Тільки для справжніх пані!

Перше купання новонародженого: правила проведення процедури вдома

Перше купання новонародженого: правила проведення процедури вдома

З моменту народження малюка на молодих батьків буквально навалюється величезний обсяг відповідальності. Годівля і зміна підгузників – це далеко не всі обов’язки, виконання яких необхідно вашій дитині у його перші дні вдома. Купання новонародженого – процес не такий складний, як може здатися спочатку. Його вийде перетворити на задоволення, знаючи всього кілька правил.

Вже пора?

Коли? На які добу перебування вдома можна перший раз купати дитину? Цим питанням задаються практично всі новоспечені батьки. Насправді визначальну роль тут грає те, в якому стані знаходиться пупкова ранка немовляти. Раніше мити малюка дозволялося тільки після її повного загоєння. А сучасні педіатри дозволяють купати новонародженого вже на другий день перебування будинку (як правило, це п’яту добу після розродження).

Тільки огляд педіатра може дати відповідь на питання, коли ж правильно купати немовля вперше і яку рідину можна для цього застосовувати. До повного загоєння пупкової ранки для миття використовується тільки кип’ячена вода. Потрібну кількість рідини готується заздалегідь, після чого наповнюється чиста дитяча ванночка.

Якщо для купання дитини буде використана ванна для дорослих, то її необхідно кожен раз ретельно мити з харчовою содою. Крім того, підтримка дитини у воді у цьому разі здійснюється самостійно, що не дуже зручно. Саме тому на перший час лікарі рекомендують придбати спеціальну ванночку для купання новонароджених або мити малюків у невеликих ємностях.

Температура води повинна витримуватися в районі 36°Пн. Це дозволить вберегти ніжну шкіру немовляти від опіків. Для вимірювання цього такого важливого показника знадобиться спеціальний термометр. Головне – не забувати контролювати температуру перед кожним миттям малюка.

Що необхідно?

Перше купання, як правило, процес нешвидкий. Тому правильно буде заздалегідь приготувати лазневі приналежності новонародженого. До них відносяться:

Температурний режим

Одне з основних правил дитячого купання – дотримання правильного температурного режиму у ванночці. Яким він повинен бути для кожного періоду розвитку дитини, може підказати педіатр.

Ємність наповнюється рідиною приблизно на 15 см, при цьому вода повинна бути кип’яченою. Найкраще малюкові приймати водні процедури при температурі 36-37°С. Коли цей режим дотриманий, новонароджений почувається значно комфортніше і спокійніше. Почервоніла шкіра, відчайдушний крик свідчать про перегрів. Пхикання дитини, навпаки, говорить про те, що йому холодно.

Засоби для ванн

Коли дитина приймає ванну вдома, лікарі рекомендують додавати відвари різних лікувальних трав. Іноді для цих цілей може бути використаний розчин марганцівки. Дуже важливо дотримувати необхідну концентрацію кошти у воді, інакше можна просто нашкодити новонародженому.

Для тих, хто вірить у прикмети, існує цікава традиція. Срібне прикраса (крім хрестика) опускалося в ванночку, що сприяло залученню багатства і достатку у життя дитини.

Тривалість процедури

Лікарі не рекомендують купати новонароджених дітей більш 10 хвилин. Якщо малюк відчуває сильний переляк, і його нічого не може заспокоїти, то слід перервати процедуру трохи раніше. Якщо ж дитина комфортно себе почуває, то можна трохи затриматися, але при цьому необхідний постійний контроль за температурою. Наприклад, можна підігріти воду в каструлі і використовувати її при необхідності.

Частота

Ніжність і чутливість шкіри малюка, її знижена кислотність пояснюють неможливість протистояння грибків і бактерій. Тому купати новонародженого потрібно раз в день, а починаючи з півроку можна проводити процедуру через день. Мильні приналежності використовуються 1 раз в тиждень, в інші дні можна додавати у ванну відвари лікарських трав.

Краще всього, якщо цей процес буде відбуватися стабільно в один і той же час. Найчастіше батьки зупиняють свій вибір на вечірньому періоді і здійснюють процедури перед годуванням. Проте визначальним завжди має бути настрій новонародженого: якщо він більш спокійний в денний час, то і прийняття ванни потрібно перенести на цей час доби. Є такі діти, для яких миття у воді – процедура збудлива, а не заспокоює. В цьому випадку також не рекомендується вечірній час для прийняття ванни.

Звід основних правил

Відомий у наші дні педіатр, доктор Комаровський, поділився з мамами своїми міркуваннями з приводу водних процедур. Він говорив, що в першу чергу важливо навчитися відрізняти між собою купання і гігієнічні процедури. Для зміцнення всього організму рекомендується якомога раніше починати купати дитину у «дорослій» ванні. Місце проведення водних процедур має готуватися заздалегідь, а не в поспіху. Перед миттям важливо робити з дітьми гімнастику і масаж.

Таким чином, дотримуючись лише кілька простих правил, реально перетворити процес купання дитини в справжнє задоволення!Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Особливості формування режиму дня дитини в 1 рік

Зміст статті: Індивідуальність дитини Як правильно організувати денний режим? Сон Активність Годування Прогулянки Гімнастика Гігієнічні процедури Кожній дорослій людині відомо, наскільки важливо дотримуватися правильного режиму дня. Однорічного малюка також необхідно…

Особливості догляду за новонародженим хлопчиком у перший місяць

Зміст статті: Правила годування малюка Купання новонародженого малюка Як правильно підмивати хлопчика? Можна надягати хлопчикам підгузники? Особливості вибору одягу Інші процедури Народження дитини тягне за собою хоч і важкі, але…

Особливості режиму дня для дитини в 2 місяці

Зміст статті: Особливості формування правильного розпорядку Особливості розпорядку дня Значення правильного сну для немовлят Годування Купання і гімнастика Неспання Прогулянки Другий місяць життя дитини знаменує початок нового етапу для всієї…