Тільки для справжніх пані!

Отруєння організму нікотином: симптоми небезпечного явища

Отруєння організму нікотином: симптоми небезпечного явища

Разом з тютюновим димом курці вдихають найнебезпечніший рослинний отрути — нікотин. Він руйнівно діє на системи дихання, кровообігу і на організм в цілому. Люди в полоні згубної звички постійно знаходяться під загрозою отруєння.

Передозування нікотином може статися з кожним кращим людиною. Щоб розібратися, як надати їй своєчасну допомогу, потрібно досконально вивчити вплив отрути на організм.

Що призводить до отруєння?

Нікотин відноситься до алкалоїдів. Його можна виявити не тільки в тютюні, але і в помідорах, баклажанах і інших рослинах сімейства пасльонових. Концентрація отруйної речовини в овочах мінімальна, тому не може негативно позначитися на організмі.

Багато вчених вважають нікотин таким же небезпечним наркотиком, як і героїн. Пристрасть до куріння, людина набуває фізичну і психологічну залежність. Фізична проявляється слабо.

Отрута виводиться з організму протягом 2 днів. У цей період курець відчуває легкий дискомфорт, який швидко проходить.

Психологічна залежність від нікотину змушує його тягнутися до сигарети, щоб підняти настрій, заспокоїтися або розслабитися. Саме вона заважає багатьом покінчити з шкідливою звичкою, і люди продовжують повільно вбивати себе тютюном.

Нікотиновий передоз може виникнути тільки отрута потрапить у кров. Він миттєво розноситься по всьому організму, за лічені секунди досягає мозку і починає впливати на нервову систему. Реакція на нього різна. У людини може виникнути прискорене серцебиття, легка ейфорія або нудота. Нікотинове отруєння часто трапляється при першому знайомстві з тютюном або коли курець викурює кілька сигарет підряд.

Багатьох людей хвилює, чи можна отруїтися отрутою, не вдихаючи безпосередньо сигаретний дим. Особливість наркотику в тому, що він проникає в кров не тільки через органи дихання, але і через слизові оболонки та шкіру. Тому речовина, згубно впливає на всіх людей, що оточують курця.

Останнім часом у світі набирають популярність електронні сигарети. Виробники рекомендують їх як нешкідливу заміну тютюну людям, бажаючим кинути курити.

Це звичайний маркетинговий хід, метою якого є отримання надприбутку. Насправді в новинці є нікотин та інші шкідливі речовини, що завдають шкоди здоров’ю.

Головне їх відмінність від звичайного тютюну — відсутність неприємного запаху при палінні, що приносить людям уявне відчуття безпеки. Отруєння електронною сигаретою відбувається дуже часто. Людина, повіривши рекламі, починає безконтрольно вдихати пар і отримує нікотиновий передоз.

Симптоми гострої інтоксикації

При появі отруєння нікотином і симптомів передозування потрібно терміново надати людині першу допомогу і почати лікування.

Лікарі класифікують два типи інтоксикації. Вона буває гостра і хронічна. Гостре отруєння нікотином зазвичай буває у людей, які не мають звичку вдихати тютюновий дим. Організм, отримавши дозу отруйної речовини, починає сигналізувати своєму власникові про небезпеку різким погіршенням самопочуття. Основні ознаки впливу наркотику проходять протягом 2-3 годин, але головний біль і занепад сил спостерігаються протягом кількох днів. Симптоми гострого отруєння нікотином проявляються:

Коли доза нікотину, що потрапила в організм, дуже велика, з’являються прогресуючі судоми та аритмія. Таке часто трапляється з людьми, выкуривающими більше 20 сигарет в день. В організмі відбувається передозування, що тягне за собою тяжкі наслідки. В цьому випадку необхідна термінова медична допомога. Якщо вчасно не почати лікування, у хворого може розвинутися кома та параліч дихання.

Перша допомога

Коли у курця проявляється нікотинова передозування, йому потрібна увага і допомога. При легкому отруєнні підтримку може надати близька людина.

Добре допомагає зменшити нікотиновий передоз і вивести отруту з організму зелений чай. Приготуйте велику кухоль напою без цукру. Його бажано випити невеликими ковтками, поки він теплий.

Якщо стан людини погіршується, у нього починається сильна блювота спостерігається тривала втрата свідомості, викликайте швидку допомогу. Важке отруєння нікотином потребує стаціонарного лікування. Для поліпшення самопочуття потрібні кисневі інгаляції і поглиблена медикаментозна терапія. У деяких випадках необхідно промивання шлунка та штучна стимуляція легенів.

Наслідки шкідливої звички

Хронічне отруєння нікотином знайоме завзятим курцям. Доза наркотику, що призводить до такого явища, залежить від загального стану здоров’я людини. Регулярно отримуючи невеликі порції отрути, організм поступово руйнується. Загострюються хронічні хвороби, підвищується стомлюваність. Органи і тканини повільно труяться нікотином. Які основні ознаки негативного впливу? Найчастіше про них сигналізують:

Поширеним проявом хронічної інтоксикації сигаретами є кон’юнктивіт і різке погіршення зору. Чутливість рогівки поступово знижується. Людині потрібно терміново відмовитися від тютюну і почати тривале лікування, щоб повернути хвороба назад.

У курців зі стажем нерідко псуються зуби, емаль покриваються темним нальотом, а на яснах з’являються невеликі ранки.

Під впливом токсичної речовини людський мозок не може повноцінно працювати. Таке негативне явище викликає загальмованість. Курець гірше сприймає інформацію і запам’ятовує її.

Нікотинова інтоксикація супроводжується постійною задишкою, тяжкістю в районі серця, надсадним кашлем і поганим апетитом. Ці тривожні сигнали не можна ігнорувати, інакше здоров’я буде безповоротно втрачено.

Після відмови від куріння людський організм здатний швидко очиститися від отрути і відновитися. Постарайтеся позбутися психологічної тяги до тютюну, звільнитеся від нікотину. Ви відразу відчуєте прилив сил, полегшення і радість.


Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи: