Тільки для справжніх пані!

Особливості вагітності в 6 місяців

Особливості вагітності в 6 місяців

Шостий місяць вагітності – це останній місяць другого триместру, коли у плода вже сформувалися всі життєво важливі системи, і розпочинається етап нарощування маси тіла. У цей час майбутній дитина активно росте, а його органи внутрішньої секреції виділяють гормони, які допомагають йому регулювати неусвідомлені механізми життєдіяльності. Він активно рухається, і його мати відчуває ці рухи всередині себе.

В кінці шостого місяця жінка йде у допологовий відпустку. У неї з’являється більше часу, і вона може зайнятися підготовкою до пологів. Багато майбутні мами в цей час починають займатися рукоділлям, вибирають пологовий будинок, де будуть народжувати, купують для малюка речі, які їй будуть потрібні в перші дні життя.

Що відчуває жінка

Живіт на 6 місяці вагітності добре сформований, і вагітність складно приховати від цікавих очей. 30-34 тиждень вагітності 28-32 тиждень розвитку плода характеризуються швидким збільшенням маси тіла у дитини та жінки, яка виношує його. Майбутня мати додає по 300 грамів у тиждень, і їй слід обмежувати себе у вживанні води і солодкого чаю, щоб не перевищити цю норму.

В 30 тижнів можуть розвиватися симптоми пізнього токсикозу. Вони характеризуються набряками кінцівок та обличчя, що відбувається з-за затримки води в організмі. Деякі жінки в цей час відчувають запаморочення, підвищення артеріального тиску. При таких ознаках рекомендується обмежити вживання продуктів з великим вмістом солі. При набряках корисні трав’яні чаї, які володіють сечогінними властивостями. Скільки буде тривати пізній токсикоз, залежить від загального стану організму. Його симптоми можна зменшити з допомогою деяких лікарських засобів, рекомендованих дільничним гінекологом.

6 ий місяць вагітності вимагає до себе особливої уваги у жінок, які мають загрозу резус конфлікту. Дільничний гінеколог може порекомендувати госпіталізацію майбутньої матері для проведення профілактичних заходів, що знижують ризик розвитку гемолітичної хвороби у новонародженого.

Вагітність 32 тижнів потребує носіння бандажа. На 6 місяці відбувається збільшення навантаження на хребет, і потрібно носити ортопедичні пристрої, що допомагають зберегти здоров’я опорно-рухового апарату. Бандаж здійснює підтримку великого живота і попереджає появу розтяжок.

Жінки, носили бандаж з 30 тижнів, швидше відновлюють форму після пологів. У них немає обвислих складок на животі і сильно випираючого живота. При повторній вагітності якісний ортопедичний пристрій запобіжить поява в’ялого живота. Бандаж рекомендується носити жінкам на шостому місяці вагітності, якщо є загроза передчасних пологів. Скільки часу можна використовувати цей пристрій, уточнюють у лікаря. У допологового бандажа є протипоказання, і перед покупкою цього корисного пристрою слід проконсультуватися у дільничного гінеколога, чи можна його носити в конкретному випадку.

До кінця 6 місяця частішають позиви до сечовипускання. Це пояснюється тим, що дитина має достатній вагу, і матка активно тисне розташовані з нею поряд органи. Здавлення сечового міхура часто стає причиною мимовільного сечовипускання, що вимагає підвищення гігієнічних вимог до одягу і тіла.

Всі працюючі жінки до 33 тижня повинні знаходитися у допологовій відпустці. Їм вже складно виконувати посадові обов’язки, і з кожним тижнем навантаження на організм збільшуються. Тридцята тиждень розвитку плода вимагає до себе дбайливого ставлення.

Потрібні зусилля, щоб піднятися з м’якого крісла. Складно нахилятися, щоб надягати і знімати взуття. Плід, констриктивний діафрагму, заважає робити вдих на повні груди. У цей період жінка повинна подбати про своє здоров’я і свого майбутнього малюка. Їй потрібно більше гуляти, правильно харчуватися, дотримуватися режиму дня і оберігати нервову систему від стресів. Це дасть можливість зберегти здоров’я і доносити дитину до кінця вагітності.

