Тільки для справжніх пані!

П’яткова шпора: причини, симптоми, методи лікування, профілактика

П'яткова шпора: причини, симптоми, методи лікування, профілактика

Зміст:

Біль у п’яті здатна утворитися з різних причин, однією з них є плантарний фасциит або відома в народі «п’яткова шпора». Патологія пов’язана із запальним процесом і розростанням кісткової тканини. Больові відчуття виникають у зв’язку з постійним пошкодженням тканин, розташованих навколо кістки.

Дізнатися про причини, симптоми, лікування п’яткової шпори можна з цієї статті, інформація якої несе виключно ознайомчий характер. Займатися самолікуванням не варто, оскільки неправильні дії можуть призвести до негативних наслідків.

Що таке п’яткова шпора

Це дегенеративно-запальне захворювання, при якому відбувається ураження кісткової тканини горба п’яти в області приєднання м’язових сухожиль. Може запалення піддатися і надкостная тканина. В цій зоні з’являються нарости – шпори. Недуга часто спостерігається у людей середнього, похилого віку, жіноча половина населення схильна появи п’яткової шпори більше, ніж чоловіча.

Апоневроз (фасція підошви) фіксується до горба п’яти, плюсневим кісток, надаючи опору зводу стопи. У положенні стоячи на неї відбувається натискання половини маси тіла і тканини в районі приєднання апоневрозу відчувають сильну навантаження. Це і призводить до відчуття болю.

Після закінчення деякого часу тут виникають мікропошкодження, але вони відновлюються зазвичай мимовільно.

Чому з’являється шпора на п’яті

Формування п’яткової шпори починається з освіти плантарного фасциїту. Спочатку запального процесу піддається фасція – стична тканина підошви. Потім, коли процес затягується, виходить кальциноз (насичення запаленої області шарами кальцію), внаслідок цього виникає остеофіт.

Причинами розвитку п’яткової шпори є:

Плоскостопість у поєднанні із зайвою вагою – найпоширеніші фактори появи шпори на п’яті.

У молодого покоління причиною захворювання може бути носіння взуття на суцільній підошві (сланці) або туфлі на підборах.

Симптоми п’яткової шпори і методи діагностування

Розвиток і поява остеофита (шипа) може проходити без будь-яких симптомів, це у випадку, якщо причина не мала постійний характер. Іноді патологія виявляється випадково в момент проведення рентгенологічного дослідження за іншими показаннями.

Початковий етап розвитку

Перша ознака появи шпори – почуття дискомфорту або «цвяха» в п’яті. Цей ознака обумовлений з натиском наросту на м’які тканини. Але такі остеофіти часто не спостерігаються.

Посилення больових відчуттів залежить в основному від розміщення наросту, а не від розміру. Біль стає інтенсивніше, коли шпора розташовується поруч з нервовими корінцями. На початковій стадії освіти симптом здатний зникати на деякий час, потім знову з’являтися.

Спочатку біль виникає при стартових кроків (наприклад, вранці при вставанні, після довгого перебування в спокої). Тоді 6-7 кроків і біль вщухає. В подальшому, навпаки, ознака стає сильнішим із збільшенням навантажень.

Якщо не вживати терапевтичних дій біль утворюється і нерухомо. Потім в районі пошкодження збираються кальцієві сполуки, взбудораживая знаходяться навколо м’які тканини та слизові суглобових сумок, виникає почуття болю. Вона має ниючий, гострий, переймоподібний природу. Збільшуватися або заспокоюватися здатна різко або поступово. Термін від початкового симптому до сильно вираженого болю буває від 14 днів до кількох місяців.

Наступний ознака

Другий симптом шпори – наслідок першого, веде до зміни ходи. При відчутті дискомфорту у п’яті людина мимоволі намагається розвантажити напруга. Майже у всіх випадках (93% хворих) спостерігається зміна рухів. Невірний розподіл ваги тіла призводить до порушення ходи і навіть утворення поперечної плоскостопості. Дуже важко доводиться хворим, у яких п’яткова шпора на двох ногах.

