Тільки для справжніх пані!

Однакові корисні властивості у різних видів сочевиці?

Однакові корисні властивості у різних видів сочевиці?

Раціон людини складається з продуктів, багатих елементами і вітамінами, які необхідні для зовнішнього і внутрішнього здоров’я. Одним з таких продуктів є чечевиця, яка відноситься до бобовим культурам. Варто сказати, що деякі купують для додавання в салати консервований продукт в залізних баночках. Однак дійсно корисною виявляється саме свіжа приготовлена вдома сочевиця, корисні властивості якої повністю зберігаються і тільки в такому вигляді можуть принести користь.

Крім додавання бобового продукту в салати з нього дуже часто готують каші, різні супи, пюре, додають в рагу. Всі види сочевиці містять велику кількість заліза, тому цим продуктом можна замінити м’ясо і рибу. Сочевиця, як і всі бобові, багата білком, тому вона підійде тим, хто стежить за соєю фігурою. Вживання в їжу бобових сприяє зміцненню м’язів і позбавленню від зайвих кілограмів. Також цей сорт бобових дозволяє насититися надовго. Бобовий продукт в 100 г містить близько 310 ккал, що за один прийом їжі людина отримує до 100 ккал, що говорить про низьку калорійність продукту.

Загальні корисні властивості і особливості

Бобові багаті жирами та білками, при цьому другий становить близько 60% від усіх корисних речовин. Також усі види сочевиці містять у собі:

Крім поживних елементів і мінералів цей вид бобових містить в собі вітаміни: E, A, PP, вітаміни групи в, бета-каротин.

Оскільки бобовий продукт складається з такої величезної кількості важливих елементів, цей продукт не рідко включають до складу багатьох натуральних препаратів, які додають в якості добавки в їжу для кращого засвоєння. Але, незважаючи на таку простоту, все ж слід вживати продукт виключно у свіжому вигляді. Тому вегетаріанці можуть замінити сочевицею всю тваринну продукцію, оскільки білок та інші корисні її речовини, незважаючи на меншу їх зміст, засвоюються значно швидше. Це бобове має тонкий приємний смак і аромат. На відміну від інших культур сочевиця не накопичує в собі нітрати і токсини, що говорить про її екологічності і користь продукту. Бобові в більшості випадків не мають протипоказань.

При вживанні цього продукту в їжу людина отримує 90% денної норми фолієвої кислоти, тому сочевиця – найкорисніша крупа для вагітних. Також загальні корисні властивості сочевиці проявляється в наступному:

Незважаючи на те, що всі рослинні продукти краще вживати свіжими, сочевиця зберігає важливі і корисні елементи навіть після теплової обробки.

Цей вид бобових має кілька сортів, найбільш поширені: зелена і червона. Багатьох цікавить питання, яка сочевиця є найбільш корисною? – Зелена сочевиця містить самий більший % корисних речовин і мінералів, в тому числі білок і залізо.

Темненька сочевиця

Червона (єгипетська) сочевиця часто використовується в приготуванні каш і супів. У ній міститься високий % заліза, тому при регулярному вживанні нормалізується рівень гемоглобіну. Також цей сорт бобових допомагає поліпшити пам’ять і концентрацію, тому він корисний дітям і людям з високою мозковою активністю. При приготуванні страв з червоним сортом бобових часто додають червоний перець, каррі і кмин – таке поєднання не лише покращує смак страви, але і дає ще більше корисних елементів.

Червона сочевиця володіє наступними корисними властивостями:

 • Контролює рівень холестерину завдяки волокнам.
 • Підтримує серце в здоровому стані. Дослідження показали, що при постійному використанні властивості сочевиці допомагають знизити ризик хвороб серця.
 • Входять до складу магній і фолієва кислота, покращують кровотік, насичуючи організм киснем.
 • Покращує травлення. Таке відбувається завдяки харчовим волокнам і вуглеводів.
 • Нормалізує рівень цукру в крові, тому цей вид бобових корисний людям з цукровим діабетом.
 • Є джерелом протеїну, таке речовина допомагає багатьом людям замінити рослинною їжею м’ясні продукти.
 • Надає енергійність і бадьорість. Таке відбувається із-за вмісту в продукті заліза, вуглеводів та інших волокон, які покращують кисневий обмін, тим самим даючи енергію тіла.
 • Допомагає тримати тіло у формі і тонусі.
 • Але, незважаючи на всі плюси, цей сорт бобових має протипоказання. Вживати його варто з обережністю людям із захворюваннями сечостатевої системи, а також при захворюваннях суглобів. При подагрі цей сорт, як і всі інші бобові, має протипоказання, оскільки часто відбувається здуття живота. Але якщо вживати продукт в міру, можна уникнути негативних наслідків.

  Світленька сочевиця

  Зелена сочевиця є найбільш затребуваною, оскільки вона містить більше корисних речовин, у тому числі клітковину, яка допомагає в травленні і засвоєнні їжі. Також зелена сочевиця частково дозволяє утримувати рівень холестерину.

  При приготуванні цього сорти бобових потрібно більше часу, ніж для приготування інших, а саме 1,5-2 години. Свій колір вона має із-за незрілості, але завдяки цьому при варінні зберігає свою форму, тому її часто використовують для прикраси. Також зелений сорт володіє наступними властивостями:

  Зелену різновид рослини можна використовувати при наступних захворюваннях: виразці шлунка, хвороби печінки, холециститі, підвищеному тиску і ревматизмі. Зелена сочевиця протипоказань практично не має, в невеликих кількостях її варто використовувати людям, схильним до газообразованиям.

  З сочевиці можна приготувати безліч страв, які не тільки принесуть задоволення, але й принесуть користь. Тому при вживанні завжди потрібно знати міру, що дозволить частково нівелювати протипоказання.