Тільки для справжніх пані!

Особливості прикорму в 4 місяці

Особливості прикорму в 4 місяці

Педіатри, що входять у Всесвітню організацію здоров’я, рекомендують вводити перший прикорм, починаючи з піврічного віку. Проте фахівці не виключають можливість додаткового годування з 4-х місяців. У перший рік життя важливо забезпечити малюка правильним харчуванням, оскільки в цей час він активно розвивається.

Прикорм з 4 місяця життя дитини повинен містити достатню кількість корисних вітамінів і мікроелементів. В цей час організм дитини здатний приймати нову їжу, але раніше її пропонувати не слід.

Причини для раннього прикорму

Вводити прикорм в 4 місяці стоїть за наявності вагомих підстав.

Якщо за один прийом він повністю висмоктує молоко з грудей, значить, природної їжі стає все менше. Дитина відчуває брак їжі і потребує вжиття додаткового прикорму.

Часом дітки на першому році життя уважно спостерігають за тим, як їдять дорослі, стежачи очима за кожним рухом ложки. У подібних випадках жалісливі батьки не можуть утриматися від того, щоб не пригостити чадо стравою з загального столу.

Дані показники свідчать про те, що деякі компоненти в недостатній кількості надходять в організм з грудним молоком. Через це і виникає необхідність вводити прикорм з 4 місяців дозволеними продуктами.

Часто це говорить про те, що йому бракує поживних речовин. Як правило, до 4 місяця вага малюка в два рази більше в порівнянні з масою тіла після народження.

Існування однієї або декількох проблем представляє серйозну загрозу для здоров’я дітей. Кваліфікований педіатр, враховуючи всі можливі ризики, зможе порадити, як починати прикорм.

Якщо ніщо не загрожує розвитку і здоров’ю малюка, він відмінно себе почуває, має нормальну вагу, то не слід поспішати зі зміною меню.

Особливості введення прикорму

Якщо для поповнення раціону є всі показання, а також рекомендації фахівця, то необхідно починати знайомство дитини з додатковою їжею. Це принесе такі позитивні ефекти:

Перший прикорм в 4 місяці формується на основі індивідуальних особливостей дітей. Малюкам з часто мінливим стільцем і недостатньою масою тіла варто вживати каші. При наявності закрепів і надмірної ваги ідеальним рішенням стане додаткове харчування, що складається з овочевого пюре.

Правила раннього прикорму

Як правильно вводити прикорм? Підходить тільки рідка їжа, оскільки тверді продукти малюк ще не в змозі пережовувати і засвоювати. Діти в чотири місяці здатні виконувати лише смоктальні руху. Отже, з чого почати? Існує декілька корисних правил, які допоможуть батькам.

Фруктові та овочеві пюре

Прикорм дитини в 4 місяці слід починати з фруктових пюре і соків. Овочі також підходять, але дитячий організм часом реагує на них здуттям живота, проносом. Прикорм 4-мясячного карапуза варто починати з наступних продуктів:

Саме ці овочі характеризуються найменшим вмістом алергенів. Крім того, у них є всі корисні речовини, які потрібні дітям у цьому віці. Після знайомства з перерахованими продуктами можна використовувати для годування буряк, помідори, картопля.

Ідеальним варіантом стане самостійне приготування пюре зі свіжих овочів. Для цього їх ретельно промивають водою, а потім варять протягом 15 хвилин в каструлі з кришкою.

Після цього готові овочі з невеликою кількістю рідини розминаються виделкою або подрібнюються за допомогою блендера. Після того, як дитина звикне до пюре, що складається з одного продукту, можна давати їх з додаванням рослинної олії. У перший раз блюдо приправляється 1 крапелькою, поступово ця кількість збільшується.

Як давати нове блюдо? Не варто думати, що 4-місячній дитині відразу ж припадуть до смаку овочеві пюре. Після солодкого маминого молочка вони навряд чи накинуться на подібне частування. З цієї причини варто набратися терпіння і пропонувати нову їжу до тих пір, поки малюк не стане її їсти. Часом такі спроби доводиться робити по 10 і більше разів.

Каші

Часто для додаткового живлення використовуються каші з 4 місяців. Багато дітей добре їдять це смачне і поживне блюдо. Молодим матусям обов’язково сподобається такий прикорм, адже ситий малюк чудово спить, а після пробудження активно грає.

Існує кілька правил, які допоможуть правильно ввести прикорм кашами з 4 місяців.

 • По-перше, варто підбирати тільки ті злаки, які не містять глютен. До таких належать рис, кукурудза, гречка. Справа в тому, що білок глютен часто викликає розлад шлунка, хворобливі відчуття животику.
 • По-друге, однокомпонентні сухі каші можна придбати в аптеках або магазинах. Приготування звичайної крупи вимагає подрібнення.
 • Вступ дитячої каші з 4-х місяців дозволяє незабаром сформувати новий режим харчування. Наприклад, нею можна замінити друге за рахунком годування грудним молоком, а на третє запропонувати дитині пюре. Інші прийоми їжі повинні проводитись тільки з використанням грудного молока.

  Соки

  Давати сік дитині можна з четвертого місяця життя. Починати варто з 5 мл. Деякі фахівці вважають, що робити це треба тільки після того, як дитина освоїться з кашами і овочами.

  Надто ранній прикорм дитині у вигляді соку пов’язана з додатковим ризиком.

  Часто з-за цього у карапузів розвиваються захворювання травної системи, алергія, проблеми з обмінними процесами.

  Які правила існують при введенні соку в раціон? Розглянемо найбільш важливі з них.

  Молоді батьки обов’язково повинні отримати консультацію фахівця, який розповість, як вводити прикорм з 4-х місяців. Тільки кваліфікований педіатр зможе пояснити, які продукти підходять для дітей у цьому віці, а які – ні.