Тільки для справжніх пані!

Особливості грудного вигодовування: як правильно зціджувати молоко

Особливості грудного вигодовування: як правильно зціджувати молоко

Кожній мамі, що годує рано чи пізно доводиться стикатися з необхідністю зцідити молоко. Робити це потрібно правильно, щоб не пошкодити груди і залози. Є 2 способи: ручний і з допомогою молоковідсмоктувача. Кожен вибирає той метод, який вважає більш прийнятним для себе.

Показання

Причини, за якими мамі необхідно зцідити молоко, можуть бути різними:

Щоб зцідити молоко, мама обирає той спосіб, який їй здається найбільш зручним. Однак при використанні молоковідсмоктувача підвищується ризик нанесення травми. Також спеціальні пристосування не рекомендується використовувати при лактостазі і протягом першого тижня після пологів, поки груди розробляється. В інший час молоковідсмоктувач допоможе прискорити і спростити процес.

Підготовка

Коли груди вже розроблена, ні застійних явищ, спеціальні маніпуляції і особливий настрій не знадобляться. Однак у перший час потрібно невелика підготовка перед тим, як зціджувати грудне молоко. Кожна жінка вибирає ті методи, які виявляться найбільш дієвими саме для неї, адже те, що підходить для однієї мами, може виявитися абсолютно неефективним для іншого. У більшості випадків всі зусилля спрямовані на те, щоб викликати приплив молока. З цією метою треба:

Більш грунтовна підготовка знадобиться при лактостазі. В цьому випадку вже виникли застійні явища. Перед тим, як зцідити своє молоко, необхідно добре розім’яти і розтерти груди. Потім зробити спеціальний масаж. На це піде 15-20 хвилин.

Техніка зціджування руками

Зціджувати грудне молоко треба тільки чистими руками. Перед процедурою їх необхідно ретельно помити. Також заздалегідь потрібно підготувати посуд. Це повинна бути ємність з широким горлом або миска. Посуд має бути простерилизована!

Отже, як правильно зціджувати грудне молоко руками?

Як правило, на зціджування молока руками з 1 грудей йде 10-15 хвилин. Але процедура може зайняти і до півгодини. Трохи практики – і це дію перестане викликати складності або труднощі.

Кілька зауважень

Щоб не виникали проблеми при зціджуванні молока, необхідно враховувати ряд нюансів:

Плюси і мінуси

Як і будь-який метод, зціджування молока руками має ряд позитивних і негативних властивостей. З безперечних плюсів можна відзначити наступні:

Є пара недоліків у такого методу:

Що робити з молоком?

Іноді при зціджуванні виходить досить багато молока. В цьому випадку потрібно вирішити, що з ним робити. Найкраще продукт зберігати в холодильнику в стерилізованому посуді і щільно укупоренным, щоб у нього не могли потрапити шкідливі мікроорганізми. При кімнатній температурі грудне молоко зберігається до 8 годин. В холодильнику його можна тримати не довше 2-х діб (але краще вкластися в 24 години). Можна його і заморозити. У цьому випадку термін придатності продовжується до 4 місяців.

Зцідити грудне молоко не так складно, як здається на перший погляд. Після невеликого тренування це виходитиме легко. При виконанні всіх рухів потрібно стежити за своїми відчуттями, прислухатися до організму. Важливо навчитися розуміти, коли потрібно зупинитися, а коли можна продовжити.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Особливості вагітності в 6 місяців

Зміст статті: Що відчуває жінка Як веде себе плід Як ставитися до подружніх відносин Шостий місяць вагітності – це останній місяць другого триместру, коли у плода вже сформувалися всі життєво…

Навколоплідні води: як виглядають, які функції виконують

Зміст статті: Детальніше про цю речовину Можливі проблеми Якщо рідина підтікає Вжиття заходів Профілактика Ембріон в матці розвивається всередині спеціального міхура – так званого амніона – і оточений амніотичною рідиною….

Овуляція і зачаття: чому не виходить завагітніти

Зміст статті: Як відбувається овуляція? Не виходить зачати дитину: причини Що ще заважає зачаття? Кожна жінка, що мріє про дитину, добре знає, що без овуляції зачаття не настане. Цей нетривалий…