Тільки для справжніх пані!

Особливості професії дизайнер інтер’єру

Особливості професії дизайнер інтер'єру

Творчі професії вважаються дуже цікавими і захоплюючими. Вони дають великі можливості для творчості і самореалізації. У цих областях можна стати всесвітньо відомим, завдяки своєму таланту і працьовитості. Професія дизайнер інтер’єру вважається молодий: у Росії офіційно вона з’явилася тільки в 80-е роки минулого століття. Але справжня дата народження цієї професії знаходиться в глибині століть.

Бути дизайнером інтер’єру дуже перспективно. Як з’явилася ця спеціальність? Які предмети потрібно здавати, щоб вас прийняли в навчальний заклад? Де треба вчитися, щоб стати професіоналом своєї справи? І яка вас чекає зарплата після навчання? У цій статті ви знайдете докладний опис професії, її специфіку та іншу необхідну інформацію.

Історія професії

Хоч ця професія вважається молодою, насправді ж дизайнери інтер’єру існували ще в часи стародавнього Єгипту. Саме на колишній території цієї цивілізації знайшли найперші «продумані обстановки» приміщень. І вони були створені строго «за канонами», починаючи від архітектури, закінчуючи розписом і ієрогліфами на стінах.

У подальшому мистецтво бурхливо розвивалося: виникали цивілізації з неповторними традиціями. Які існують стильові напрями? – Антична класика, романтика, готика, епоха Ренесансу, бароко і рококо, класицизм, модерн і ще безліч стилів, які розвиваються донині. Примітно, що, також як і в стародавньому Єгипті, вони мають свої традиції, які дизайнер повинен дотримуватися.

Перш ніж зрозуміти, чи варто йти вчитися на дизайнера, здавати іспити з предметів для цього, давайте заглибимося в поняття «дизайн».

Про дизайн як такий

Багато людей вважають дизайн досить «вузької» спеціальністю, але це не зовсім так. Подивіться навколо себе, що ви бачите? – Вас оточують предмети: від маленьких і простих до складних і об’ємних речей. Як ви думаєте, хто створив все це? – Відповідь: дизайнери. Дизайн втілюється у всьому, що ми з вами бачимо: в одязі, предметах побуту, у приміщеннях, в архітектурі, в плануванні міст, в оформленні природних ландшафтів. Навіть віртуальні простору не можуть існувати без дизайну, він – невід’ємна частина нашого життя.

Разом з інженерами і технологами дизайнери творять техніку і втілюють розумну «начинку» в ефектною «оболонці». І наповнюють життя фарбами і досконалими зручними формами саме фахівці-дизайнери. Залежно від тієї сфери, де ви хочете в подальшому реалізувати себе, куди направити свою творчість, залежить і «ухил» вашого дизайну. Куди піти вчитися, які предмети потрібно здавати, яка буде зарплата – це все також залежить від обраної специфіки.

Давайте спочатку поговоримо про «интерьерщиках». Хто вони та які в них обов’язки?

Про специфіку роботи

Чим же займається дизайнер інтер’єрів? Він «міксує» предмети, меблі, твори мистецтва, матеріали і кольори між собою. Дизайн інтер’єру – це справжнє мистецтво, і людина, яка вміє його «вигадувати», знає, як керувати людьми, їх психологію і смаки, підсвідомі установки. Він вміє створити певну атмосферу, розуміє, як зробити так, щоб людина відчула себе в приміщенні комфортно.

Які обов’язки лягають на плечі дизайнера інтер’єру? Поки фахівець недосвідчений, він напевно піде працювати в дизайн-студію. Там його чекає робота в команді інших фахівців, де вони будуть вести якийсь проект. Далі, коли дизайнер набереться досвіду, він зможе вести проект самостійно і навіть відкрити свою студію дизайну.

Завдяки розвитку інтернету знаходити клієнтів і розвивати свою справу можна через соціальні мережі. Або, наприклад, шукати роботу через біржі фрілансу. Зарплата буде залежати від досвіду і майстерності. У великих містах зарплата для новачка буде досягати 20000 (в Москві набагато вище), далі, у міру отримання досвіду, вона буде збільшуватися до 30000-40000 рублів в місяць. Отже, чим ви займетеся, коли вийдете на роботу?