Як веде себе плід

В 31 тиждень вагітності проводять останнім акушерська ультразвукове обстеження, на яке дає напрямок дільничний гінеколог. Його завдання – з’ясувати, наскільки добре розвивається дитина в утробі матері. Лікар оцінює стан плода, вивчаючи:

Спеціаліста при огляді цікавить, скільки він набрав ваги, і він відповідає середньостатистичним даним розвитку плода. Лікар визначає розміри грудної клітки, черевної порожнини і довжину стегнової кістки.

Дитина 32 акушерських тижнів набуває вигляд звичайного немовляти. У нього розгладжується шкіра, а на голові ростуть волосся. З цього віку плід починає свою підготовку до народження. Жінка може відчувати ритмічні здригування плода. Це гикавка, причини якої не вивчені, але передбачається, що дитина в цей час відпрацьовує дихальні вправи.

У нього повністю сформовані органи зору і слуху. Дитина починає реагувати на знайомі звуки. При різких звуках він може почати активно рухатися, при стресових ситуаціях завмирати. Коли жінка перебуває в стані спокою, дитина може спиратися на живіт, і це дозволяє побачити його ступні або долоньки.

У віці 32 тижнів у плоду починає функціонувати імунна система. Підвищується рівень імуноглобулінів, призначених для захисту плода від інфекцій. Якщо мати в цей час їсть їжу з великою кількістю алергенних агентів, дитина після народження буде страждати алергічними реакціями.

Вік плоду 33 тижнів характеризується організацією роботи центральної нервової системи і початком накопичення жирової прошарку. Удосконалення зв’язків нервових волокон сприяє поліпшенню орієнтації в просторі. Це дозволяє дитині почати активно рухатися і міняти положення тіла.

В цей період його легені повністю дозрівають. Кількість сурфактанту в них дозволяє дітям самостійно дихати, якщо вони народжуються на цьому терміні. Активність плода з цього часу буде збільшуватися, і мати може відчувати множинні поштовхи протягом дня. Якщо досягнувши 34 тижнів, вагітність закінчиться передчасними пологами, що з’явився на світ дитина буде повноцінним.

Як ставитися до подружніх відносин

Секс на 6 місяці можливий, якщо вона приносить радість. Збільшення маси тіла вимагає вибрати відповідну позу, щоб жінка відчувала себе комфортно. У цей місяць всі процеси стабільні, плід надійно захищений, і ймовірність випадкового викидня у здорової жінки малоймовірна.

Естроген і прогестерон впливають на самопочуття жінки в період вагітності і активізують всі системи організму. Їх вплив на лібідо досить високо, і вагітна жінка швидше порушується і відчуває оргазм. Якісний секс заспокоює нерви, покращує самопочуття і підвищує самооцінку майбутньої матері. Жінка в цей час прекрасна, і чоловіки відчувають сильний потяг. Вона бажана і улюблена, і секс – відмінний спосіб відчути близькість один одного і відчути силу любові.

Інтимна близькість у цей час не може завдати шкоди плоду. Він захищений водним середовищем, а шийка матки закрита слизової пробкою.

Секс протипоказаний у тому випадку, якщо:

В інших випадках, коли вагітність проходить благополучно, і пара має бажання, секс дозволено. Шостий місяць вагітності – це останній термін, коли сексуальний потяг у жінки може бути дуже активним. В останньому триместрі воно буде згасати з-за швидкого збільшення плоду і сильного тиску матки на прилеглі органи.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Навколоплідні води: як виглядають, які функції виконують

Зміст статті: Детальніше про цю речовину Можливі проблеми Якщо рідина підтікає Вжиття заходів Профілактика Ембріон в матці розвивається всередині спеціального міхура – так званого амніона – і оточений амніотичною рідиною….

Овуляція і зачаття: чому не виходить завагітніти

Зміст статті: Як відбувається овуляція? Не виходить зачати дитину: причини Що ще заважає зачаття? Кожна жінка, що мріє про дитину, добре знає, що без овуляції зачаття не настане. Цей нетривалий…

Про що говорить гіркота в роті при вагітності?

В період виношування малюка кожна мама намагається особливо ретельно стежити за своїм здоров’ям, адже будь-які порушення в стані її організму можуть тут же позначитися на дитині. Тому навіть самі незначні…