Тільки для справжніх пані!

Основні ознаки інфаркту міокарда у жінки в будь-якому віці

Основні ознаки інфаркту міокарда у жінки в будь-якому віці

Сама працює м’яз нашого тіла – серцевий м’яз (міокард). Серце ритмічно перекачує кров протягом усього життя. Кожен день по судинах проходить понад семи тисяч літрів крові. Різні ділянки міокарда синхронно скорочуються і розслаблюються приблизно 70 разів у хвилину. При інтенсивній фізичній роботі навантаження на міокард може зрости втричі.

Скорочення серця запускаються природним кардіостимулятором, що знаходяться в його синоартериальном сайті. При скороченні кров виштовхується в артерії, а при розслабленні кров по венах повертається назад у серце.

Інфаркт міокарда – це відмирання частини серцевого м’яза за порушення коронарного кровотоку і гіпоксії міокарда. Серцевий напад – це важкий хворобливий стан, спровоковане гострим дефіцитом кровопостачання міокарда.

Головні причини інфаркту міокарда

Головні причини інфаркту – закупорка тромбу або спазм. Така закупорка трапляється в тій частині артерії, де утворилися атеросклеротичні бляшки – відклався у внутрішній оболонці судини холестерин. Ці бляшки закривають просвіт артерії і викликають повільно наростаючу недостатність подачі крові.

На тлі подібного дефіциту кровопостачання може розвинутися ішемічна хвороба серця (кисневе голодування) або відмирання ураженої ділянки серцевого м’яза – інфаркту міокарда.

Жіночий гормон естроген – справжній подарунок природи для жінок, але це не означає, що серця дам застраховані від проблем. Нещодавно вчені встановили, що жіноче серце набагато беззахисною перед нападом, ніж чоловіче. Ще один цікавий факт довели шведські вчені: у чоловіків рівень стресових гормонів знижується, коли вони приходять з роботи додому, а ось у жінок все навпаки. Стресовий гормональний фон у них зростає, адже вдома прекрасній половині людства доводиться займатися приготуванням їжі, прибиранням і дітьми. А датські кардіологи відзначають, що здорова дієта і фізичні вправи виявляються неефективними, якщо жінка живе в постійному стресі. Стрес не тільки підвищує тиск, але і збільшує ризик утворення тромбів.

Перші ознаки інфаркту міокарда повинна вміти розпізнавати кожна жінка, особливо якщо вона старше 50 років. У жінок провісниками майбутнього захворювання можуть бути: постійна втома протягом всього дня і навіть після відпочинку, порушення сну, розлади ШКТ (нудота, блювання).

Ознаки наближення інфаркту необхідно знати, так як при нападі потрібно якомога швидше надати першу медичну допомогу.

Фактори ризику

У більшості випадків інфаркт у жінок може наближатися в період менопаузи. Але буває і так, що хвороба не залежить від віку і може наздогнати дівчат до 30 років. Справа в тому, що юний вік, на жаль, не є гарантією від хвороби. Тут куди більше значення мають наступні фактори:

Завдяки впливу естрогенів у жінок це захворювання відбувається у два рази рідше, ніж у чоловіків. Однак у постклімактеричному віці рівень цих гормонів знижується, отже, зменшується і захисну дію на судини. Ранній клімакс може негативно позначитися на роботі серця.

Загрозливі перші ознаки інфаркту потрібно знати в обличчя. Серцевий напад тим і підступний, що його часто важко розпізнати, тому слід поставитися до його характерних симптомів з усією серйозністю і вчасно вжити заходів.

Попереджувальні ознаки інфаркту міокарда поділяються на віддалені, які свідчать про розвиток патології, і близькі, які є провісниками того, що інфаркт може відбутися найближчим часом. З допомогою першої групи симптомів можна розпізнати і запобігти інфаркт – найнебезпечніший прояв ішемічної хвороби. Своєчасне звернення до лікаря в даному випадку дозволить уникнути патології.

Ознаки інфаркту у жінок

Важливо знати, що розпізнати симптоми інфаркту у жінок важче, ніж у чоловіків. Вчені з’ясували, що приблизно за місяць до нападу бувають такі перші ознаки при інфаркті у жінок:

Якщо вчасно звернути увагу на ці симптоми, можна попередити наближається інфаркт.

