Тільки для справжніх пані!

Особливості догляду за новонародженим хлопчиком у перший місяць

Особливості догляду за новонародженим хлопчиком у перший місяць

Народження дитини тягне за собою хоч і важкі, але приємні клопоти. Однак далеко не всі батьки розуміють, як правильно доглядати за новонародженими малюками. Ще до появи нового члена сім’ї краще дізнатися, як правильно купати, годувати та одягати дитину.

Догляд за новонародженим хлопчиком, втім, як і за дівчинкою, має чимало особливостей. Причому турбота про малюка вимагає безпомилкових дій з перших днів його життя. Яким повинен бути правильний догляд за карапузом чоловічої статі – постараємося розібратися в цій статті.

Правила годування малюка

Раніше вважалося, що пропонувати їжу дитині слід кожні три години. Проте сьогодні більшість консультантів з грудного вигодовування дотримується думки, що необхідно враховувати потреби малюка. Вони стверджують, що годувати дітей слід на першу вимогу.

Справді прикладання до грудей допомагає дитині не тільки втамувати голод, але і володіє заспокійливим ефектом. Процес годування навіть може усунути біль у тому випадку, якщо малюка щось турбує.

Якщо немовля з перших днів життя харчується штучною сумішшю, рекомендується витримувати тригодинні перерви між прийомами їжі. Така їжа вважається досить поживною, а тому може втамовувати голод на довгий час.

Купання новонародженого малюка

Багатьох людей цікавить, як правильно купати новонародженого хлопчика. При проведенні цієї процедури потрібно дотримуватися певні правила:

Після завершення купання дитини слід обернути рушником. Не варто терти його шкіру – досить промокнути. Після цього маляти можна віднести в кімнату, обробляти пупкову ранку і змастити шкіру кремом.

Краще купати новонародженого перед вечірнім годуванням. Після їжі він відразу засне. При цьому не варто мити дитину перед прийомом їжі, оскільки купання може спровокувати зригування. перший місяць життя тривалість процедури не повинна перевищувати чверті години. Потім купати малюка можна 20-30 хвилин.

Як правильно підмивати хлопчика?

Сьогодні педіатри радять щодня виконувати зовнішнє миття статевих органів. Інші процедури робити не слід. Лікарі категорично не рекомендують намагатися проникнути під крайню плоть малюків.

Така процедура являє небезпеку для дитини. Крім того, робити це марно, адже щільно зімкнута шкіра в районі головки надійно захищає статевий орган від попадання забруднень.

Також варто пам’ятати про те, що в даній області у малюка знаходиться смегма, яка грає роль захисного бар’єру. Якщо тягнути ніжну шкіру промивати цю область за допомогою мила, від надійної антибактеріальної мастила не залишиться й сліду.

Отже, щоб правильно доглядати за немовлям, потрібно врахувати наступне:

Навіть якщо дитині 1 місяць необхідно здати аналізи, ніякі очисні процедури робити не слід. Наявність певної кількості бактерій на голівці статевого органу вважається варіантом норми.

Протягом деякого періоду часу, що може становити місяць або досягати 3 років, крайня плоть потроху відходить від головки і стає рухомою. Для цього процесу характерне відмирання її внутрішньої частини. Ці клітини поволі накопичуються, утворюючи згустки білого кольору. Вони не представляють небезпеки для малюка, оскільки поступово виводяться з сечею.

У даній ситуації не варто намагатися посилено мити пеніс, щоб позбутися від білястих накопичень клітин. Вони все одно локалізуються під складками крайньої плоті і поступово покидають цю область.

Можна надягати хлопчикам підгузники?

Існує думка, що систематичне застосування підгузників призводить до перегріву статевих органів дитини. Це порушує природне формування сперматозоїдів. Однак сьогодні вчені довели, що збільшення температури в області статевих органів на 2 градуси через застосування підгузників не позначається на роботі репродуктивної функції. Тим не менш, досвідчені лікарі все ж таки не радять постійно тримати малюка в підгузниках.

Іноді у дітей з’являються алергічні реакції на матеріали, з яких виготовлені ці засоби гігієни. Це зовсім не означає, що потрібно повністю виключити застосування підгузників. Цілком достатньо змінити фірму-виробника. Також обов’язково потрібно стежити, щоб розмір гігієнічного засобу відповідав вазі дитини.

Особливості вибору одягу

Вибираючи одяг, важливо пам’ятати, що в перші дні і тижні життя не слід перегрівати або переохолоджувати малюка. У зв’язку з цим речі повинні відповідати температурі навколишнього середовища.

Не варто кутати дитину в теплий одяг. Однак одягати його надто легко теж не рекомендується. Це допоможе уникнути теплового удару і простудних захворювань в 1 місяць життя.

Фахівці радять віддавати перевагу одягу з натуральних матеріалів, яка пропускає повітря. Не варто використовувати в ці дні занадто вузькі речі, оскільки є ризик порушення формування статевих органів малюка.

Інші процедури

У перші ж дні життя малюка слід починати доглядати за нігтями. Хоча б раз в тиждень їх необхідно стригти, щоб дитина не подряпався. Для цього варто озброїтися особливими ножицями, які мають заокруглені краї. Перед початком процедури інструмент слід вимити в теплій воді з милом, після чого насухо витерти.

У перші дні життя дитини потрібно забезпечити грамотний догляд за пупковою ранкою. Для цього необхідно дотримуватися простих правил:

Важливу роль у ці дні відіграє догляд за носом малюка. У дітей 1 місяць часто утворюються кірочки, які порушують дихання. При цьому дитина змушена дихати ротом, що спричиняє підвищене занепокоєння і відмова від грудей.

Для очищення носика в 1 місяць потрібно в кожну ніздрю вводити по краплі дитячого масла, після чого ватним жгутиком прибирати залишилися скоринки. Категорично заборонено намотувати вату на тверді предмети. Це може спровокувати пошкодження ніжних слизових оболонок малюка.

Знаючи особливості догляду за новонародженим хлопчиком, вдасться уникнути безлічі проблем і подарувати дитині міцне здоров’я. Тому так важливо враховувати всі важливі нюанси – купати, годувати, одягати малюка у відповідності з рекомендаціями педіатрів.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Особливості режиму дня для дитини в 2 місяці

Зміст статті: Особливості формування правильного розпорядку Особливості розпорядку дня Значення правильного сну для немовлят Годування Купання і гімнастика Неспання Прогулянки Другий місяць життя дитини знаменує початок нового етапу для всієї…

Особливості прикорму в 4 місяці

Зміст статті: Причини для раннього прикорму Особливості введення прикорму Правила раннього прикорму Фруктові та овочеві пюре Каші Соки Педіатри, що входять у Всесвітню організацію здоров’я, рекомендують вводити перший прикорм, починаючи…

Особливості періоду розвитку в перші дні життя новонародженого

Зміст статті: Особливості першого тижня Симптоми гормональних змін Розвиток новонародженого після пологового будинку Як контролювати процеси розвитку Перші дні життя новонародженого відносяться до неонатальному періоду, протягом якого організм дитини пристосовується…