Тільки для справжніх пані!

Овуляція і зачаття: чому не виходить завагітніти

Овуляція і зачаття: чому не виходить завагітніти

Кожна жінка, що мріє про дитину, добре знає, що без овуляції зачаття не настане. Цей нетривалий етап в менструальному циклі необхідний, але не є гарантією запліднення. Чому іноді не виходить завагітніти, незважаючи на всі старання і встановлення термінів овуляції? Чому організм дає збій?

Як відбувається овуляція?

Важливий фізіологічний процес – овуляція – при стандартному менструальному циклі, що включає в себе 28 днів, відбувається в кінці другого тижня. Іноді у жінок цикл подовжений і становить 35 днів. Тоді овуляцію можна чекати на 20 добу.

Легко визначити овуляцію і найбільш сприятливі дні для зачаття можна з допомогою нашого онлайн калькулятора.

В цей період, який триває близько 48 годин, розривається дозрілий фолікул, і яйцеклітина, готова до запліднення, виходить назовні. Потрапляючи в маткову трубу, вона починає просуватися по ній. Там же при сприятливих умовах відбувається запліднення, в результаті якого утворюється зигота. На 6 – 12 день вона переміщається в матку і закріплюється. Настає вагітність.

Зачаття не завжди відбувається з першого разу. Вірогідність вагітності в овуляцію становить в кожному циклі близько 30 відсотків. На це певною мірою впливає короткий час життєдіяльності яйцеклітини. Вона гине через добу після виходу з фолікула. Сперматозоїди живуть довше і зберігають свої функції до 5 діб. Ось чому високий шанс завагітніти є не тільки в овуляцію, але і за 3 – 5 днів до неї. Міцний сперматозоїд цілком може дочекатися, поки яйцеклітина повністю дозріє.

Після руйнування яйцеклітини ймовірність зачаття дорівнює нулю. Овуляція ділить цикл жінки на два відрізки. У фазі першого тривалістю до 16 днів дозріває фолікул.

У другому — фолікул, що лопнув, трансформується в жовте тіло. Вона виробляє гормони, необхідні для збереження вагітності. У фазі жовтого тіла запліднення неможливе, так як немає живої яйцеклітини.

Якщо з першого разу завагітніти овуляцію не вийшло, не задавалися питанням, чому, а просто не турбуйтеся. Потрібно продовжувати інтенсивні спроби зачаття обов’язково відбудеться. Коли запліднення не відбувається протягом півроку – це вже тривожний сигнал. У цьому випадку бажано звернутися до хорошого фахівця, щоб пройти повне обстеження і з’ясувати причину невдач.

Не виходить зачати дитину: причини

Коли у жінки ідеальний менструальний цикл, вона правильно розраховує день овуляції. При регулярних статевих зносинах вагітність настає швидко. У разі її відсутності винуватцем нерідко буває чоловік.

Чому чоловіки часто впевнені, що їх статева система працює без перебоїв, і звинувачують дружину в тому, що не виходить завагітніти? Для представників сильної статі це серйозний удар по самолюбству, і тому деякі з них відмовляються йти до лікаря на перевірку. Потрібно переконати їх пересилити себе і зважитися на обстеження, щоб вчасно виявити патологію і усунути її.

Часто у пари не виходить зачати малюка через поширених проблем репродуктивної функції чоловіків.

Якщо обстеження чоловіка не виявило негативних факторів, а завагітніти як і раніше не виходить, причина, можливо, полягає у здоров’ї жінки. Незважаючи на прихід овуляції, перешкоджати зачаттю можуть такі захворювання:

У жінок іноді порушується вироблення слизу в каналі шийки матки. Якщо її мало, якщо вона стає надто густий, у сперматозоїдів не виходить потрапити в маткові труби для запліднення.

При ендометріозі клітини ендометрію, які повинні знаходитися тільки всередині матки, розростаються в яєчниках або в трубах. Це захворювання перешкоджає зачаттю, і його потрібно терміново лікувати.

Закупорка маткових труб — поширена проблема жінок, що заважає їм завагітніти з першого разу. Під час овуляції яйцеклітина не може оплодотвориться. Непрохідність труби заважає їй зустріти сперматозоїд. Винуватцями порушення бувають запалення, позаматкова вагітність або аборт. Спайки усувають шляхом хірургічного втручання.

Іноді заважає завагітніти загин матки. В цьому випадку треба не припиняти спроби і частіше міняти пози при статевому акті.

Якщо при обстеженні гінеколог виявив проблеми, які заважають зачати навіть у день овуляції, не панікуйте. Дотримуйтесь рекомендацій лікаря, виконуйте розпорядження, і довгоочікувана вагітність незабаром настане.

Що ще заважає зачаття?

Коли аналізи сімейної пари в нормі, а стати мамою і татом їм тривалий час не вдається, причин може бути кілька.

Чим старше сімейна пара, тим складніше зачати дитину з першого разу. У жінок знижується здатність яйцеклітини до запліднення, і, незважаючи на прихід місячних, овуляція відбувається не регулярно. У чоловіків з віком падає рухливість сперматозоїдів.

Позбавитися від стресу допоможе релаксація, що включає в себе лікувальну фізкультуру і дихальні вправи. Вибрати правильний метод лікування допоможе лікар, якому ви повністю довіряєте.

Щоб швидко завагітніти в перший день овуляції, змініть свій спосіб життя. Приділіть особливу увагу правильному харчуванню. Це зміцнить організм, зробить його здоровим і сильним.

Щоб вийшло завагітніти в перший день овуляції, відмовтеся від кави. Чому це необхідно? Кофеїн звужує кровоносні судини і сповільнює приплив крові до матки. Це негативно позначається на імплантації заплідненої яйцеклітини.

Не забувайте і про чоловіка. Йому теж потрібно вести здоровий спосіб життя, пити в день багато води і дотримуватися дієти, яка збагачує організм селеном і цинком. Ці мінерали впливають на здоровий розвиток сперматозоїдів.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Про що говорить гіркота в роті при вагітності?

В період виношування малюка кожна мама намагається особливо ретельно стежити за своїм здоров’ям, адже будь-які порушення в стані її організму можуть тут же позначитися на дитині. Тому навіть самі незначні…

Неприємності при вагітності: діарея на ранніх термінах

Зміст статті: Винні гормони Різновиди діареї Небезпека діареї і заходи безпеки Вагітність – це не хвороба, але вести себе в цей період жінці потрібно вкрай обережно і уважно. Головне розуміти,…

Народні повір’я: чи можна вагітним жінкам в’язати

Зміст статті: Звідки з’явилося народний забобон? Чому в’язання могло нашкодити нашим предкам? Чому не варто відмовлятися від улюбленого захоплення Вагітній жінці потрібно, щоб у новонародженого було найкраще «придане». У вільний…