Тільки для справжніх пані!

Особливості родового процесу: ворушиться дитина при переймах?

Особливості родового процесу: ворушиться дитина при переймах?

Всі вагітні знають: ворушіння дитини в утробі – один з показників його стану. А ось відповідь на питання про те, чи відчуваються руху плода при потугах, що для багатьох залишається незрозумілим. Спробуємо розібратися, як поводиться дитина в момент свого народження, і дізнатися, повинен чи ні ворушитися дитина під час родового процесу.

Як ворушаться діти в утробі матері?

Плід починає рухатися в матці вже на 8-9 тижні вагітності, але в цей час майбутня мама поки не може відчути ці рухи, адже дитина ще занадто малий. Перші ворушіння маляти вагітні можуть відчути вже на 16 тижні. Втім, трохи більш пізній термін появи перших легких поштовхів в живіт – теж не вважається відхиленням від норми.

Спочатку рухи будуть рідкісними, але у міру зростання плоду жінка буде помічати їх все частіше. Найбільше малюк ворушиться у період з 24 по 30 тиждень. З того моменту, коли ворушіння стають виразними, вагітній треба буде звертати увагу на те, як і скільки рухається дитина в її лоні: це буде одним з показників його самопочуття. Починаючи з 28 тижня вагітності, жінка може вважати кількість ворушінь, вироблених плодом протягом 12 годин: ця цифра не повинна бути менше 10. Якщо спостерігаються відхилення від норми в меншу сторону або ворушінь за цей проміжок часу немає взагалі, на це треба звернути увагу і як можна швидше звернутися до гінеколога, який веде вагітність. Крім того, варто насторожитися, якщо дитина поводиться дуже активно: це може свідчити про кисневому голодуванні. Втім, не варто панікувати завчасно. Багато що залежить також від темпераменту малюка: деякі діти ворушаться частіше і більше, інші менше. До того ж іноді мама може просто не помічати рухів плода. Тим не менш, на черговому плановому огляді необхідно розповісти лікарю про свої сумніви.

А як же веде себе дитина незадовго до пологів? У третьому триместрі вагітності плід активно набирає масу, тому з часом йому стає тісно в маминому животі. З-за цього рухова активність малюка істотно знижується. До того ж перед пологами живіт трохи опускається, дитина фіксується в малому тазі, готуючись до проходження по родових шляхах. В більшості випадків немає жодних причин для хвилювання, якщо плід став рідше ворушитися на останніх тижнях вагітності. Це абсолютно нормальне явище. Рухи будуть відчуватися не так часто, як раніше, але не пропадуть зовсім. В основному малюк поштовхами дає зрозуміти мамі, що вона прийняла незручне становище, і це йому не подобається.

Однак Трапляється й таке, що дитина ворушиться аж до самих пологів і лише ненадовго затихає перед самим їх початком. Якщо показання УЗД і КТГ при цьому не відрізняються від норми, це говорить лише про те, що в животі у мами росте дуже активний малюк.

Рухи дитини при переймах

Головний момент будь вагітність – пологи. Від того, як вони пройдуть, залежить подальше здоров’я мами і, звичайно ж, її малюка. Тому під час родового процесу вагітні продовжують прислухатися до своїх відчуттів і прагнуть зрозуміти, як себе почуває дитина, який вже зовсім скоро повинен з’явитися на світло. Багато з них абсолютно не відчуває, як ворушиться плід при сутичках, і турбуються про те, чи все в порядку. Лікарі запевняють: навіть якщо помітних мамі рухів плоду, у момент пологів немає, це не означає, що малюк не рухається.

Насправді під час свого народження здорова дитина знаходиться в русі всякий раз, коли починається чергова сутичка, адже скорочення матки приносять дискомфорт і хворобливі відчуття не тільки мамі, але і дитині. До того ж таким чином він прискорює свою появу на світ. Проте біль від переймів найчастіше затьмарює ці ворушіння, тому жінці може здаватися, що у дитини взагалі немає жодної рухової активності. Насправді в такі моменти дитина відштовхується п’ятами від дна матки і поступово просувається по родових шляхах. В цей час він може також притискати підборіддя до грудей і повертатися, щоб прийняти необхідне для виходу з малого тазу положення. Крім того, на заключному етапі пологів він обертає голову вліво і вправо, щоб забезпечити собі більш легке і безболісне народження. До речі, майбутня мама цілком може відчути ворушіння дитини, коли скорочення матки ще незначні.

Що ж відбувається в ті моменти, коли перейм немає? Здавалося б, у хвилини затишшя мама повинна відчувати свого малюка. Але виявляється, що в нормі між переймами дитина рухатися не має. В цей час він, як і мама, набирає сили для наступного «кроку». Якщо ж плід починає активно ворушитися ще до початку наступних переймів, це привід для тривоги: велика ймовірність того, що у дитини розвивається гіпоксія. Цей стан вимагає термінового лікарського втручання, тому про таку поведінку плоду в утробі слід негайно повідомити акушерам. Однак, як правило, будь-які небажані зміни в стані дитини відбиваються на його серцебитті, в тому числі і гіпоксія. Так як під час пологів фахівці постійно контролюють серцевий ритм плоду, їм не складе труднощів вчасно запідозрити небезпеку і вжити відповідних заходів.

Буває й таке, що дитина практично не рухається у момент перейм, хоча це швидше виняток з правил. Навіть при такому ході подій пологи можуть пройти цілком успішно, хоча тривають зазвичай довше, ніж у породіль, чиї діти активно беруть участь в процесі свого народження.

Таким чином, відповідь на питання про те, чи повинна дитина рухатися під час переймів, однозначна: так, повинен. Це полегшує родовий процес і допомагає малюкові швидше з’явитися на світ. Жінки зовсім не відчувають ці ворушіння з-за того, що при переймах значно чутливість притупляється. Але це не привід для паніки: якщо лікарі не спостерігають жодних негативних змін у поведінці та стані дитини, найімовірніше, пологи протікають нормально, і вже зовсім скоро довгоочікуваний малюк опиниться на руках у своєї мами.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Особливості вживання грейпфрута при вагітності

Зміст статті: Корисні властивості Показання Особливості застосування та рецепти Шкідливі властивості Протипоказання Вагітні жінки намагаються максимально ретельно контролювати стан свого здоров’я. Важливе значення для нормального самопочуття під час виношування має…

Особливості пізнього токсикозу при вагітності

Зміст статті: Початок пізнього токсикозу Розвиток пізнього токсикозу Небезпека ускладнень Заходи профілактики Пізній токсикоз при вагітності, який ще називають гестозом – тривожний сигнал. Він свідчить про проблеми виношування дитини і…

Особливості грудного вигодовування: як правильно зціджувати молоко

Зміст статті: Показання Підготовка Техніка зціджування руками Кілька зауважень Плюси і мінуси Що робити з молоком? Кожній мамі, що годує рано чи пізно доводиться стикатися з необхідністю зцідити молоко. Робити…