Тільки для справжніх пані!

Очищення кишечника за допомогою солоної води

Очищення кишечника за допомогою солоної води

Одним з життєво важливих органів людського організму, безсумнівно, є кишечник. Крім перетравлення їжі і виділення її залишків цей орган виконує також і імунні функції: захищає нас від хвороботворних бактерій і мікроорганізмів. Багато хто недооцінюють важливість роботи кишечника, вважаючи «вихлопною трубою» нашого тіла. Однак, порушення його роботи може вплинути на загальний стан і самопочуття людини. Найчастіше роботу кишечника порушує неправильне харчування, що приводить до накопичення шлаків і токсинів. Вчені-дієтологи заявляють, що кишкова аутоинтоксикація – головна перешкода в досягненні довголіття. Яким же чином можна допомогти засорившемуся кишечнику? Нижче ми розглянемо один з методів – очищення кишечника солоною водою.

Процедура очищення організму сольовим розчином відома з сивої давнини – її почали використовувати йоги. В Індії вона називається Шанкха-Пракшалана, що означає «жест раковини», оскільки цей процес схожий з промиванням раковини молюска – вода виштовхується м’язовим зусиллям. Безсумнівним достоїнством даного методу є його простота: вам не знадобиться нічого, крім води, солі і виконання нескладних фізичних вправ. Його може виконати практично будь-яка людина в домашніх умовах. Проте будьте обережні: перед виконанням такої чистки необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем, так як ця процедура має ряд протипоказань.

Принцип очищення і підготовка

При знайомстві з даним методом очищення може виникнути питання: чому потрібна саме солона вода? Відповідь криється в фізіології нашого організму: наші клітини містять воду з певною солоністю. При даній процедурі готується розчин солі, що є «ізотонічним» для води клітин людини, тобто з таким же її змістом. Завдяки цьому сольовий розчин пройде по стравоходу, шлунку і кишечнику, не всмоктуючись, а промиваючи весь травний тракт і звільняючи його від накопичених продуктів життєдіяльності.

Щоб належним чином підготуватися до очищення, слід за тиждень до нього виключити з раціону жирну, смажену і солону їжу. Процедуру слід виконувати натще, після пробудження. Для початку приготуйте приблизно три літри сольового розчину: покладіть по 10 г солі на кожен літр води. Воду слід брати теплу, близько 40 градусів, тоді вона пройде по тілу без додаткових енергетичних витрат і не викличе спазмів гладкої мускулатури.

Виконання всього циклу очищення може зайняти кілька годин, тому необхідно подбати про наявність вільного часу і постійному доступі до туалетній кімнаті. При відвідуванні туалету після евакуації води з кишечника бажано підмиватися теплою водою, папір використовувати не варто. Також у день виконання чищення слід виключити фізичні вправи.

Схема промивання кишечника сольовим розчином

 • Щоб почати процедуру очищення, випийте одну склянку приготованого розчину, потім відразу ж виконайте комплекс спеціальних вправ. Вони допоможуть просування рідини по каналах травного тракту.
 • Далі пийте також рідина склянку за склянкою, виконуючи між прийомами вправи. Після прийому декількох склянок у вас виникне бажання спорожнити кишечник – зробіть це.
 • Знову починайте пити розчин і робити вправи. Вода при цьому повинна евакуюватися з кишечнику після кожного прийому рідини. Цикл прийому солоної води і наступних вправ закінчується, коли виходить з організму вода стане однаково прозорою выпиваемым розчином.
 • Як правило, для досягнення результату потрібно до 10 склянок – все залежить від того, на скільки засмічений травний тракт. Але будьте уважні, занадто багато сольового розчину приймати не бажано. Якщо щось не вийде, спробуйте виконати дану схему через кілька тижнів.
 • Як тільки вся випита вода евакуйована, прийміть пару кухлів теплою звичайної води. Відразу після цього викличте блювоту – це необхідно для зупинки процесу очищення.
 • Ваш організм посилено потрудився – дайте йому відпочити близько 45-60 хвилин.
 • Тепер, коли ваш організм очистився і відпочив, необхідно підкріпитися. Це варто зробити через 30-60 хвилин після завершення очищення, не пізніше. На сніданок рекомендується з’їсти порцію відвареного рису з рослинним маслом. Крім цих рекомендацій також протягом доби після процедури протипоказано вживати молочні продукти, гостру та кислу їжу, сирі овочі і фрукти. Далі можна повернутися до звичної схеми живлення.

