збирається зазвичай через місяць-півтора після холодів. Його кількість істотно менше.

В теплі місяці підмору у вуликах немає, тому що бджола, відчуваючи наближення смерті, намагається вилетіти зі свого будиночка і загинути десь в стороні.

Користь бджолиного підмору

«Отже, бджолиний підмор — це всього лише мертві бджоли?», — здивовано запитає недосвідчена людина. Насправді, в тіло загиблого комахи – це справжнє джерело корисних речовин. Ось лише основні з них:

Таким чином, помилково було б вважати бджолиний підмор просто жменькою мертвих комах. Речовини, що знаходяться в ньому, здатні принести людині неоціненну користь. Бджола, дивовижна трудівниця, навіть мертва здатна дарувати людям благо.

Препарати з підмору

Бджолиний підмор, будучи корисним сам по собі, посилює свої властивості в поєднанні з медом, прополісом, пилком, іншими продуктами.

На його основі можна приготувати багато різних лікувальних і профілактичних препаратів. Всього їх відомо не менше півтора десятків. Примітно, що кошти за багатьма рецептами можна зробити самому, не вдаючись до допомоги фахівців.

Для початку потрібно приготувати сам підмор. Мертвих бджіл необхідно висушити в печі. Температура – близько 60°. Можна також підсушити їх протягом одного-двох годин, а потім довести до готовності до використання в теплому місці, в темряві. Процес вважається закінченим, коли тільце комахи можна розтовкти в ступці, і маса буде залишатися сухою.

Далі бджолам слід надати вид дрібного порошку. Для цього їх можна змолоти в кавомолці або ретельно розтерти. Такий порошок — напівфабрикат, з якого згодом можна зробити різні лікарські препарати. Нижче наведені найпоширеніші рецепти з підмору.

Це тільки невелика частина коштів, які можна приготувати на основі меленого бджолиного підмору. Насправді їх набагато більше. Як і при використанні інших бджолопродуктів, ліки з підмору готують, не побоюючись порушити пропорції і технологію. Речовини, що знаходяться в порошку, діють м’яко, і великої шкоди при помилці не буде, хоча якість препарату може знизитися.

І, як завжди, слід пам’ятати про те, що бджолиний підмор не є повноцінним ліками, а лише підсилює дію інших препаратів, виписаних лікарем. При наявності серйозних недуг необхідно обов’язково та негайно проконсультуватися з лікарем.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

З якої причини болить п’ята при ходьбі?

Зміст статті: Введення в проблематику Травми Певні системні недуги Інфекційний/запальний процес Ноги, особливо п’яти, не часто турбують людей. Вони не звертають уваги на стан своїх ніг, а тому причини появи…

Плоскостопість у дітей: лікування підступної патології

Зміст статті: Причини Симптоми Види і ступеня плоскостопості Небезпеку захворювання Масаж Лікувальна фізкультура Ортопедичний килимок Ортопедичне взуття Фізіотерапія Операція Плоскостопість – це деформація стопи, при якій відбувається сплощення підошви, стеля…

Перша швидка допомога при сонячному ударі

Зміст статті: Що таке сонячний удар Особливості надання першої допомоги Як лікувати сонячний удар Профілактика Сонячний удар є різновидом теплового удару, відбувається в результаті тривалого впливу УФ-променів на відкриту поверхню…