Тільки для справжніх пані!

Перша швидка допомога при сонячному ударі

Перша швидка допомога при сонячному ударі

Сонячний удар є різновидом теплового удару, відбувається в результаті тривалого впливу УФ-променів на відкриту поверхню голови. У підвищених температурних умовах механізм терморегуляції людини значно ускладнюється, а рівень рідини неминуче падає. При цьому судини розширюються, і виникає сильний відтік крові в периферичні відділи з одночасним погіршенням кровопостачання серця і головного мозку.

Перша допомога при сонячному ударі – навичка, володіти яким має опанувати кожна людина, щоб у разі потреби допомогти оточуючим і самому собі.

Що таке сонячний удар

Сонячний удар небезпечний тим, що він викликає кисневе голодування, яке тягне за собою головний біль, прискорене серцебиття, блювання, нудоту, різні порушення з боку дихальної системи та втрату свідомості. Підступність полягає ще і в тому, що удар може статися як безпосередньо під час перебування людини під відкритим сонячним світлом, так і через 3-8 годин. У разі нехтування головними уборами, що захищають від палючого сонця, можна отримати не тільки тепловий (термічний) удар, але і сильний опік, викликаний ультрафіолетом.

Перші симптоми та перша допомога для дітей і дорослих практично однакові. Сонячний удар в більшості випадків починається з сильної спраги і почуття сухості в роті, після чого до цих симптомів звичайно приєднуються:

Надто тривале перебування під сонцем може спровокувати виникнення галюцинацій (в якості прикладу можна навести відомі всім міражі в пустелях), а також марення, судоми, порушення нормального потовиділення і різні нервові розлади. У багатьох випадках інформація про те, як надати першу допомогу при сонячному ударі, здатна зберегти життя людині.

Долікарська допомога при сонячному ударі полягає в тому, що потерпілому необхідно допомогти переміститися в комфортне прохолодне місце. Після чого потрібно дати йому склянку мінеральної води кімнатної температури. На голову краще всього покласти холодний компрес, а якщо має місце опік, то пошкоджену поверхню шкіри потрібно змастити пом’якшувальною кремом або скористатися народними засобами – сметаною, кефіром.

Особливості надання першої допомоги

Перша допомога при тепловому та сонячному ударі повинна по можливості бути надана безпосередньо після того моменту, як потерпілий помітив перші ознаки погіршення самопочуття. Людину необхідно терміново прибрати від джерела тепла, забезпечивши йому комфортні умови з доступом свіжого повітря. Питво, яке подається хворому в період очікування медичної допомоги, має бути кімнатної температури. Краще всього давати пити воду або напої без цукру.

Невідкладна допомога при тепловому або сонячному ударі застосовується в тих випадках, коли у потерпілого відсутній пульс або не прослуховується дихання. Тоді вдаються до непрямого масажу серцевого м’яза і штучного дихання. Для відновлення рівня рідини в організмі хворому дають воду з лимоном або мінералку.

У групі ризику знаходяться обличчя, які страждають від діабету або серцево-судинних захворювань, що володіють зайвою вагою або зловживають алкогольними напоями, перебуваючи під відкритим сонцем в жарку погоду. Якщо людина втратила свідомість, потрібно якомога швидше віднести його в тінь і викликати чергову машину швидкої допомоги.

Ти і чебрецю. Також необхідно стежити за тим, щоб діти регулярно заповнювали недолік води в організмі. При необхідності викликайте лікаря.

У разі надання допомоги дітям неприпустимо використовувати спиртові або оцтові растирки і компреси. Якщо у дитини присутня блювота, то його потрібно покласти на бік. Жарознижуючі засоби не будуть чинити ніякого позитивно впливу при сонячному ударі, тому давати їх дітям не рекомендується.

Як лікувати сонячний удар

Перша медична допомога при сонячному ударі передбачає використання нашатирного спирту (щоб допомогти хворому прийти до тями), екстракту валеріани (щоб зняти судоми).

Потерпілому варто дотримуватися постільного режиму протягом декількох днів і не забувати про рясне пиття. Рекомендується повна відмова від куріння і обмеження в кількості їжі. За результатами проведених досліджень виявилося, що натуральний вишневий сік може надати істотну підтримку організму, знизивши інтенсивність лихоманки. Вишня і деякі інші ягоди можуть похвалитися протизапальною дією на тканини шкірного покриву.

Профілактика

Найкраща допомога при сонячному ударі – не допустити самої можливості його виникнення. Для цього дотримуйтеся простих правил:Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Харчування при застуді: що можна і не можна їсти під час хвороби

Зміст статті: Заповнюємо запаси рідини: що потрібно пити при застуді? Продукти, які можна і потрібно їсти в період хвороби Що їсти не рекомендується? Всі ми більш-менш знаємо, як лікуватися при…

Перша допомога при загальній слабкості і непритомності

Зміст статті: Причини подібного стану Симптоми Надання першої допомоги Профілактичні заходи Непритомністю називають короткочасну втрату свідомості, яка може статися навіть з абсолютно здоровою людиною унаслідок серцевої недостатності, перегріву, сильного стресу…

Особливості прояву алергії на мед і способи боротьби з проблемою

Зміст статті: Причини виникнення Симптоми Два простих тесту Особливості реакції на продукт у дітей Як позбутися від алергії на продукти бджільництва? Бджолиний мед – одне з небагатьох ласощів, яка є…