  Варто відзначити ще один дуже важливий момент: пити чисту воду дозволяється тільки після сніданку, як би вам ні хотілося зробити це раніше – інакше не зупиниться механізм евакуації.

  Досвідчені люди радять проводити очищення солоною водою, чотири рази на рік. Цієї рекомендації слідувати нескладно – процедура легко виконується в домашніх умовах.

  Комплекс вправ для просування води

  Після кожного випитого склянки води виконуйте наступну серію нескладних вправ:

 • Поставте ноги на ширину плечей, підніміть і переплетіть пальці рук так, щоб долоні дивилися в стелю. Дихайте спокійно і рівномірно. Зробіть один нахил в правий бік, потім в лівий. Повторіть цю вправу 4 рази.
 • Ці рухи спрямовані на відкриття воротаря вашого шлунка. Таким чином сольовий розчин перетече з шлунка в кишечник.
 • Тепер витягніть одну руку вперед долонею вниз, а іншу руку покладіть на груди. Слідкуйте за тілом у бік витягнутої руки, дивлячись на пальці. Пряма рука повинна витягуватися тому, талія і стегна при цьому повинні залишатися нерухомими. Потім відразу ж виконуйте поворот в іншу сторону. Ці рухи також необхідно виконати чотири рази.
 • Для подальшого перетікання води по кишечнику необхідно виконати позу «планка»: стійка на ліктях з піднятими колінами. Ступні при цьому повинні бути розведені на ширину плечей. У цьому положенні виконуйте повороти голови і верхньої частини тіла вправо і вліво. Під час повороту потрібно побачити ступню своєї ноги. Повторіть 4 рази.
 • Остання вправа допоможе вам направити потік рідини з тонкого в товстий кишечник. Сядьте навпочіпки і розведіть в сторони ступні, вони повинні бути на ширині стегон. Покладіть кисті долонями на коліна. Далі виконуйте скручування тулуба таким чином, щоб коліно однієї ноги опускалося перед ступень іншої ноги. При цьому руками надсилайте свої стегна по черзі то до лівого, то до правого боку. Повертайте Голову назад, посилюючи скручування і тиск на кишечник. При виконанні цієї вправи слід почати з натискання на праву сторону. Повторіть руху також чотири рази.
 • Описаний вище комплекс вправ виконується в швидкому темпі і цілком займає не більше однієї хвилини.

  Запобіжні Заходи і протипоказання

  Якщо ви наважитесь пройти процедуру Шанкха-Пракшалана, насамперед проконсультуйтеся зі своїм лікарем. Метод очищення солоною водою протипоказаний при захворюваннях травного тракту: виразці шлунка, коліті, гастриті і т. д. Крім того, не варто проробляти цю схему очищення людям з серцево-судинними захворюваннями, підвищеним тиском, а також жінкам у період вагітності або менструації.

  Завдяки своїй простоті цей метод стає все більш популярним: багато людей виконують його і залишаються задоволені результатами. Більшість з нас навіть не здогадуються, що неприємний запах з рота, метеоризм, недосконалості шкіри обличчя, погане самопочуття можуть бути наслідком забруднення кишечника. Виконавши процедуру хоча б раз, ви здивуєтеся, від якого обсягу нечистот ви позбудетеся. Крім самого очисного ефекту Шанкха-Прокшалана надає позитивний ефект на печінку і підшлункову залозу, а також тонізує організм в цілому. Головне, що все це досяжно в домашніх умовах.

  Якщо ви відчуваєте у собі бажання допомогти своєму організму звільнитися від токсинів і шлаків, то очищення кишечника солоною водою буде для вас одним з найбільш простих і ефективних способів. Тим, хто планує стати на шлях здорового способу життя, безсумнівно слід почати з очищення організму. Накопичені за роки нечистоти не дадуть вам відчути легкість, навіть якщо ви будете дотримуватися всі принципи правильного харчування. Зовнішня чистота неможлива без внутрішньої чистоти – це правило відоме ще з давніх часів. Очистите свій організм – відчуйте легкість і радість життя!