Тільки для справжніх пані!

Неприємності при вагітності: діарея на ранніх термінах

Неприємності при вагітності: діарея на ранніх термінах

Вагітність – це не хвороба, але вести себе в цей період жінці потрібно вкрай обережно і уважно. Головне розуміти, що організм переживає складну перебудову. Збої можуть виявлятися в роботі навіть тих органів, які раніше виконували свої функції бездоганно і безвідмовно.

Особливо «багаті на сюрпризи» ранні терміни вагітності. Однією з таких неприємних несподіванок може стати діарея. У будь-якого такого розладу (у просторіччі – проносу) завжди існує безліч причин і ознак.

При вагітності на ранніх термінах діарея має додаткові певні нюанси, за якими можна визначити характер цієї проблеми і ступінь її серйозності.

Винні гормони

Часто в період вагітності жінки скаржаться на виникнення запорів. Однак нерідкі і звернення до лікарів з приводу збільшення кількості термінових позивів до звільнення кишечника, більше трьох разів у день, що супроводжується змінами консистенції стільця (він стає рідким). І на це можуть бути свої причини.

Наявність гормональних змін у вагітних на ранніх термінах – фактор достатній для виникнення розлади роботи кишечника або шлунка. Але не завжди це призводить до діареї. Гормональну перебудову переживає кожна вагітна жінка, нетравленням страждають всі. Тому діарея не може розглядатися як ознака вагітності.

Розлад травлення, викликане природними причинами фізіологічного стану жінки в положенні, зазвичай не триває більше 10 днів. Воно не супроводжується гострим больовим синдромом, а також дуже частими позивами до спорожнення кишечника. У цьому випадку немає приводу для серйозної тривоги.

Різновиди діареї

Не тільки збільшення кількості гормонів може виявитися причиною проносу при вагітності на ранніх термінах. Існує багато інших факторів, здатних детермінувати розлад травлення. Діарея може мати гострий та хронічний характер. Цей стан вимагає втручання фахівця.

Гострі діареї зазвичай викликані:

Винуватцями хронічних діарей найчастіше є системні порушення в роботі органів травлення на тлі їх патологій. Як правило, це ознака захворювання шлунка, печінки, підшлункової залози, запальних процесів в тонкому або товстому відділі кишечника, ендокринних порушень. Проблеми зі здоров’ям часто загострюються або проявляються як раз на ранніх термінах, в період найбільш інтенсивної перебудови і навантаження на всі органи і системи вагітної жінки.

Гострі розлади шлунку і кишечника супроводжуються:

Стілець може змінювати свою консистенцію від кашоподібного, де присутні фрагменти неперетравленої їжі, до водянистого, з наявністю слизу чи кров’янисті вкраплень. При дефекації з’являється різкий незвичний запах, може змінитися колір виділень. Наявність чорної забарвлення фекалій найчастіше говорить про нову виразці. Винятком може бути прийом препаратів або продуктів з підвищеним вмістом заліза.

Частота стільця, що перевищує 5 походів в туалет за день – вже ознака того, що діарея є вторинним фактором, супроводжуючим наявність в організмі хвороботворної флори або запального процесу в шлунково-кишковому тракті. В такому разі самостійно лікувати розлад шлунка і порушення моторики кишечника небезпечно. Необхідно терміново звернутися до лікаря!

Небезпека діареї і заходи безпеки

Будь-який розлад шлунка або збій моторики кишечника загрожують порушенням обміну речовин в організмі і зневодненням. Для людського тіла життєво необхідний великий відсоток води в складі його тканин. Тому різке зневоднення несе в собі дуже небезпечні наслідки. В особливо складних випадках можливий летальний результат.

Особливо небезпечні сильні і часті діареї при вагітності. Неперетравлена їжа – ознака того, що всмоктування необхідних для росту плода корисних речовин зменшується. З частим стільцем з організму майбутньої мами виводиться і багато рідини, що також дуже шкодить розвитку ембріона.

Якщо є хоч одна ознака діареї, то, незалежно від її походження, обов’язково пиття у великій кількості. Так як вагітним не підходять міцний чай і газованої води, добре якщо це будуть відвари ромашки, кірок граната, кори дуба або ягід чорниці. Вони володіють здатністю дезінфікувати і скріплювати, а головне не зашкодять майбутньому малюкові. Ліками також може стати рисовий відвар і строга дієта. Взагалі майбутня мама повинна дуже уважно ставитися до того, що вона їсть. Потрібно ретельно перевіряти терміни придатності на продуктах, добре обробляти фрукти і овочі, не здійснювати купівлі на стихійних ринках, щоб запобігти отруєння недоброякісною їжею, зараження кишковою інфекцією і глистові інвазії.

Розлад травлення у вагітних нерідко виникає на тлі прийому медикаментів. Наприклад, при анемії призначають залізовмісні препарати, прийом яких не виключає виникнення симптомів, схожих з діареєю. Підвищуючи гемоглобін лікарськими засобами, слід вести спостереження за своїм станом. Про найменших відхиленнях від норми необхідно повідомляти лікаря.

На ранніх термінах виношування часто зустрічаються проблеми з уповільненим і утрудненим випорожненням кишечника, і багатьом майбутнім мамам доводиться боротися з цим явищем шляхом прийому проносних засобів. Збільшення кількості дефекацій і рідкий стілець – ознака безконтрольного їх застосування. Після виведення цих коштів з раціону або зниження кількості препарату, все зазвичай повертається до норми.

Так як основне завдання в цей період не нашкодити, то прийом будь-яких медикаментозних засобів необхідно узгоджувати з лікарем-гінекологом, який супроводжує вагітність жінки. А краще нехай всі хвороби обходять стороною!Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Народні повір’я: чи можна вагітним жінкам в’язати

Зміст статті: Звідки з’явилося народний забобон? Чому в’язання могло нашкодити нашим предкам? Чому не варто відмовлятися від улюбленого захоплення Вагітній жінці потрібно, щоб у новонародженого було найкраще «придане». У вільний…

На який день можна робити тест на вагітність після овуляції?

Зміст статті: Що відбувається в організмі при зачатті? Що таке вірні результати? Як правильно користуватися тестом Інструкції тестів на вагітність свідчать: проводити дослідження необхідно не раніше 1 дня затримки. Але…

Чи можна приймати ванну під час вагітності

Зміст статті: У чому небезпека? Користь ванни для вагітних Гаряча ванна протипоказана Техніка безпеки при прийнятті ванни Багато майбутні мами сумніваються, чи можна вагітним приймати ванну. Вони не на жарт…