Тільки для справжніх пані!

Новонароджений часто не спить: рекомендації молодій мамі

Новонароджений часто не спить: рекомендації молодій мамі

Ви з малюком повернулися додому з пологового будинку. Для маленького чоловічка ви – центр світу: мама, лікар, вчитель, друг. На вас він концентрує свою увагу, ваша поведінка переймає, завдяки вашій ніжності заспокоюється. Але що ж робити, якщо немовля не спить вночі і вдень?

Якість перших місяців життя малюка надзвичайно важливими для його подальшого розвитку. Це величезне щастя – дивитися, як ваша дитина росте, розвивається, втілює свої мрії. Навіть самий крихітний грудничок перші дні свого життя вже показує стрімке зростання, як фізичний, так і емоційний. Ось чому, для того щоб він став здоровим і розумним, необхідно контролювати його харчування, робити масаж, займатися з ним фізичними вправами, спілкуватися з малюком, а також звернути пильну увагу на якість сну.

Спокійний, міцний і тривалий сон немовляти – запорука повноцінного розвитку. Якщо малюк не спить вдень і вночі, неспокійно поводиться – це може спричинити затримку розвитку, зниження імунітету. Чому трапляються порушення сну і як легко з ними справлятися?

Що відбувається, коли малюк спить

Існують 2 фази сну: швидка і повільна. У немовлят ці фази змінюють один одного приблизно щогодини.

Коли уві сні ваша дитина посміхається, рухає ручками та ніжками або навіть відкриває очі, він знаходиться у фазі швидкого сну. Такий сон ще називають активним, тому що клітини мозку продовжують активно працювати. Мозок обробляє дані, які отримав в момент неспання. Узагальнюється денний досвід, формується пам’ять, розвиваються зони мозку, що відповідають за навчання.

Коли активну фазу змінює глибокий сон, організм дитини відновлюється, відпочиває, набирає витрачені під час неспання сили. Під час глибокого сну виробляється гормон росту. Саме в цій фазі відбувається реабілітація та оздоровлення організму. Тому спокійний сон немовляти так важливий для становлення його імунітету.

Норма тривалості сну

Частково структура сну і час на сон витрачений, залежить від характеру і темпераменту дитини. У нормі малюк до трьох місяців повинен спати від 16 до 18 годин. Відразу після народження дитина може спати і до 20 годин на добу, прокидаючись тільки для прийому їжі. Сон рівномірно розподіляється не залежно від часу доби. В цей період свого розвитку малюк більше сконцентрований на тому, що з ним відбувається. Плакати він почне, якщо втомився, голодний або його щось турбує. Їли дитині комфортно, він буде спокійно і міцно спати. Період, коли молоді батьки встають вночі до крикливого чаду, короткий. Вже до кінця першого місяця дитина вчиться розпізнавати різницю між днем і вночі. Прокидатися в темний час доби він буде тільки для їжі. З трьох місяців малюк, прокинувшись вночі, якщо йому комфортно, може і не вимагати увагу мами. Досягнувши 6 місяців, дитина буде спати вже близько 10 годин і практично зовсім перестане прокидатися ночами. Багато в чому це буде залежати і від того, які навички здорового сну ви йому прищепили. Норма сну, відповідно, в цей період становить 14 годин.

Не варто забувати, що норма – це усереднені значення. Вас хвилює, чому дитина спить трохи більше або менше? Не варто турбуватися, якщо ваш малюк на 1 годину більше спить або, навпаки, трохи більше ніж належить не спить. Всі діти індивідуальні, маленька людина має право на свій вибір. Але якщо розрив з нормою становить більше півтора – двох годин, необхідно прийняти заходи для нормалізації сну. У більш складних випадках розбіжності з нормою рекомендуємо звернутися до педіатра або патронажної сестри.

Як перемогти причини поганого денного сну

Найпоширенішими причинами поганого сну вдень у здорових дітей вважаються:

Кишкові коліки

Чому дитина голосно кричить, підтискає ніжки до живота, напружує животик? Швидше за все, у нього коліки. У перші кілька місяців після народження у немовлят не повністю сформована мікрофлора кишечника, що викликає коліки після їжі.

Щоб зменшити інтенсивність неприємних відчуттів, молода мама повинна в першу чергу контролювати своє харчування, не допускаючи в раціон продукти, які можуть викликати здуття живота. Щодня займаючись з малюком, кладіть його на животик, це посприяє зміцненню черевної стінки.

