Тільки для справжніх пані!

Особливості пізнього токсикозу при вагітності

Особливості пізнього токсикозу при вагітності

Пізній токсикоз при вагітності, який ще називають гестозом – тривожний сигнал. Він свідчить про проблеми виношування дитини і є приводом для негайного звернення до лікаря.

Вважається, що напади нудоти в період виношування малюка не є патологією. Найчастіше це вірно, якщо мова йде про початок вагітності, і відсутні інші тривожні симптоми. Але в третьому триместрі, коли малюк практично повністю сформувався, поява таких сигналів не є нормою.

Початок пізнього токсикозу

Гестози, як правило, з’являються з 28 тижня і тривають до початку пологової діяльності. Від пізнього токсикозу страждають близько 20% вагітних. Щоб зрозуміти, ви ставитеся до їх числа чи ні, слід знати, які симптоми супроводжують цей стан.

Початок гестозу характеризується двома ознаками. Але якщо вчасно не вжити необхідних заходів, стан буде погіршуватися, представляючи ризик для майбутнього малюка.

Розвиток пізнього токсикозу

Наступний етап гестозу при відсутності кваліфікованого лікування – нефропатія. Вона характеризується сильною набряклістю, підвищенням тиску і збільшенням концентрації білка в сечі. При цьому слід враховувати, що токсикоз на пізніх термінах вагітності може розвиватися без супроводу всіх симптомів. Наприклад, набряки можуть бути зовсім невеликими. Таким чином, самий вірний спосіб вчасно визначити початок гестозу – регулярне вимірювання тиску. На думку лікарів, вже при позначці 135/85 можна підозрювати пізній токсикоз призначати додаткові аналізи. Саме тому щоденне вимірювання тиску і фіксація результатів – необхідний захід для своєчасної діагностики гестозу.

Остання, найнебезпечніша стадія пізнього токсикозу – прееклампсія, а також еклампсія. У першому випадку спостерігається різке підвищення тиску, порушення водно-сольового балансу, проблеми в функціонуванні серцево-судинної системи і печінки, мігрені, погіршення зору.

При підозрі на прееклампсію потрібно як можна швидше забезпечити стаціонарне лікування, щоб уникнути еклампсії, яка є найнебезпечнішою стадією. Вона викликає тривалі і часті судоми, доходять до втрати свідомості. Важливо враховувати, що вона може закінчитися летально як для матері, так і для майбутньої дитини.

Небезпека ускладнень

Гестоз на будь-якій стадії може стати причиною виникнення безлічі проблем у функціонуванні організму. В першу чергу, це значне ослаблення серцевого м’яза. Це веде до зменшення кровопостачання тканин і їх подальшого відмирання. Поганий кровообіг найбільше відбивається на таких органах, як печінка, нирки, мозок.

Також страждають плацентарні судини, які починають переносити менше поживних речовин і кисню від мами до малюка. Через це виникає ризик кисневого голодування і розвитку різноманітних патологій.

Інші небезпеки, причиною яких може стати пізній токсикоз:

Таким чином, якщо токсикоз на початку вагітності приносить лише дискомфорт, то в третьому триместрі він може стати причиною дуже серйозних захворювань.

Заходи профілактики

На жаль, немає заходів, які повністю запобігають поява гестозу. Але можна зменшити ризик його розвитку і звести до мінімуму небезпеку виникнення патологій, дотримуючись певні вимоги.

Розвиток пізнього токсикозу при вагітності є тривожним сигналом, який вимагає термінових заходів. Ваше уважне ставлення до свого стану і своєчасне відвідування лікаря дозволить уникнути неприємних наслідків гестозу.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Особливості грудного вигодовування: як правильно зціджувати молоко

Зміст статті: Показання Підготовка Техніка зціджування руками Кілька зауважень Плюси і мінуси Що робити з молоком? Кожній мамі, що годує рано чи пізно доводиться стикатися з необхідністю зцідити молоко. Робити…

Особливості вагітності в 6 місяців

Зміст статті: Що відчуває жінка Як веде себе плід Як ставитися до подружніх відносин Шостий місяць вагітності – це останній місяць другого триместру, коли у плода вже сформувалися всі життєво…

Навколоплідні води: як виглядають, які функції виконують

Зміст статті: Детальніше про цю речовину Можливі проблеми Якщо рідина підтікає Вжиття заходів Профілактика Ембріон в матці розвивається всередині спеціального міхура – так званого амніона – і оточений амніотичною рідиною….