Тільки для справжніх пані!

Народні повір’я: чи можна вагітним жінкам в’язати

Народні повір'я: чи можна вагітним жінкам в'язати

Вагітній жінці потрібно, щоб у новонародженого було найкраще «придане». У вільний час хочеться зайнятися в’язанням і створити для дитини милі пінетки, чепчики, повзунки. Однак забобони кажуть, що цього робити не можна. Тому від рукоділля іноді відмовляються, турбуючись про здоров’я майбутнього малюка. Так можна в’язати вагітним і на чому засновані народні повір’я? Давайте з’ясуємо це питання.

Звідки з’явилося народний забобон?

Вагітність завжди була самим прекрасним і важливим періодом у житті жінки. Саме тому це час оповита безліччю міфів і забобонів. Вважається, що в очікуванні дитини не можна робити стрижку і фарбування волосся. Заборонено торкатися до кішок. А про те, щоб самостійно зшити або зв’язати дитині речі, не може бути й мови до пологів!

Сучасні жінки під час вагітності до таких заборон ставляться несерйозно. Мало хто може відмовитися від регулярних походів до перукаря на дев’ять місяців. Чому ж потрібно позбавляти себе задоволення зв’язати оригінальний і ніжний костюмчик для новонародженого? У чому причина? Адже ніякий лікар не відповість на питання, чому вагітним не можна в’язати. Медицина не бачить ніяких протипоказань до цього заняття.

Нічим не підтверджені повір’я з’явилися дуже давно. В ті часи жінки народжували вдома і допомагали їм у цьому повитухи. Крім забобонів і молитов, дієвих способів полегшити пологи не було, тому народ придумував різні виправдання невдач повитух. Їх повторювали настільки часто, що деякі жінки досі впевнені, що з початком переймів потрібно встигнути розв’язати всі вузли, зав’язані в квартирі, і тоді пологи пройдуть швидко і легко.

У далекому минулому врятувати малюка, обвитого пуповиною, було неймовірно складно. Такі пологи часто закінчувалися трагедією. Повитухи виправдовувалися тим, що жінка в’язала під час вагітності. Зав’язувала багато вузлів, і тому шийка дитини обмоталася пуповиною, як ниткою. Це пояснення настільки абсурдне, що можна тільки дивуватися, що в нього коли-то щиро вірили.

За іншим народним повір’ям, не можна створювати речі для ненародженого малюка, в тому числі і в’язані. У давнину це вважалося передвісником важких пологів, тому жінкам заборонялося готувати одяг для малюка заздалегідь.

Деякі знавці стародавніх звичаїв висувають більш правдоподібне пояснення цьому табу при вагітності. Вив’язуючи пінетки або повзунки, майбутня мама часто несвідомо налаштовує себе на народження хлопчика чи дівчинки. Коли очікування не виправдовуються, у жінки може початися післяпологова депресія, веде до втрати молока.

Це теж не можна вважати приводом для заборони в’язання. Можливо, сотні років тому повір’я в якійсь мірі було виправдано, але зараз є багато способів визначити стать задовго до пологів. До того ж можна в’язати речі нитками нейтральних кольорів, які чудово підійдуть і сину, і доньці.

Чому в’язання могло нашкодити нашим предкам?

У давнину більшість жінок було завантажено важкою роботою. Їм доводилося прясти, ткати одяг, полоскати білизну в річці. На тлі цих занять в’язання здавалося простим і легким. Насправді ж така праця дійсно міг принести шкоду, тому що проводився в невідповідних умовах для вагітних.

В’язання вимагає величезної уваги і скрупульозної роботи. Доводиться довго сидіти на одному місці, не змінюючи положення тіла. Кров починає застоюватися в районі малого тазу, а кисень погано надходить до плоду.

Такі наслідки згубно позначаються на стані жінки при вагітності і негативно впливають на малюка. Якщо б замість повитухи в селі знаходився грамотний сучасний лікар, він би пояснив, як захистити майбутню маму від шкідливого впливу, не забороняючи в’язання:

Під ноги бажано поставити маленький стільчик або щільну подушку. Так вони будуть у жінки менше втомлюватися і набрякати.

Для наших предків була актуальна швидка втрата зору. Петельки дуже дрібні, і, щоб працювати, треба напружувати очі. Жінкам доводилося працювати при поганому освітленні. У них часто настільки псувався зір, що вони не могли більше шити і в’язати.

Зараз потужні електричні світильники чудово освітлюють найдальші куточки кімнати, тому при вагітності можна спокійно насолоджуватися улюбленою справою, не боячись осліпнути. Займаючись в’язанням, не забувайте щогодини робити гімнастику для очей. Вона допоможе зберегти гострий зір на довгі роки.

Основна причина негативного впливу в’язання криється в тому, що раніше жінкам потрібно було довго сидіти в незручній позі в хаті з поганою вентиляцією. Нестача кисню призводила до запаморочення, нудоти і негативно позначалася на розвитку ембріона. В результаті — важкі пологи, які в черговий раз переконували всіх, що в’язання шкодить при вагітності.

Тому, займаючись рукоділлям, добре провітрюйте кімнату і не поспішайте закінчити річ швидше. При перших ознаках втоми відкладіть спиці і відпочиньте. Це всього лише хобі, яке має приносити задоволення і радість. Перервавшись, сходіть в парк, подихайте свіжим повітрям, поспілкуйтеся з друзями.

Чому не варто відмовлятися від улюбленого захоплення

Процес в’язання дуже захоплюючий і цікавий. Це прекрасний спосіб розслабитися, заспокоїтися і зняти стрес під час вагітності. Одноманітні рухи спицями дозволяють вирівняти биття пульсу і приносять психологічний комфорт.

За спостереженнями вчених, створення першої одягу для малюка готує жінку до материнства. Адже найкращий засіб для цього — турбота про новонародженого, яка проявляється в речах, пов’язаних з любов’ю.

Не пригнічуйте під час вагітності творчі пориви. Після народження дитини у вас навряд чи залишиться багато часу на в’язання. А що зігріє малюка зимовими вечорами краще, ніж теплі пінетки або повзунки, зроблені мамою?

В інтернеті можна підібрати багато зручних сучасних моделей дитячого одягу, в якій вашій дитині буде тепло і комфортно. Не забувайте, що діти до року швидко ростуть, тому бажано пов’язати речі декількох розмірів.

Під час вагітності прислухайтеся до своїх бажань. Якщо хочеться займатися в’язанням, не відмовляйтеся від захоплення. Відкиньте геть забобони і насолоджуйтеся життям. Ваш гарний настрій дуже важливо для майбутнього малюка, адже він гостро відчуває емоційний стан своєї мами.