Коли надійде замовлення, вам потрібно буде з’ясувати, які у клієнта смаки і бажання, яким він хоче бачити виконаний проект. Вам необхідно буде проаналізувати приміщення з точки зору його розташування та технічних характеристик, продумати концепцію дизайну, вашу основну ідею. Далі ви створюєте ескіз від руки і 3D-макет в спеціальній програмі, а після затвердження його замовником почнете втілювати його в життя. Підберете будівельні та оздоблювальні матеріали по кресленнях, знайдете потрібну меблі і декор.

Діапазон робіт досить широкий, ви повинні вміти вести переговори і захищати свої ідеї. Також вам знадобляться великі знання, які ви отримаєте в університеті по архітектурі, живопису, історії мистецтв та історії меблів, кольорознавства. Крім цього ви повинні вміти малювати від руки, вам необхідно володіти спеціальними програмами. Ще один важливий пункт роботи потрібно складати проекти в строк, розраховувати час і сили.

Крім дизайнерських студій фахівця інтер’єру завжди будуть раді в різних меблевих салонах, в театрах, де потрібно оформляти сцену, в агентствах, де потрібно декоратор.

Ваша освіта

Роботодавці, які шукають творчих працівників, в першу чергу будуть дивитися на портфоліо, ваші студентські роботи і втілені проекти. Тому отримати вищу освіту необхідно, щоб навчитися всьому спектру робіт і виховати в собі смак, а також вміти робити не тільки красиво, але і зручно, «правильно» з технічної точки зору. У цьому у випускників спеціальних закладів величезна перевага перед дизайнерами-самоучками.

Отже, ви вирішили піти вчитися мистецтву інтер’єру. Які предмети вам необхідно здавати, щоб поступити на факультет?

Для початку необхідно визначитися, куди ви хочете піти: в коледж, в професійне технічне училище або у вищий навчальний заклад. Від цього залежить те, що потрібно буде здавати для вступу. Які предмети потрібні для вступу? – Зазвичай список вступних іспитів виглядає так:

У навчальних закладах замість літератури вам може знадобитися здавати історію, суспільствознавство, англійська мова або креслення.

Творчий конкурс – це іспит, який потрібно здавати в самому навчальному закладі. Це може бути малюнок олівцем гіпсової голови або композиції, креслення, мальовничий натюрморт та інше. Саме вони вважаються найбільш важливими для вступу на дизайнерську спеціальність, проте важливі і результати ЄДІ, вони обов’язково повинні досягати прохідного порогу балів, який встановив сам університет. Щоб впоратися з творчими випробуваннями, вам потрібно вміти малювати.

Подивіться всі умови вступу в навчальний заклад: дуже часто можна зустріти одну зручну «хитрість». Це – творчі олімпіади серед учнів шкіл. Якщо ви станете переможцем такий олімпіади, то університет зарахує вам 100 балів з одного з творчих іспитів, і здавати його буде не потрібно. Зазвичай така олімпіада проходить ще під час навчання в 11 класі.

Бути дизайнером інтер’єру – дуже цікаво, престижно та прибутково. Але ви повинні бути готові до навчання, до праці і самовдосконалення, адже про вас будуть судити за вашим роботам. Розпочати підготовку до вступу в навчальний заклад необхідно заздалегідь: художня школа здатна допомогти розвинути ваш талант і підготувати до подальшого успішного творчості.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Опис та особливості професії дизайнера

Зміст статті: Хто такий дизайнер? Важливі якості Освіта Місце роботи і кар’єра Переваги та недоліки професії У всі часи людина прагнула поліпшити красу свого житла, одягу і навіть навколишнього середовища,…

Нові перспективні професії: ким бути в XXI столітті

Зміст статті: Спеціальності, пов’язані з наукою і космосом Сфера бізнесу та інформаційних технологій Event-індустрія, реклама і торгівля Професії соціальної сфери: освіта та медицина Наукові і технічні досягнення кардинально змінюють картину…

На чому своїми руками можна заробити гроші: 5 перспективних напрямів

Зміст статті: Використання своїх кулінарних талантів Використання модних тенденцій Виготовлення святкової та сувенірної продукції Виробництво товарів для будинку Послуги для будинку Як розвивати власну справу? Коли займаєшся улюбленою справою, це…