Діагностика

Встановити діагноз на основі обмацування, зовнішнього огляду, описі болю дуже складно. Адже симптом часто є ознакою іншого захворювання:

Крім збору анамнезу фахівець призначить наступні дослідження:

Основою дії вважається не тільки визначення діагнозу, а також встановлення причини появи п’яткової шпори, ступеня складності. Якщо є сполучені патології, може знадобитися консультація інших лікарів.

Як лікувати шпору на п’яті в домашніх умовах

Спосіб лікування шпори вибирається для кожної людини індивідуально. Намагання усунути недуга на п’яті самостійно може тільки погіршити ситуацію, привести до опіків, порушень м’яких тканин.

Щоб почати лікування в домашніх умовах необхідно знизити навантаження на підошву, в місці, де розташовується шпора. Знадобиться гумовий валик у формі підкови, який прикріплюється до взуття, створюючи простір. Це допоможе знизити напругу і біль.

Терапія п’яткової шпори передбачає такі дії:

На першому етапі виникнення шпори можна обійтися консервативним способом, лікування спрямоване на:

У запущених ситуаціях або відсутності консервативному лікуванні проводиться операція. Пошкоджені тканини січуться. Однак, поки причина, через яку виникла патологія, не ліквідована, шпора здатна по закінченні якогось часу з’явитися знову.

Медикаментозне лікування

Підбір лікарського засобу здійснюється лікарем після проведення діагностичних заходів. Щоб видалити п’яткову шпору лікар може призначити такі препарати:

НПЗП (Ібупрофен, Моваліс, Індометацин) – надають болезаспокійливу, протизапальну дію. Але такі кошти прибирають лише наслідок, а усунути саму причину вони не в змозі. Їх не рекомендується використовувати довгий час, т. к. препарати володіють безліччю побічних явищ. Дуже небезпечно застосовувати при хворобах ШКТ.

Зовнішні ліки (мазь Бутадіон, Гидрокортизоновая, Диклофенак; гель Кетопрофен, Ібупрофен і ін) – виявляють протизапальну дію. Зняти запалення в п’яті допоможе димексидовий компрес. Для його виготовлення знадобиться:

Лікувальний пластир – сприятливо впливає на діючі точки, що знаходяться в стопі. Засіб насичують різними ліками: асептичним розчином, анальгетиками, екстрактами на основі рослин (алое, ромашки). Його приладнують на добу до чистої просушеної шкірі. Терапевтичний курс триває 16 днів.

Важливо: Не варто використовувати вагітним, годуючим жінкам і людям, схильним до алергії.

Стероїдні гормональні ліки, блокада

Такі засоби для усунення п’яткової шпори прописують в крайніх ситуаціях, якщо нестероїдні препарати не мали належного результату, тобто не усунули біль, запалення.

Цими ліками є:

Гормональні засоби швидко позбавляють від болю, запалення та набряку. Вони нормалізують кровообіг у пошкоджених тканинах.

Стероїдні ліки застосовуються у формі ін’єкцій прямо в патологічну область. Гормональні уколи виявляють хороший результат, але внаслідок численних побічних ефектів, їх використання необхідно мінімізувати. Обмеженням є присутність у людини глаукоми, цукрового діабету, ожиріння.

Блокаду виконує ортопед або хірург, у разі, якщо консервативна терапія не мала позитивного впливу. При блокаді медикамент швидко надходить до запального ділянці і моментально усувається біль.

Лікар завчасно обкаливает необхідний осередок анестетиком. Крім болю, блокада сприяє зняттю запалення. При неправильному виконанні заходи можуть утворитися небезпечні ускладнення у формі розриву фасції.

Фізіотерапія

Поряд з консервативним лікуванням, використовуються фізіотерапевтичні заходи. Застосовуються такі методи:

Лазерна терапія. Промінь активізує кровообіг, це сприяє зменшенню болю, запалення. Маніпуляція підвищує дію медикаментів, допомагає знизити їх дозування. Вона абсолютно безболісна, не володіє негативними проявами.

