Тільки для справжніх пані!

Облисіння у жінок: основні причини і лікування алопеції

Облисіння у жінок: основні причини і лікування алопеції

Щодня ми втрачаємо близько 50 волосинок, це цілком нормально. Але коли кількість випавшого волосся неухильно зростає з кожним днем ситуація стає критичною. Особливо болісно сприймають порідіння пасм жінки, адже кожна дівчина хотіла б мати красиві, блискучі, шовковисте волосся.

Причини випадіння волосся

Чому ж відбувається випадання волосся? Причини жіночого облисіння можуть бути наступними:

Види облисіння

Як ви вже встигли переконатися, облисіння у жінок може мати саму різну природу. Алопеція – так називають захворювання, пов’язане з випаданням волосся, – може бути декількох видів:

 • Дифузна. Характеризується сильним поредением волосся, в деяких місцях стає навіть видно шкіра голови. При дифузному випаданні за типом смужки спочатку стає видно лисина на голові в тім’яній області, що нагадує букву I, потім вона може розростися до досить значних розмірів, якщо, звичайно, не вжити заходів по лікуванню. Дифузна алопеція за типом гнізда характеризується більш інтенсивною втратою пасм і може призвести до повного облисіння значної частини голови.
 • Субтотальна. Випадання волосся схильні на половині голови. Цей вид алопеції прогресує повільно, проте при ньому можуть почати лисіти брови і вії.
 • Універсальна. Характеризується тотальним випаданням волосяних стрижнів. Поєднується облисіння з витончення нігтьової пластини і загостренням вегетосудинної дистонії.
 • Андрогенетична. Найчастіше такий вид облисіння зустрічається у чоловіків, так як він зумовлений високою концентрацією тестостерону в організмі. Однак лисини на голові у жінок також можуть утворюватися внаслідок цього виду алопеції. Облисіння в цьому випадку починається з дифузного випадіння, коли утворюється лисина у вигляді смужки або гнізда, але з часом можливо і повне облисіння.
 • Можна повністю вилікувати алопецію?

  Повне зцілення від алопеції можливо тільки в третині випадків. В інших, як правило, лікування захворювання або розпочато занадто пізно, або зовсім не дає позитивних результатів. Високий ризик рецидиву. Не лікують хворобу у пацієнтів, чий вік більше 60 років. Так як шкода від терапії перевищує її позитивний ефект.

  Перші симптоми

  Ви вже зрозуміли, що лікувати алопецію необхідно на ранній стадії, інакше всі спроби будуть марними. Для своєчасного початку терапії необхідно вчасно помітити перші симптоми починається облисіння, якими можуть бути:

  Звичайно, ви помітите, якщо волосся почнуть інтенсивно випадати. Під час прибирання просто неможливо не звернути увагу на велику кількість волосинок на підлозі, ліжка, меблів. Після миття волосся у ванні також не залишиться непоміченим цілий клубок волосся в зливі. На гребінці теж буде залишатися багато випали пасм.

  Діагностика захворювання

  Облисіння у жінок, насамперед, вимагає з’ясування причини. Тільки потім починається лікування. Звернувшись до лікаря-трихолога, ви отримаєте направлення на цілу низку аналізів:

  Лікар проведе огляд і перевірить на міцність волосяні фолікули, встановить ступінь облисіння за допомогою спеціальних приладів.

  Лікування

  Облисіння на ранній стадії піддається лікуванню, однак перед місцевим впливом на волосся і шкіру голови необхідно повністю усунути причину алопеції за жіночим типом. Можлива і паралельна терапія.

  Якщо причина – гормональний збій, то першим кроком буде прийом препаратів, що містять жіночі статеві гормони (строго за призначенням лікаря!). Якщо джерело захворювання – вірус або інфекція, лікування починається з антибіотиків та стероїдних препаратів, призначених лікарем.

  Фізіотерапевтичні методи боротьби з облисінням

  Серед фізіотерапевтичних процедур, що допомагають зупинити облисіння у жінок, найбільш відомими є:

  Оперативне втручання як спосіб лікування алопеції

  Жіноче облисіння, навіть після усунення причини, досить складно піддається консервативної терапії, і тоді лікування можливе лише при своєчасному оперативному втручанні.

  У ряді випадків показана лазерна терапія, що передбачає видалення мертвих фолікулів, що заважають повноцінному росту нового волосся.

  Кардинальної заходом, здатної зупиняти облисіння, є пересадка шкіри і волосяного покриву. Дана процедура застосовується при тотальному випаданні волосяних стрижнів, коли лисина у жінок дуже великого розміру.

  Народні засоби

  Народні засоби допоможуть в боротьбі за здоров’я шевелюри. Цей спосіб лікування краще всього застосувати в самому початку захворювання або як доповнення до основного терапевтичного методу. Перед застосуванням засобів народної медицини обов’язково порадьтеся з лікарем.

  Домашні маски прості в приготуванні і складаються з недорогих інгредієнтів, що робить їх по-справжньому доступними. Для досягнення ефекту проведення процедур повинно здійснюватися систематично.

  Ні в якому разі не займайтеся самолікуванням і не доводьте проблему облисіння до занедбаного стану. Краще витратити якийсь час на відновлення власних волосся, ніж відправитися в магазин за перукою.  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Потрібно дихати над картоплею при нежиті?

  Зміст статті: Чому при застуді рекомендують дихати над картоплею? Дихаємо над картоплею правильно Картопляні інгаляції для вагітних і дітей У вік сучасних технологій та нових наукових відкриттів, коли фармацевтика ступнула…

  Нетравлення шлунка: причини, симптоми, лікування

  Зміст статті: Основні симптоми Вторинні симптоми Фактори, впливають на розвиток нетравлення Причини функціонального нетравлення Причини органічного нетравлення Як боротися з нетравленням шлунка? Диспепсія шлунка, більше відома, як розлад зустрічається у…

  Неприємний запах з рота і шлунка: причини патології

  Багато людей помилково вважають, що поганий запах з рота – це тимчасове явище, яке відбувається одразу ж після чищення зубів. Але дуже часто трапляється так, що постійні випадки погіршення запаху…