Тільки для справжніх пані!

Навіщо калій потрібен нашому організму?

Навіщо калій потрібен нашому організму?

Калій для організму має дуже велике значення. Від нього залежить стан м’яких тканин і робота багатьох систем, серед яких – нервова, видільна, кісткова, м’язова.

98% калію розміщене в клітинах тканин, а решта 2% – в міжклітинному просторі. Його недолік або надлишок може призвести до серйозних проблем.

Основні функції хімічного елемента

Калій в організмі людини є невід’ємним компонентом багатьох процесів, які забезпечують нормальну життєдіяльність. Він слугує для виконання наступних функцій.

Роль калію в організмі людини, безумовно, велика. Але особливо це відчувають люди, піддані великим і частим фізичним навантаженням. Це, як правило, спортсмени.

Справа в тому, що калій виводиться з організму разом з потом. Тому спортсмени, щоб відновити сили після важкого дня, вживають спеціальні напої, що містять елемент.

Норма калію в організмі людини

Фахівці жартують: у нашому організмі стільки калію, що вистачить один раз вистрілити з іграшковою гармати. Якщо це перевести в цифри, то вмісту цього елемента становить близько 180 грам.

Норма споживання калію в добу залежить від кількох факторів:

Для дітей норма розраховується по наступній формулі: від 15 до 30 грамів на 1 кілограм ваги.

Дорослі люди повинні споживати від 1 до 2 г калію на добу. У спортсменів добова доза мінералу трохи вище: до п’яти грамів.

Однак людина перебуває постійно під впливом різних об’єктивних і суб’єктивних факторів, у результаті чого можуть виникнути відхилення від цих норм. В медицині вони називаються гіпокаліємія і гіперкаліємія.

Гіпокаліємія

Це стан, що супроводжується недоліком калію в організмі. Захворювання можна визначити по ряду симптомів: підвищена дратівливість, млявість, хронічна втома, аритмія, біль у м’язах, судоми, тремтіння рук і ніг, порушення рухової координації.

Причини виникнення цієї недуги можуть бути різні. Серед них:

Стадії хвороби бувають різними за ступенем тяжкості. Іноді досить для повного одужання тільки вживання багатих калієм продуктів харчування. А в більш серйозних випадках вдаються до медикаментозного лікування.

Гіперкаліємія

Це є ні що інше, як надлишок калію в організмі людини. В результаті чого виникає хвороба? Найбільш поширеними причинами недуги вважаються:

Надлишок калію в організмі можна визначити за збою серцевих ритмів, частого сечовипускання, рясного потовиділення, появи колік в кишечнику, перевозбудимости.

Після виявлення хвороби треба негайно звернутися до лікаря і почати лікування. Самолікування в таких випадках виключено.

Надлишок дуже небезпечний для людини. У деяких випадках захворювання закінчується летальним результатом.

Джерела елемента

Основним постачальником хімічного елемента є їжа. Організм засвоює його з легкістю майже на 100%.

До калийсодержащим продуктів відносяться:

Калій можна приймати у вигляді вітамінів і біологічно активних добавок до їжі. Призначати їх повинен лікар.

Якщо хочете, щоб ваш організм працював, як швейцарський годинник, ретельно стежте за вмістом у ньому калію. Харчуйтеся правильно і ведіть здоровий спосіб життя.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Женьшень в домашній аптечці: корисні властивості і особливості вживання

Зміст статті: Лікувальна сила в багатому складі Широта терапевтичної дії Показання до застосування Що таке женьшень для чоловічого організму? Правила застосування Лікарських рослин існує величезна кількість. Часто деякі з них…

Жиророзчинні вітаміни: здорове харчування – це просто!

Яке значення жиророзчинні вітаміни мають для організму людини і в яких продуктах вони містяться? Дізнайтеся відповіді на всі питання, що цікавлять Вас на сайті «ЛегкоПолезно». Як можна зрозуміти з назви,…

Дробове харчування: краще менше, але частіше

Зміст статті: Сутність системи харчування Перехід до дробовому харчуванню Особливості харчування Що включати в меню? При появі малюка на світ мами і доктора часто дотримуються режиму годування через три години…