Магнітотерапія. Використовується вплив магнітного поля. Тканини, що випробували вплив, отримують електричний струм, що заводить процеси обміну речовин і відновлення.

Ультразвук. Виробляється нагрівання патологічного вогнища на температуру 2°С. Відзначається почастішання метаболізму, регенерація порушених тканин. Дія має спазмолітичний, розсмоктуючий результат.

Аплікація цілющою гряззю. Метод сприяє зняттю запалення і болю в п’яті.

Ультрафіолетове випромінювання. В області опромінення світлова енергія перетворюється на хімічну. Це створює розкріпачення біологічно активних компонентів, стимуляцію відновлювальних процесів.

Ванни мінеральні. Процедура з теплою водою допомагає нормалізувати мікроциркуляцію в зоні п’ятки, розчинити кісткові нарости.

Лікувальна фізкультура, масаж стопи. Такі дії відновлюють кровообіг.

Електрофорез. Здійснюється із застосуванням протизапальних препаратів. Він забезпечує попадання їх через шкірний покрив, міжклітинні простору.

Ударно-хвильова терапія

Є новітньою методикою в боротьбі з усуненням п’яткової шпори. Під впливом ультразвукових імпульсів «раздробляются» кальцієві відкладення на маленькі частинки, вони, в свою чергу, виводяться з організму хворого з кровотоком.

Переваги процедури:

Обмеженнями виконання ударно-хвильової терапії вважається:

Процедура стимулює процес відновлення м’яких тканин, зниження запального течії і набряку. Використання методу на першому етапі захворювання дозволяє усунути п’яткову шпору повністю. А в запущеній ситуації прибирає запалення, уповільнює або цілком припиняє ріст кальцієвого виросту.

Рентгенотерапія

Стимулювання на уражену п’яту відбувається рентгенівським променем. Шляхом іонізуючої радіації розбиваються хворобливі клітини, тканини і припиняються їх подальші зростання. Нервові корінці блокуються, больовий синдром зникає.

Народні методи лікування шпори

Будинки вилікувати плантарний фасциит можна, використовуючи різні методи, однак, вони є доповненням до основної медикаментозної терапії, виписаної лікарем.

Найбільш ефективні народні рецепти:

Існує і багато інших не менш дієвих рецептів для усунення п’яткової шпори. Виконання їх в домашніх умовах поряд з фізіотерапією та медикаментозним лікуванням допоможе швидше впоратися з неприємним недугою.

Профілактика і рекомендації лікарів

Попередити виникнення шпори на п’яті набагато легше, ніж її вилікувати. В першу чергу слід позбутися від причини, яка провокує патологію.

Профілактика захворювання:

Лікарі забороняють при п’яткової шпори носити взуття на суцільній підошві або високому каблуці, допустима висота 3 див. Рекомендують під ногу встановити підп ¢ яточник, щоб зменшити навантаження на патологічну стопу. Після успішного лікування необхідно кинути всі зусилля на профілактичні заходи, щоб уникнути рецидивів.

Інформація, описана в статті, має ознайомчий характер і не закликає людей займатися самолікуванням. Тільки досвідчений фахівець має право встановити діагноз і призначити лікування, спираючись на індивідуальні особливості людини.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Судоми пальців ніг: основні причини і лікування

Зміст: Як це відбувається Зводить пальці на ногах — причини судом Роль калію, кальцію, магнію Судоми пальців ніг під час вагітності Зводить судомами пальці у дитини Зводить пальці на ногах…

Чому паморочиться голова? Причини запаморочення

Зміст: Запаморочення: що це таке, які існують види Чому паморочиться голова, нудить, темніє в очах, хитає здорової людини Хвороби головного мозку, що викликають запаморочення Паморочиться голова від зниженого або підвищеного…

Тріщини на п’ятах: причини, лікування в домашніх умовах

Зміст: Яким чином з’являються тріщини на п’ятах Чому з’являються тріщини на п’ятах: причини захворювання Лікування тріщин п’ят у домашніх умовах аптечними засобами Що можна придбати в аптечній мережі Як лікувати…