Тільки для справжніх пані!

Перша допомога при загальній слабкості і непритомності

Перша допомога при загальній слабкості і непритомності

Непритомністю називають короткочасну втрату свідомості, яка може статися навіть з абсолютно здоровою людиною унаслідок серцевої недостатності, перегріву, сильного стресу або кисневого голодування мозку.

Перша допомога при непритомності повинна бути надана до приїзду чергової бригади лікарів, оскільки від цього нерідко залежить здоров’я і навіть життя потерпілого. Знання симптомів і способів допомоги при подібному стані може виявитися дуже корисним, тому однозначно не варто нехтувати такою важливою інформацією.

Причини подібного стану

Задаючись питанням, як надати першу допомогу при непритомності, необхідно розуміти, що така проблема не є самостійною, а лише представляє собою один з ознак різних порушень або збоїв у роботі організму. У тому випадку, якщо непритомний стан сталося одноразово, його можна віднести на рахунок зайвого емоційного перенапруження або нервового потрясіння. Проте якщо людина досить часто втрачає свідомість, для цього, безумовно, є свої причини, серед яких можна виділити наступні:

 • Зниження рівня артеріального тиску, спровоковане як зовнішніми факторами, так і різними недугами.
 • Порушення повноцінної регуляції серцево-судинної системи, що супроводжується відтоком крові від головного мозку. Подібний прояв нерідко буває пов’язано з дуже високими фізичними навантаженнями або відбувається через різкої зміни положення тіла.
 • В результаті тривалого перебування під променями палючого сонця може статися тепловий удар, здатний спричинити за собою непритомні стану. Відмінною особливістю непритомності є прискорене серцебиття, супроводжується потом і почервоніння шкірного покриву.
 • До інших причин, здатним викликати непритомний стан, відносять також сильну харчову та алкогольну інтоксикацію або отруєння фармацевтичними препаратами. Колапс може бути спровокований різким зниженням рівня цукру в крові, що нерідко відбувається після тривалого перебування на одній із строгих дієт або тому, що в раціоні недостатньо повноцінних вуглеводів. Перша допомога при непритомності і втрати свідомості, які були спровоковані голодом, повинна надаватися, як тільки в людини помітно частішає дихання і починається сильний головний біль, що супроводжується тремтінням і відчуття «ватяних» ніг.

  Симптоми

  Перед тим, як втратити свідомість, більшість людей зазначає передують симптоми. Тому у разі виникнення таких явищ варто негайно допомогти людині прийняти горизонтальне положення, оскільки свідомість у подібній позі не настає:

  Надання першої долікарської допомоги при непритомності і вищеописаних ознак наближення непритомного стану передбачає не тільки чіткий алгоритм дій, але і ряд певних речей, робити які настійно не рекомендується.

  Зокрема, людини, що втрачає свідомість, не можна різко торсати і трясти, що найчастіше намагаються здійснити некомпетентні помічники. Також забороняється переміщати хворого і силоміць переводити його в сидяче або вертикальне положення.

  Надання першої допомоги

  Кожній людині абсолютно незайвим буде знати про те, як виявляється перша долікарська допомога при непритомності, оскільки колапс є станом, що представляють високу небезпеку для життя. Воно характеризується порушенням процесу кровопостачання, падінням артеріального тиску і кисневим голодуванням мозку.

  Отже, перша допомога при шоці і непритомності відбувається в наступній послідовності:

 • Людині потрібно допомогти прийняти лежаче положення і звільнити його від здавлюють елементів (послабити ремінь, краватка, розстебнути воріт).
 • Далі необхідно перевірити пульс і зробити невеликий м’який валик з предметів одягу, який поміщається під голову.
 • Голова зміщується трохи вбік для того, щоб знаходиться в несвідомому стані людина не захлинувся блювотними масами.
 • Потрібно відкрити вікна для забезпечення киснем. У разі, якщо колапс стався з причини перегрівання на сонці, хворого необхідно негайно перенести у тінь.
 • Нижні кінцівки пацієнта варто тримати в піднесеному становищі, що забезпечить додатковий приплив кисню до головного мозку.
 • Що робити при непритомності? Потерпілому протирають груди і обличчя вологим рушником або носовою хусткою. Коли людина прийде до тями, йому слід дати випити чистої води кімнатної температури, в яку можна додати невелику кількість меду.

  Також можна порадити йому протягом першої хвилини після приходу в себе дихати якомога частіше для того, щоб наситити тканини мозку киснем. Через пару хвилин дихання необхідно зробити розміреним і глибоким.

  Профілактичні заходи

  Варто не тільки знати правила надання першої допомоги при непритомності, але і способи профілактики, що дозволяють запобігти випадки втрати свідомості.

  Будьте здорові і не хворійте!  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Особливості прояву алергії на мед і способи боротьби з проблемою

  Зміст статті: Причини виникнення Симптоми Два простих тесту Особливості реакції на продукт у дітей Як позбутися від алергії на продукти бджільництва? Бджолиний мед – одне з небагатьох ласощів, яка є…

  Особливості прогрівання носа при нежиті

  Зміст статті: Як діє прогрівання? Умови, при яких можливе проведення процедури і протипоказання При виношуванні дитини Якими бувають прогрівання? Нежить є одним із симптомів застуди, вірусної інфекції. Він неприємний, приносить…

  Особливості харчування при загостренні гастриту

  Зміст статті: Основні правила харчування при гастриті Температурний режим Розмір порції Способи приготування їжі Основні принципи дієти Рекомендовані продукти Продукти під забороною Профілактика захворювання Всім відомо, що стан здоров’я безпосередньо…