Тільки для справжніх пані!

Особливості формування режиму дня дитини в 1 рік

Особливості формування режиму дня дитини в 1 рік

Кожній дорослій людині відомо, наскільки важливо дотримуватися правильного режиму дня. Однорічного малюка також необхідно привчати до певного розпорядку, що дуже важливо для повноцінного відновлення сил і збереження здоров’я.

Підростаючому дитині це необхідно навіть більше, ніж дорослим. Режим дня дитини в 1 рік повинен включати своєчасний сон, годування, активне дозвілля. При цьому необхідно враховувати зміни, які відбуваються з дитиною в цьому віці.

Індивідуальність дитини

На думку фахівців, розпорядок дня малюків в рік не повинен піддаватися радикальних змін. Краще, якщо він буде відповідати режиму, встановленого в більш ранньому віці. Проблем з прогулянками, сном і прийомом їжі не буде, якщо до цього батьки відповідально підходили до дотримання певного ритму життя.

Часом трапляється так, що малюк негативно налаштований по відношенню до усталеним правилам. Дуже складно буває налагодити режим сну. Батьки помічають, що дитина енергійний та сповнений сил без будь-яких ознак втоми. Якщо укласти малюка в ліжечко все-таки вдається, то відбувається це із «запізненням». В результаті змінюється час сну, а потім і прогулянок, і нічного відпочинку.

Все це негативно позначається на самопочутті та настрої мами і тата, порушує звичний спосіб життя.

Якщо все відбувається саме так, це значить, що встановлений графік не підходить малюкові. Будь-які зміни в розпорядку повинні відбуватися поступово і природно, без істерик і сильного тиску з боку батьків. Складність формування графіка полягає в підборі оптимального режиму, який повинен бути максимально комфортним. В результаті дитина буде активний і здоровий, а батьки зможуть висипатися і встигати вирішувати свої нагальні справи.

Як правильно організувати денний режим?

Існує кілька важливих нюансів, які слід враховувати при складанні графіка для малюка. Можна планувати режим дитини 1 рік і більше, але не домогтися успіху. Справа в тому, що все індивідуально і змінюється в часі. В один рік графік буде трохи відрізнятися, якщо порівнювати з попередніми місяцями. Малюк доріс до першого у своєму житті ювілею, і з цього дня його режим змінюється.

Тим не менш, день повинен обов’язково включати наступні організаційні моменти:

У списку не входить масаж, який необхідний дітям до року, зараз він успішно замінюється гімнастикою. У цьому віці діти активно і багато рухаються, тому м’язи будуть нормально розвиватися без сторонньої допомоги. Деколи масаж призначається лікарем, тоді його необхідно робити регулярно, згідно з рекомендаціями.

Режим дитини в 1 рік буде іншим і щодо сну. Більшість дітей відпочивають тільки один раз за день замість двох, що характерно для більш раннього віку. Режим живлення дитини 1 року залишається таким же – п’ять разів за добу.

Про ефективність складеного графіка можна судити по відмінного настрою і міцного здоров’я чада. Кращим буде той розпорядок, який правильно організовує проведення часу і здатний привчити малюка до порядку. Діти, які звикли слідувати встановленим графіком, набагато швидше і легше пристосовуються до умов організації часу в дитячому садку і школі.

Сон

В ідеалі планування денного сну дитини в 1 рік включає два проміжку часу, але, в силу індивідуальних особливостей, допустимо укладати малюка лише один раз. Перший сон триває не менше 2,5 годин, другий – не більш 2-х.

Сон однорічної дитини буде солодким і безтурботним, якщо до цього він погуляє разом з батьками на вулиці. Ігри на свіжому повітрі піднімають настрій, заспокоюють, насичують кров киснем. Приблизно за півгодини до сну необхідно призупинити активні ігри. Запорукою успішного розпорядку стане виконання всіх його пунктів в строго встановлений час. Таким чином, у дитини сформуються звички, і надалі він буде без всяких примх слідувати графіку, не збиваючи режими відпочинку та активності.