Багато батьків задаються питанням, чому коліки виникають, якщо вони (батьки) дотримувалися всіх правил здорового харчування. Під час годування дивіться, щоб дитина не захоплював ротиком повітря, це теж викликає скупчення газів. Після прийому їжі потримайте дитину у свого плеча у положенні стовпчика, щоб він відригнув зайве повітря.

Якщо коліки вже турбують дитину, можна зробити масаж животика, прикласти теплий рушник. Або робіть просту гімнастику. Поклавши малюка на рівну поверхню, повільно згинайте його ніжки до живота і розгинайте їх. Не забувайте про бабусині кошти. Найпопулярніше – кропова водичка.

Порушення комфорту

Сон вдень може бути порушений занадто високою температурою в кімнаті, підвищеною сухістю, мокрими пелюшками або незручним одягом. Ці причини легко переборні. Оскільки для розвитку дихальної системи малюка дуже потрібне свіже повітря, рекомендується протягом дня ретельно та регулярно провітрювати приміщення, в якому він спить. Температура кімнати, де розташована ліжечко малюка, повинна бути в межах від 18 до 22 градусів Цельсія.

Щоб малюка під час сну вдень не турбували напади голоду або спраги, годувати і поїти його потрібно до сну. Мокрий підгузник, крім того що неприємний сам по собі може викликати попрілості, спровокувати свербіж шкіри, навіть виникнення виразок. Слідкуйте за станом шкіри маляти, змащуйте її дитячим молочком, частіше влаштовуйте повітряні ванни.

Коли малюк заснув, його не будуть турбувати фонові шуми, начебто неголосних розмов або працюючого телевізора. При засипанні гучні звуки можуть порушити фазу сну і збити режим. Теж саме стосується і яскравого світла. Прослідкуйте, щоб ліжечко була розташована далеко від джерел освітлення, штори краще закрити.

Дотримання режиму

Кожен день треба укладати дитину спати в один і той же час, дотримуючись однаковий ритуал укладання. Деякі молоді мами думають, що якщо малюк менше спить вдень, то він міцніше спати вночі. Навпаки, недотримання режиму сну може викликати у дитини перевтома. Коли дитина надмірно втомився, він не в змозі заснути. Не чекайте, поки ваш малюк почне позіхати, терти очі або вередувати, укладіть його до того, як він переутомится. Майте на увазі, що недотримання режиму сну може навіть викликати підвищення температури.

Емоційний настрій

Чому дитина спокійно спить у вашій присутності і починає плакати, варто тільки опустити його в ліжечко? За дев’ять місяців розвитку всередині мами дитина звикає чути стукіт її серця, відчувати себе в безпеці. Новий великий світ з його гучними звуками може його лякати. Укладання малюка в ліжечко також може викликати почуття страху, оскільки він перестає відчувати присутність мами. Краще, якщо малюк буде відчувати вас поруч, чути ваш голос. Якщо дитині комфортніше засипати поруч з вами, дозвольте йому це хоча б у перші кілька місяців. Привчайте малюка спати одного поступово.

Для того щоб ваш малюк зростав і радував вас своїми успіхами, необхідно подбати про режим сну, рівні комфорту, слід допомогти йому подолати хворобливі коліки і страх самотності. Використовуючи наші рекомендації, ви зможете організувати дитині правильний і здоровий сон. Здорова дитина – щаслива мама!Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Новонароджений малюк часто чхає: привід для занепокоєння або варіант норми

Зміст статті: Що таке чхання? Фізіологічне чхання Зовнішні фактори і чхання немовляти Чхання при вірусної інфекції Поява немовляти, особливо первістка, – це привід для батьків вбачати загрозу у всьому, що…

На якому терміні вагітності починає ворушитися дитина: відчуття жінки

Зміст статті: Перші рухи малюка Перші поштовхи Активність малюка Коли потрібно звертатися до лікаря? Майбутні матусі з нетерпінням і хвилюванням чекають, коли малюк заявить про себе легкими поштовхами, тому часто…

Чи можна давати шампіньйони і інші гриби маленьким дітям?

Зміст статті: У чому користь? Коли можна починати їсти гриби? Печериці та гливи Лісові гриби Що робити при отруєнні? Профілактика отруєння Харчування – це один з найважливіших елементів правильного розвитку…