Тільки для справжніх пані!

Перші хвороби немовляти: що робити, якщо закладений ніс

Перші хвороби немовляти: що робити, якщо закладений ніс

Дуже часто, якщо у грудної дитини закладений ніс, до дитячих лікарів звертаються молоді мами. Таке рішення абсолютно вірно! Ця проблема доставляє малюкові масу незручностей. Дитина погано дихає і не може смоктати груди. Йому доводиться під час годування весь час відриватися від соска, в результаті чого він не наїдається. Малюк стає неспокійним, вередує, не висипається, а молоді мами губляться, не знаючи, як допомогти дитині.

Можливі причини

Можливі патології

Якщо у новонародженого закладений ніс, але соплів немає, то ймовірними причинами можуть служити деякі захворювання.

Нежить

Часом у немовлят виникає нежить – течуть соплі і не дихає ніс. При таких симптомах потрібно звертатися до дитячого лікаря і з’ясовувати причину.

Види закладеності носа

Лікарі розрізняють ранкову і нічну закладеність.

Якщо у немовляти ніс не дихає протягом тривалого часу, у нього може розвинутися хронічна закладеність, яка загрожує ускладненнями у вигляді гаймориту або отиту. Тому при утрудненому диханні краще швидше показати малюка лікаря.

Чищення носика

З приводу регулярної чищення носа у новонародженого існують суперечливі думки. Суть їх у наступному.

Одні лікарі вважають, що носик треба регулярно чистити, щоб звільняти його від зайвої слизу. На думку інших фахівців полягає в тому, що не треба втручатися зайвий раз у роботу самоочищення системи, яка забезпечена крихітними віями, виштовхує пил і надлишок слизу.

Дійсно, при достатній вологості повітря вони чудово справляються зі своїми функціями.

При підвищеній сухості в дитячому носику утворюються кірочки, які потрібно видаляти, не травмуючи порожнину. Для цього треба приготувати з вати кілька джгутиків довжиною в п’ять-шість сантиметрів. Змочивши кінець кип’яченою водою або аптечним фізрозчином, обережно просунути один з них у носовий прохід, акуратно повернути і витягнути. Змінивши джгутик, треба почистити і інший прохід.

Замість води або сольового розчину, можна скористатися олією – оливковою, обліпиховою або якимось іншим.

Деякі батьки використовують для чищення носа ватяні палички, але вони абсолютно не підходять за розміром для малюка і доставлять дитині дискомфорт, можуть травмувати ходи і їх слизову. Не можна застосовувати для чищення і концентровані сольові розчини, адже вони можуть обпалити. Щоб приготувати в домашніх умовах розчин солі, достатньо однієї чайної ложки на літр кип’яченої води. Треба дотримуватися глибину чищення, небезпечно засовувати ватяну трубочку глибше двох сантиметрів.

Іноді лікарі рекомендують дитині промивання готовими сольовими розчинами. Аптечна пляшечка забезпечена дозатором, що робить процес більш легким і зручним. Почистити носик можна і з допомогою аспираторов, які бувають різних видів.

Від закладеності носа чудово допомагають і м’які домашні засоби. Розглянемо найбільш популярні. У ті дні, коли закладений ніс у немовляти, можна закапати йому кілька крапель розведеного соку алое, моркви або буряка.

Закладеність носа у грудних дітей не дарма викликає серйозну тривогу батьків. Утруднене дихання доставляє дитині занепокоєння і порушує його сон. Зазвичай воно викликане простими причинами, які легко усуваються у разі своєчасного звернення до лікаря. Тільки фахівець може призначити правильне лікування або з повною відповідальністю від нього відмовитися.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Перше купання новонародженого: правила проведення процедури вдома

Зміст статті: Вже пора? Що необхідно? Температурний режим Засоби для ванн Тривалість процедури Частота Звід основних правил З моменту народження малюка на молодих батьків буквально навалюється величезний обсяг відповідальності. Годівля…

Особливості формування режиму дня дитини в 1 рік

Зміст статті: Індивідуальність дитини Як правильно організувати денний режим? Сон Активність Годування Прогулянки Гімнастика Гігієнічні процедури Кожній дорослій людині відомо, наскільки важливо дотримуватися правильного режиму дня. Однорічного малюка також необхідно…

Особливості догляду за новонародженим хлопчиком у перший місяць

Зміст статті: Правила годування малюка Купання новонародженого малюка Як правильно підмивати хлопчика? Можна надягати хлопчикам підгузники? Особливості вибору одягу Інші процедури Народження дитини тягне за собою хоч і важкі, але…