Тільки для справжніх пані!

Новонароджений малюк часто чхає: привід для занепокоєння або варіант норми

Новонароджений малюк часто чхає: привід для занепокоєння або варіант норми

Поява немовляти, особливо первістка, – це привід для батьків вбачати загрозу у всьому, що його оточує. Маленький, беззахисний та уразливий малюк, здається, зовсім не може протистояти небезпекам зовнішнього світу. Тому у випадку, коли стан дитини змінюється, він видає якісь звуки або виробляє руху, молода мама готова бігти до лікаря за запевненнями, що все в порядку.

Коли новонароджена дитина часто чхає, батькам не варто бити тривогу відразу ж. Важливо уважно поспостерігати за ним, встановити причину, а потім приймати рішення.

Що таке чхання?

Чхання – це рефлекс, закладений природою. Так верхні дихальні пута звільняються від надлишку слизу, що містить в собі тільця загиблих у боротьбі з мікробами лейкоцитів. Це абсолютно нормальне явище, воно фізіологічно і для дорослих, і для дітей.

Чхання говорить про те, що маленька людина нормально розвивається. Воно свідчить, що нервові закінчення і механізм роботи слизової дитини в порядку.

Однак часте чхання – привід для міркування і спостереження молодих батьків, адже очевидно, що в житті малюка присутній фактор, що змушує звільняти носик постійно.

Фізіологічне чхання

В організмі немовляти багато системи ще незрілі, вони перебувають у стадії формування. Євстахієва труба, що з’єднує носоглотку з вухами – не виняток. Потрапивши у зовнішній світ з утроби матері, діти як би приміряються, а як буде працювати той чи інший механізм в цьому незнайомому світі.

Якщо з носика дитини тече прозора «водичка» – це нормально для перших місяців життя. Організм тестує різні «режими» своєї роботи, і треба дати йому можливість для цього. Закапувати якісь краплі, тим більше судинозвужувальні або містять ефірні масла, без консультації з лікарем – велика помилка.

Однак в’язка щільна слиз жовтого або зеленого кольору, закладеність, що виражається у грудничка в неможливості смоктати і неспокої – причина звернутися до фахівця негайно.

Зовнішні фактори і чхання немовляти

Чому новонароджений чхає, які можуть бути причини? Багато з них вимагають впливу не на здоров’я малюка, а на подразники, що приносять йому дискомфорт.

Чхання при вірусної інфекції

Якщо у малюка піднялася температура, він безперервно чхає, йому важко дихати, малюк вередує і плаче – викликайте лікаря, це вірус. Тут потрібно лікування, призначене професіоналом. Втім, важливо намагатися використовувати якомога менше ліків, якщо в цьому немає гострої необхідності. Фізрозчин, яким варто регулярно промивати носик із піпетки чистою, і судинозвужувальні краплі на ніч припустимі при зовсім вже безвихідній ситуації. Головне – провітрювання і зволоження. Вони допоможуть маляті швидше одужати і продовжувати радувати маму і тата.

Фізіологічним розчином (1 чайна ложка солі на склянку води) можна промивати носик і в якості профілактики – щодня, один раз. При бажанні вийде купити морську воду в аптеці, що випускають її фірм превелика безліч. Якщо промивати ніс постійно, дитина звикне до такої процедури і в старшому віці не стане пручатися і кричати, коли йому чистять ходи.

Чхання малюка в багатьох випадках не передбачає якоїсь серйозної небезпеки. Правильний уважний догляд та належні умови допоможуть налагодити комфортне перебування дитини в рідному домі, його розвиток без перешкод. Потрібно пам’ятати, що виштовхування зайвого з ніздрів з допомогою рефлексу – нормальне явище, властиве всім людям. Це говорить про те, що малюк розвивається так, як потрібно, його імунна і нервова система працюють добре, а значить, немає причин для серйозного занепокоєння.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

На якому терміні вагітності починає ворушитися дитина: відчуття жінки

Зміст статті: Перші рухи малюка Перші поштовхи Активність малюка Коли потрібно звертатися до лікаря? Майбутні матусі з нетерпінням і хвилюванням чекають, коли малюк заявить про себе легкими поштовхами, тому часто…

Чи можна давати шампіньйони і інші гриби маленьким дітям?

Зміст статті: У чому користь? Коли можна починати їсти гриби? Печериці та гливи Лісові гриби Що робити при отруєнні? Профілактика отруєння Харчування – це один з найважливіших елементів правильного розвитку…

Можна гуляти з маленькою дитиною при нежиті?

Зміст статті: Причини появи нежиті Краще залишитися вдома Потрібне свіже повітря Правила корисної прогулянки Дитячі захворювання – це завжди хвилююче для батьків малюка. Однак це не означає, що потрібно остерігатися…