По-різному виявляються ознаки інфаркту у жінок. Перша допомога необхідна при наступних ознаках:

 • Інтенсивні болі давить, що стискає, пекучого характеру.
 • Область поширення болю у жінок – за грудиною, у лівому плечі, лівій половині шиї та нижньої щелепи, обидва плеча, обидві руки, в верхній частині живота.
 • На тлі болю часто спостерігається задишка, слабкість і сильна пітливість.
 • Оніміння, відчуття поколювання в руках. Чутливість знижується від пальців до ліктьового згину і передпліччя.
 • Нудота в поєднанні з запамороченням, яка виникає в спокійному стані.
 • Порушена мовна функція і координація рухів. З вигляду такий стан нагадує алкогольне сп’яніння, проте насправді є серйозним симптомом, що вказує на розвиток гострої ішемії серця.
 • Неконтрольований жах, страх смерті, панічна атака.
 • Рідше зустрічаються симптоми інфаркту міокарда у жінок, які маскуються під інші недуги, такі як астма і загострення панкреатиту.

  Перша допомога при нападі

  Напад серця надзвичайно небезпечний для життя людини, тому лікаря треба викликати негайно. До його приходу цінується кожна хвилина, адже при таких симптомах хворому необхідно якомога швидше надати першу допомогу. Що робити в цьому випадку?

  Після нападу

  Діяти за принципом «полегшало – можна бігати» при серцевому нападі не можна. Хворим категорично забороняється підніматися з ліжка навіть в туалет ходити, палити чи вживати їжу без дозволу лікаря. Періодично потрібно вимірювати з допомогою тонометра тиск і рахувати пульс.

  Треба хоча б раз на рік перевіряти стан свого серця і виконувати в точності всі приписи лікарів. Наслідки інфаркту значно знижують фізичну активність і якість життя жінки, адже відмерлі частини міокарда вже не беруть участь в роботі серця, слід пройти тривалу реабілітацію для відновлення активного способу життя.

  Профілактика інфаркту міокарда

  Будь-яка активність, прискорює роботу серця, покращує кровопостачання всього тіла і одночасно стимулює роботу легенів і серця. Збагачення крові киснем і перенесення його до всіх органів відбувається більш ефективно. Працюючи фізично, людина скидає вагу, знижуючи цим ризик інфаркту міокарда. Крім того, фізична активність корисна не тільки для тіла, вона необхідна і в емоційному здоров’я.

  Тривала фізична навантаження полегшує біль, заспокоює нерви і допомагає зняти будь-яку форму стресу. Літній вік не повинен бути перешкодою фізичної помірному навантаженні.

  Слід налагодити харчування, в раціоні має бути калій, який міститься в печеної картоплі, куразі, родзинках. Обов’язково в їжі повинен бути присутній вітамін С, який міститься у фруктах, часнику, цитрусових і зелені.

  Найкраща їжа для здорового серця – овочі з рослинними оліями. З напоїв краще вживати зелений чай і компот із сухофруктів. Міцний чорний чай і каву пити не можна.

  Необхідно відмовитися від шкідливих звичок – алкоголю і куріння – ще в молодому віці. Ці згубні пристрасті гублять еластичність судин.

  Надлишкової ваги у жінок старше 50 років створює додаткове навантаження на серце. Тому зверніть увагу на свій раціон, збільшити рухову активність.

  Саме складне, але дуже важливе полягає в уникнення стресів. Переглянете своє життя, налагодьте спілкування, видаліть всі конфліктні ситуації. Пам’ятайте, що тільки від вас залежить якість і тривалість життя.  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Облисіння у жінок: основні причини і лікування алопеції

  Зміст статті: Причини випадіння волосся Види облисіння Можна повністю вилікувати алопецію? Перші симптоми Діагностика захворювання Лікування Фізіотерапевтичні методи боротьби з облисінням Оперативне втручання як спосіб лікування алопеції Народні засоби Щодня…

  Потрібно дихати над картоплею при нежиті?

  Зміст статті: Чому при застуді рекомендують дихати над картоплею? Дихаємо над картоплею правильно Картопляні інгаляції для вагітних і дітей У вік сучасних технологій та нових наукових відкриттів, коли фармацевтика ступнула…

  Нетравлення шлунка: причини, симптоми, лікування

  Зміст статті: Основні симптоми Вторинні симптоми Фактори, впливають на розвиток нетравлення Причини функціонального нетравлення Причини органічного нетравлення Як боротися з нетравленням шлунка? Диспепсія шлунка, більше відома, як розлад зустрічається у…