Тільки для справжніх пані!

Нормальна вага дитини – один з показників здоров’я малюка при народженні

Нормальна вага дитини – один з показників здоров'я малюка при народженні

Перше, що роблять лікарі після пологів, – зважують і вимірюють малюка. Ці цифри дуже важливі. Вони показують, чи нормально розвинений дитина. Будь-які відхилення у новонародженого, в першу чергу, позначаються саме на цих показниках. При цьому для недоношених дітей передбачені інші норми, т. к. вони розвиваються трохи інакше.

Вага малюка при народженні

Вага дитини – це один з найважливіших показників його здоров’я. Зараз цей параметр можна визначити навіть при УЗ-діагностики на ранніх стадіях вагітності. Якщо вчасно з’ясувати відхилення від норми, можна буде скорегувати поведінку і харчування матері таким чином, щоб ці порушення не призвели до різких негативних наслідків.

Важливо знати розмір і вага майбутньої дитини безпосередньо перед пологами. Якщо плід занадто великий, то лікарі порадять кесарів розтин, зможуть підготуватися і вжити всі заходи, щоб не допустити травм у матері і малюка.

Заміряють зростання і вага відразу після пологів невипадково. Це допоможе спрогнозувати подальший розвиток дитини, запобігти можливі захворювання і т. д. Ці ж параметри вплинуть на здоров’я людини в майбутньому, коли він стане дорослим.

Вага новонародженої дитини залежить від її статевої приналежності. Як правило, хлопчики більше, ніж дівчинки. Також другі і подальші діти важче первістків. Є й така закономірність: в північних районах народжуються більш великі малюки, ніж у південних.

Яким повинен бути вагу?

Ідеальний вагу дитини при народженні повинен бути не менше 3 кг, але і не перевищувати 4 кг. Однак допускається похибка у 0,5 кг в більшу або меншу сторону. Лікарі вважають нормальним вага від 2,5 до 4,5 кг. При даних параметрах мови про відхилення не йде. Такі середні норми діють для повністю виношених дітей, народжених на 37-40 тижнів вагітності.

Дитина вважається маловагі, якщо маса його тіла менше 2,5 кг У цьому разі виникають труднощі з його виходжуванням, потрібне спеціальне харчування та умови. Такий новонароджений пробуде в лікарні довше, ніж зазвичай.

Можливості сучасних медичних центрів дозволяють виходити малюків вагою всього 1 кг. Такі діти більш мляві, болючі, їх імунітет ослаблений. У перші місяці життя вони вимагають пильної уваги і ретельного догляду. Тоді вони поступово наздоганяють ровесників. Надалі особливих проблем з їх розвитком не виникає.

Якщо на пізніх термінах вагітності діагностується мала вага плоду, то майбутню маму переводять на спеціальну дієту, збагачену вітамінами та поживними речовинами.

Основні причини, з яких народжуються діти з малою вагою:

Надмірна вага плоду повинен насторожити лікарів і батьків. Він свідчить про порушення в розвитку. Найчастіше причина цього – ожиріння. Його викликає неправильне харчування мами. В раціон необхідно додати свіжі овочі та фрукти, а борошняне, жирне, калорійне скоротити зовсім виключити. Також надмірна вага може говорити про наявність ендокринних захворювань як у батьків, так і у малюка.

В першу чергу, великий плід небезпечний для самої жінки: при родах можуть виникнути ускладнення, наприклад, розрив промежини. Найчастіше лікарі радять провести кесарів розтин. В іншому випадку великий ризик родових травм.

Зв’язок між вагою і ростом

Однак маса або зріст важливі не тільки самі по собі. Велике значення має співвідношення цих параметрів. Так, якщо народиться малюк з довжиною тіла 56 см, а маса його складе 2600 м, то таке співвідношення не буде нормальним. Дитя важить надто мало для свого зростання.

Розрахувати правильне співвідношення між цими двома найважливішими параметрами можна з допомогою спеціальних таблиць відповідності або скориставшись індексом Кетле. Для цього потрібно розділити масу тіла (у грамах) на зростання (в сантиметрах). Отриманий результат і є індекс Кетле. Скільки одиниць становить нормальний показник? Таким вважається значення від 60 до 70. Якщо менше, то у малюка спостерігається недобір ваги. Якщо більше, то вже вважається, що має місце надлишкова маса тіла.

Чому вага може відхилятися від норми?

Звичайно, всі нормальні показники є середніми. У деяких випадках відхилення прогнозовано і цілком очікувано. На вагу новонародженого впливає безліч факторів:

Надлишок і недолік маси тіла: небезпека

Необхідно постійно контролювати вагу новонародженого і перевіряти співвідношення між масою і зростом. Від цього залежить самопочуття дитини. При недобір ваги розвиваються одні стани, при надлишку – інші.

Чим небезпечний дефіцит ваги:

Чим небезпечна надлишкова маса тіла:

Щоб уникнути таких наслідків, необхідно прикласти всі зусилля, щоб в перші місяці життя вага дитини нормалізувався. При цьому обов’язково потрібно пам’ятати про те, що маса і зростання тісно пов’язані. Звичайно, перегинати палицю не варто. Завжди потрібно враховувати загальний стан малюка. Якщо він нормально росте, розвивається і не пред’являє скарг, то можна тільки порадіти тому, що малюк міцний і здоровий!Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Новонароджений часто не спить: рекомендації молодій мамі

Зміст статті: Що відбувається, коли малюк спить Норма тривалості сну Як перемогти причини поганого денного сну Кишкові коліки Порушення комфорту Дотримання режиму Емоційний настрій Ви з малюком повернулися додому з…

Новонароджений малюк часто чхає: привід для занепокоєння або варіант норми

Зміст статті: Що таке чхання? Фізіологічне чхання Зовнішні фактори і чхання немовляти Чхання при вірусної інфекції Поява немовляти, особливо первістка, – це привід для батьків вбачати загрозу у всьому, що…

На якому терміні вагітності починає ворушитися дитина: відчуття жінки

Зміст статті: Перші рухи малюка Перші поштовхи Активність малюка Коли потрібно звертатися до лікаря? Майбутні матусі з нетерпінням і хвилюванням чекають, коли малюк заявить про себе легкими поштовхами, тому часто…