Тільки для справжніх пані!

Навколоплідні води: як виглядають, які функції виконують

Навколоплідні води: як виглядають, які функції виконують

Ембріон в матці розвивається всередині спеціального міхура – так званого амніона – і оточений амніотичною рідиною. Друга її назва – навколоплідні води. Вони виконують поживну і захисну функції. З будь-яких проблем, пов’язаних з амніотичною рідиною (підтікання та інші), можна діагностувати патологію вагітності.

Детальніше про цю речовину

Навколоплідні води утворюються шляхом «пропотевания» плазми крові з судин жінки, а на останніх термінах їх вироблення починає приймати участь і сам ембріон (його нирки, легені та шкіра). До складу цієї рідини входять білки, жири, вуглеводи, гормони, ферменти, вітаміни, мікро — та макроелементи – все, що необхідно для харчування та повноцінного розвитку плоду.

З іншого боку, і сам зародок віддає в неї продукти своєї життєдіяльності, які потім виводяться видільною системою матері. На ранніх термінах вагітності навколоплідні води близькі за складом до плазми крові жінки, а ближче до пологів у них стає все більше сечі плоду, його епітеліальних клітин, пушкового волосся, секрету сальних залоз.

Обсяг цього важливого речовини в нормі становить від 0,6 до 1,5 л, з плином вагітності збільшується, а перед пологами дещо зменшується. Амніотична рідина повністю заповнює міхур, але при цьому дозволяє ембріону вільно ворушитися. Виглядає вона як звичайна вода, буває з рожевим, зеленим або коричневим відтінком, але в нормі завжди безбарвна прозора.

Основні функції навколоплідних вод:

Можливі проблеми

Якщо під час вагітності з’являється якась загроза для плоду, це обов’язково відбивається на стані амніотичної рідини. Основні ознаки того, що є патології:

Як виглядає амніотична рідина – дуже важливе питання. Її особливості допомагають виявити патологію.

Для діагностики з допомогою цієї речовини застосовуються наступні методи:

Щоб уникнути ускладнень, жінці необхідно регулярно ходити на огляд до спостерігає її гінеколога і сумлінно здавати всі необхідні аналізи.

Якщо рідина підтікає

Нормальне підтікання навколоплідних вод починається після 37 тижня вагітності. Патологічне часто виникає у другому триместрі вагітності, коли плід ще не сформувався остаточно і може не вижити поза організмом матері. Причини цього:

Також потоншення оболонок плодового міхура і нетримання рідини можуть спровокувати механічні дії (падіння або сильний удар), фізичні навантаження. Часто така патологія виникає і при багатоплідній вагітності.

Ознака підтікання – виділення рідини з піхви, схоже на нетримання сечі. Іноді її виходить багато, що лякає даму. Однак рідина може виділятися буквально по краплях і не доставляти вагітної незручностей. Все це не завжди свідчать про патологію. До кінця вагітності виділень в нормі стає більше, а за рахунок розслаблення м’язів органів малого тазу дійсно можливо нетримання сечі.

Симптоми, які повинні насторожити:

Щоб дізнатися, чи це дійсно підтікання, потрібно спорожнити сечовий міхур, вимитися, витертися насухо і лягти на чисту пелюшку. Якщо протягом 15 хвилин з’явилося мокре пляма без запаху, значить, побоювання виправдалися. У цьому випадку потрібно терміново йти в жіночу консультацію.

Більш точно проблему визначає спеціальний тест, який схожий на звичайну прокладку. Ходити з ним потрібно 12 годин. Якщо протягом цього часу він убрався в зелено-блакитний колір, значить, дійсно виділяються навколоплідні води.

Остаточно визначити підтікання може тільки лікар за допомогою мазка з шийки матки або аналізу сечі. Якщо при дослідженні виявлені елементи амніотичної рідини, необхідна госпіталізація. Відмовлятися від неї ні в якому разі не можна, тому що при порушенні герметичності міхура туди легко проникає інфекція, плід гине, а у жінки виникають серйозні ускладнення (сепсис).

Вжиття заходів

Найбільш просте й ефективне рішення проблеми підтікання – стимуляція пологів, тому що ембріон всередині матки вже ніяк не захищений від бактерій. Однак це не завжди можливо. У другому триместрі його легені ще не настільки сформувалися, щоб він міг самостійно дихати. Тому якщо підтікання виявляється на цьому терміні вагітності, потрібно постаратися зберегти її, поки плід не дозріє для самостійного життя. Відповідно, жінка залишається в стаціонарі до пологів.

У такій ситуації проводяться:

При цьому вагітній необхідно дотримувати постільний режим, повний спокій і виконувати всі розпорядження лікаря (важливий кожен день!). Часто вдається продовжити період виношування до оптимального терміну, і дитина народжується відносно благополучно.

Однак якщо підтікання навколоплідних вод виникає на ранніх термінах, доводиться робити аборт.

Профілактика

Щоб не виникло такої патології, жінці необхідно:

Навколоплідні води – найважливіша речовина, що допомагає ембріону жити і розвиватися всередині матки. Якщо почалося їх підтікання або якісь інші проблеми, необхідно лягати в лікарню для стимуляції пологів або збереження вагітності.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Овуляція і зачаття: чому не виходить завагітніти

Зміст статті: Як відбувається овуляція? Не виходить зачати дитину: причини Що ще заважає зачаття? Кожна жінка, що мріє про дитину, добре знає, що без овуляції зачаття не настане. Цей нетривалий…

Про що говорить гіркота в роті при вагітності?

В період виношування малюка кожна мама намагається особливо ретельно стежити за своїм здоров’ям, адже будь-які порушення в стані її організму можуть тут же позначитися на дитині. Тому навіть самі незначні…

Неприємності при вагітності: діарея на ранніх термінах

Зміст статті: Винні гормони Різновиди діареї Небезпека діареї і заходи безпеки Вагітність – це не хвороба, але вести себе в цей період жінці потрібно вкрай обережно і уважно. Головне розуміти,…