Тільки для справжніх пані!

Особливості режиму дня для дитини в 2 місяці

Особливості режиму дня для дитини в 2 місяці

Другий місяць життя дитини знаменує початок нового етапу для всієї родини. До цього часу малюк звикає до свого будинку і відчуває себе в безпеці, перебуваючи в ньому. Як в перший, так і другий місяць дитині необхідний відповідний розпорядок, що включає спокійний сон та правильне харчування.

Якщо раптом раніше з якихось причин батьки не зуміли привчити власне чадо до дотримання встановленого розкладу, слід попрацювати над цим зараз. Режим дитини в 2 місяці повинен бути спрямований на його правильний розвиток відповідно до потреб підростаючого організму.

Особливості формування правильного розпорядку

Розглянемо приблизний режим дня дитини в 2 місяці:

Особливості розпорядку дня

Обов’язково особливості режиму дня дитини в 2 місяці повністю відповідають описаним вище варіанту? Безумовно, ні. Часто трапляється так, що малюк самостійно «вирішує», коли йому спати, а коли спати. Батьків такий варіант може цілком влаштовувати. Наприклад, дитина прокидається не в 6:00, а на годину пізніше. В цьому немає нічого поганого, а у мами з татом з’явиться зайвий час на свої справи.

Батьки повинні строго контролювати періоди годування, сну і неспання, якщо двомісячна дитина ігнорує всі норми, плутає час доби і не дає нормально відпочивати дорослим членам сім’ї.

Як створити правильний розпорядок дня новонародженого і привчити дитину до його дотримання? Уся відповідальність у цьому питанні лягає на батьків: якщо вони дотримуються режиму, то і малюк буде жити за розкладом. Мама повинна вставати в 6:00, будити, годувати, вмивати малюка. При постійному дотриманні розпорядку незабаром дитина теж стане жити за правилами.

Значення правильного сну для немовлят

Від якості сну залежить здоров’я і настрій дитини. Якщо 2-х місячна дитина добре виспався, то у нього буде прекрасне самопочуття і достатньо сил для активності і якісного сприйняття навколишньої дійсності. Погано відпочили діти примхливі й апатичні.

Особливості режиму дня 2-місячної дитини такі, що розпорядок обов’язково повинен включати не менше 16 годин сну на добу. Для того щоб малюк заснув, зовсім не обов’язково його заколисувати або гладити по спинці. З процесом, як правило, немає проблем, якщо малюк здоровий, ситий і вчасно покладений в ліжечко. Сон для дитини в такому віці є фізіологічною необхідністю.

Порушення режиму відпочинку в два місяці протиприродно. Це може бути викликано різними причинами, в яких батьки повинні обов’язково розібратися. Як правило, дитина погано спить з наступних причин:

Після з’ясування причин слід вживати заходів для їх ліквідації: створити спокійну заспокійливу обстановку, приглушити гучність телевізора і рівень освітлення, дати дитині можливість активно рухатися в період неспання. І, звичайно, головною умовою для нормального сну двомісячної дитини є постійне укладання в один і той же час. Після звикання до розпорядку він стане засипати самостійно.

Годування

Ідеальним варіантом для дитини є грудне вигодовування. Пропонувати молоко необхідно в режимі «на вимогу» саме в той момент, коли він дійсно хоче їсти. Сигналом для мами служить неспокійна поведінка і плач дитини.

Часто при старанному виконанні встановленого розпорядку діти потребують їжі через кожні 3 години у денний час, 4 – ночами. Якщо малюк готовий харчуватися дещо частіше – це нормально. Але коли малюк постійно вимагає груди, це може свідчити про його нездоровому стані. Він смокче для того, щоб впоратися зі стресом і перемогти недугу.

Особливий режим харчування застосуємо тільки для недоношених дітей або дітей з недостатньою вагою.

В цьому випадку розпорядок дня дитини 2 місяців від народження і особливості годівлі встановлюються педіатром.