Якщо ви привчаєте дитину до режиму сну, то необхідно і будити його щоденно в один і той же час. Допустиме відхилення на чверть години в більшу або меншу сторону. Після пробудження слід привчати малюка самостійно одягатися.

Літо – прекрасний період, коли можна укладати малюка на свіжому повітрі, що дуже корисно для здоров’я. У зимовий час необхідно провітрювати приміщення, але неприпустимо наявність протягів.

Активність

Для денного відпочинку дитини відводиться 3 – 4 години, приблизно такий же час займають ігри і активність. Різка зміна розпорядку, зменшує період неспання або сну, може призвести до негативних наслідків. Малюк буде страждати від підвищеної млявості і сильно втомлюватися.

Активність повинна відрізнятися різноманітністю з обов’язковим включенням купання, різних розвиваючих ігор. Яскраві іграшки, книжки з картинками, кубики – це ті елементи, без яких не обійтися малюкам у віці 1 року.

Годування

Їжа повинна прийматися дитиною через кожні 3 – 4 години. Після годування малюк повинен пограти, потім можна поспати, а після пробудження йому знову пропонують страву. Такий режим харчування дитини позитивно впливає на його розвиток і зростання.

Раціон дитини повинен складатися тільки зі свіжих продуктів, краще, звичайно, якщо вони будуть дачними або фермерськими. Обов’язково вживання овочів і фруктів, багатих корисними вітамінами та мікроелементами. Краще використовувати для харчування дитини сезонні плоди.

Якщо батьки все ще годують малюка з ложки, слід поступово привчати його до самостійного користуванню приладами. Спочатку для цього використовується густа їжа, а потім, коли почне виходити, більш рідка – киселі, супи.

Прогулянки

Гуляти на свіжому повітрі потрібно кожному малюку. Однорічна дитина повинна виходити на вулицю не менше 2-х разів за день. Свіже повітря, ігри, активність позитивно позначаються на здоров’ї і настрої дитини. Тривалість прогулянки повинна становити близько 1,5 годин, в теплу пору року – до 2-х годин.

Гімнастика

Розпорядок дня однорічної дитини не обходиться без виконання ранкової гімнастики. Більшість малюків вже вміють ходити, нахилятися, присідати в цьому віці. Ходьба може супроводжуватися різними рухами. Для повноцінного розвитку м’язової системи з дитиною слід проводити спеціальну гімнастику. Всі вправи прості, їх нескладно перетворити на захоплюючу гру. Ось декілька варіантів фізичних навантажень для однорічного малюка:

Гігієнічні процедури

Режим дня однорічної дитини не обходиться без купання і дбайливого загартовування. Як правило, миття проводиться перед полуднем. Для проведення загартовування підходить прийом обтирання – спочатку обтираються руки, потім груди, а після цього – спинка і ніжки.

Спочатку використовується тепла вода – до 35 градусів, поступово її температуру слід знижувати до 24. Загартовування позитивно впливає на здоров’я малюків у віці 1 року, зміцнює імунітет, а також дихальну і нервову системи.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Особливості догляду за новонародженим хлопчиком у перший місяць

Зміст статті: Правила годування малюка Купання новонародженого малюка Як правильно підмивати хлопчика? Можна надягати хлопчикам підгузники? Особливості вибору одягу Інші процедури Народження дитини тягне за собою хоч і важкі, але…

Особливості режиму дня для дитини в 2 місяці

Зміст статті: Особливості формування правильного розпорядку Особливості розпорядку дня Значення правильного сну для немовлят Годування Купання і гімнастика Неспання Прогулянки Другий місяць життя дитини знаменує початок нового етапу для всієї…

Особливості прикорму в 4 місяці

Зміст статті: Причини для раннього прикорму Особливості введення прикорму Правила раннього прикорму Фруктові та овочеві пюре Каші Соки Педіатри, що входять у Всесвітню організацію здоров’я, рекомендують вводити перший прикорм, починаючи…