Тільки для справжніх пані!

Нові перспективні професії: ким бути в XXI столітті

Нові перспективні професії: ким бути в XXI столітті

Наукові і технічні досягнення кардинально змінюють картину світу, вони впливають на рівень цивілізації, життєвий уклад і ціннісні ідеали окремо взятої особистості. Щоб бути затребуваним і гідно оціненим на ринку праці, важливо орієнтуватися на тенденції розвитку економічних систем і суспільства. Так які нові професії вже існують чи з’являться в найближчому майбутньому?

Спеціальності, пов’язані з наукою і космосом

Вперше про проблеми глобальної зміни клімату міжнародне співтовариство заговорило ще у 80-х роках минулого століття. На початку 21 століття людство від досліджень в цій області перейшло до практичної діяльності. Наступним закономірним кроком на шляху захисту навколишнього середовища, на думку британських вчених, стане поява фахівців по боротьбі зі зміною клімату.

Ще один перспективний напрям поточного століття – розробка інновацій у сфері засобів, а також модернізація транспортної інфраструктури. На порядку денному – створення енергозберігаючих та екологічно безпечних машин, що відрізняються багатофункціональністю. Таким чином, у найближчі десять років спеціальність розробника альтернативних видів транспорту стане однією з найбільш затребуваних професій.

В космонавтиці людство стоїть на порозі колонізації інших планет і освоєння позаземних мінеральних ресурсів. Футурологи вважають, що протягом цього століття попит на професії, пов’язані з астроиндустрией, стрімко зросте. В список популярних спеціальностей після 2020 року, поряд з пілотами космоаппаратов, потраплять:

Сфера бізнесу та інформаційних технологій

В 21 столітті залишаться актуальними професії, пов’язані з купівлею і продажем нерухомості. Серед ріелторів найбільш затребуваними будуть девелопери – підприємці, що займаються просуванням і реалізацією будівництва якого-небудь проекту. Будь-яку справу, вони починають з задуму, вкладають у нього свої гроші і вибудовують індивідуальну фінансову схему. Кінцева мета девелопера – максимально збільшити вартість проекту.

Порівняно нової бізнес-професією вважається андеррайтер. На ринку цінних паперів так називають гарантійне обличчя, що керує процесом випуску і розподілу акцій. У страховій справі андеррайтером є фахівець, оцінює ризики та приймає рішення щодо доцільності укладення договорів.

Людям, що мають організаторський талант, аналітичний розум і розвинені комунікативні навички, варто спробувати сили в сфері підбору персоналу. Першокласного посередника між роботодавцем та здобувачем називають «мисливцем за головами». Хэдхантер, на відміну від звичайного рекрутера, має справу з особливо цінними та високооплачуваними фахівцями.

У сільському господарстві буде попит на працівників «вертикальних ферм» – агропромислових автоматизованих комплексів, розміщених у висотних будівлях. Зараз ярусну вирощування в міських умовах знаходиться на стадії розробки. Найближчим часом пілотні проекти такого роду з’являться в деяких мегаполісах (Нью-Йорку, Сінгапурі), а до 2025 року стануть звичайним явищем в передових країнах.

Нові професії є і в ІТ-сфері. Серед них – копірайтер (пише на замовлення інформаційні і рекламні тексти) і контент-менеджер (наповнює сайти фотографіями, новинами, статтями). До професій, де в пошані творчий підхід і уважність, відноситься веб-дизайнер. У завдання цього ІТ-спеціаліста входить розробка дизайну сайтів. Цим може займатися і вебмастер. Крім того, він спеціалізується на адмініструванні, підтримку та оновлення сайтів. Висока оплата праці вебмастера пояснюється тим, що він поєднує функції дизайнера і програміста. Просуванням сайтів у всесвітній павутині займається SEO-спеціаліст.

Event-індустрія, реклама і торгівля

Розвиток індустрії розваг в поточному столітті породило потреба в професійних організаторах різних заходів. Івент-менеджери займаються плануванням і проведенням вечірок, ювілеїв, весіль, дитячих свят, корпоративів, тренінгів, конференцій і презентацій. В їх обов’язки входить розробка ідеї, підбір місця для заходу, складання сценарію.

Безпосередньо розвагою гостей займаються аніматори. Ця професія не приносить великих доходів, зате дає масу позитивних емоцій. Вона підходить товариським людям, що мають акторські здібності, вокальні чи хореографічні дані. Аніматори особливо затребувані в туристичному бізнесі, на дитячих та корпоративних святах.

Існують нові професії на ринку праці, пов’язані з наданням рекламних послуг. Наприклад, складанням плану використання засобів масової інформації в ході кампанії займається медіапланер. Працюючи в агентстві, такий фахівець оцінює ефективність реклами в ЗМІ, спираючись на маркетингові та соціологічні дослідження. Його завдання – оптимізувати витрати на кампанію.

Аналітичною роботою в сфері управління ринком займається маркетолог. Схожий рід занять у бренд-менеджера: він розкручує фірмові марки, керує продажем групи товарів. В його обов’язки входить вивчення і формування попиту на продукцію і послуги. Ряд професій у 21 столітті належить до сфери BTL-маркетингу:

Професії соціальної сфери: освіта та медицина

Вплив інформаційних технологій до невпізнання змінить систему освіти в найближчі десятиліття.

Професія 21 століття, якої поки що не вчать у вітчизняних вузах, – коуч. Він є одночасно і психологом, і тренером і консультантом. Він допомагає підвищити продуктивність підприємства за допомогою розкриття потенціалу особистості співробітників. В список функцій коучера входить: консультування та аналіз проблематики ситуації, постановка мети і складання програми занять, проведення тренінгів. Допомогти кваліфікованого психолога можуть реалізуватися та ІТ-технології. Знавець людських душ може працювати онлайн-коучером або соціальним працівником мереж.

В медицині нинішнього сторіччя знайдеться місце трансплантологам, фахівцям з вирощування органів, пластичних хірургів і наномедикам. Перспективною професією, на думку датських вчених, є геронтопсихолог – консультант, який допомагає літнім людям як можна довше залишатися фізично і душевно здоровими.

Все частіше будуть звертатися і до генетичних діагностів – медикам, выявляющим і запобігає розвиток спадкових захворювань. За дотриманням нормативно-правових і моральних рамок в установах буде стежити биоэтик.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

На чому своїми руками можна заробити гроші: 5 перспективних напрямів

Зміст статті: Використання своїх кулінарних талантів Використання модних тенденцій Виготовлення святкової та сувенірної продукції Виробництво товарів для будинку Послуги для будинку Як розвивати власну справу? Коли займаєшся улюбленою справою, це…

Кому підійде професія програміст?

Зміст статті: Особливості навчання Яким повинен бути програміст? Позитивні сторони та недоліки професії Де знайти роботу? Зарплата програмістів Багато школярі, закінчивши свою «alma mater», стоять перед вибором професії, а хтось,…

Кому підійде професія економіста?

Зміст статті: Де здобути освіту Кваліфікаційні вимоги до потенційного працівника Переваги професії Недоліки професії Особливості професії Важливий фахівець в організації Перспективи професії Економіст і бухгалтер – професії, які займають одне…