Купання і гімнастика

Ці складові денного розпорядку дуже важливі для дотримання гігієнічних норм та нормального розвитку. Купати дитину слід щодня в один і той же час. Найчастіше ця процедура проводиться ввечері. Під час купання малюка можна підтримувати руками, щоб він вдосталь поплескался в теплій водичці. Допустимо використовувати спеціальні гамаки.

Зазвичай на те, щоб спокутувати малюка, потрібно не більше 15 – 20 хвилин. Температура води не повинна бути нижче 37 градусів. Не частіше одного разу в тиждень допустимо застосування миючих засобів, які підходять для віку дитини. Вибір шампунів, мила та пінки – справа відповідальна, що вимагає граничної обережності.

Купання дитини в 2 місяці можна проводити із застосуванням дитячих гелів, виготовлених з натуральних компонентів. Такі кошти заспокоюють, живлять, знімають подразнення і живить ніжну шкіру. При появі алергічної реакції необхідно терміново звернутися до лікаря.

Двомісячного малюка вже можна робити розслабляючий масаж, допускає тільки акуратні погладжування. Це не зашкодить чутливої м’якої шкіри дитини.

Гімнастика проводиться щодня в той час, коли зручно батькам, у більшості випадків це відбувається після першого або другого пробудження. Корисними в цьому віці будуть розведення ручок у сторони, згинання ніжок. Багато вправ виконувати не потрібно, так як вони поєднуються з масажем. Не слід займатися гімнастикою відразу ж після прийому їжі. Батьки повинні стежити за тим, щоб настрій чада в цей час було гарним.

Неспання

2 місяці малюк починає активно звертати увагу на навколишній світ. До цього він прокидався, щоб поїсти, а зараз період неспання може досягати 1,5 годин.

Поряд з психічним та емоційним розвитком підвищується активність. Дитина виконує велику кількість рухів.

З кожним днем все краще стає слух, гостріше – зір. Малюк тепер бачить предмети, що знаходяться на відстані 7 метрів, впізнає маму і тата, потроху починає орієнтуватися в просторі. Дитина повертає голову в різні боки, завдяки чому відбувається зміцнення м’язів шиї.

Прогулянки

Кожній дитині корисні прогулянки на вулиці. Скільки часу має тривати перебування на свіжому повітрі? Влітку прогулянка становить близько півтора годин. Ідеальним часом для цього стане період до 11 ранку або після 16:00 – 16:30 дня. Батькам необхідно подбати про те, щоб яскраві промені сонця не потрапляли на малюка.

В зимовий час прогулянки можливі тільки при температурі повітря, яка не перевищує -10 градусів. Дитину слід одягти в теплий комбінезон з хутряною підкладкою і конвертом в нижній частині.

Поки малюк не спить, треба діставати його з коляски, показувати все, що знаходиться навколо. На прогулянки необхідно ходити в місця, віддалені від автошляхів. Підходящим місцем стане тихий дворик або парк.

Правильне формування режиму 2-місячної дитини стане запорукою нормального фізичного, психічного та емоційного розвитку.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Особливості прикорму в 4 місяці

Зміст статті: Причини для раннього прикорму Особливості введення прикорму Правила раннього прикорму Фруктові та овочеві пюре Каші Соки Педіатри, що входять у Всесвітню організацію здоров’я, рекомендують вводити перший прикорм, починаючи…

Особливості періоду розвитку в перші дні життя новонародженого

Зміст статті: Особливості першого тижня Симптоми гормональних змін Розвиток новонародженого після пологового будинку Як контролювати процеси розвитку Перші дні життя новонародженого відносяться до неонатальному періоду, протягом якого організм дитини пристосовується…

Особливості новонародженого: як повинна спати дитина

Зміст статті: Умови для сну немовляти Оптимальні пози сну Сон дитини з батьками Сон дитини в ліжечку Як заспокоїти малюка? Нещодавно народжена дитина проводить у сні більше половини дня. Не…