Тільки для справжніх пані!

На якому терміні вагітності починає ворушитися дитина: відчуття жінки

На якому терміні вагітності починає ворушитися дитина: відчуття жінки

Майбутні матусі з нетерпінням і хвилюванням чекають, коли малюк заявить про себе легкими поштовхами, тому часто запитують у лікаря, на якому терміні починає ворушитися дитина. Щоб не пропустити важливий момент, прислухайтеся до своїх відчуттів. Одного разу ви відчуєте боязке рух всередині себе. Перше ворушіння завжди непомітне і слабке, але приносить бурю позитивних емоцій.

Перші рухи малюка

Якщо гінеколога задати питання, на якому місяці можна відчути биття дитини, коли малюк починає штовхатися, він упевнено відповість, що на п’ятому, хоча плід пробує пересуватися в матці набагато раніше.

З кожним тижнем малюк розвивається, росте, і поступово його рухи стають відчутними для майбутньої матері. Трохи пізніше їх може відчути і тато, приклавши вухо до животика і поклавши на нього руку. В кінці вагітності дитина починає сильно штурханами, і це помітно всім оточуючим.

Перші поштовхи

У скільки тижнів малюк починає ворушитися так, що мама може відчути його поштовхи? Точної відповіді немає. Якщо жінка виношує дитину вперше, це відбувається приблизно на 20 тижні. Під час другої вагітності рух можна відчути трохи раніше, в 17-18 тижнів. Ці терміни приблизні і можуть відхилятися в більшу або меншу сторону. Так відбувається з різних причин.

Друга дитина розвивається, як і перший. Повторнородящая мама швидше зауважує ворушіння, тому що відчувала ці відчуття раніше. Недосвідчені жінки часто не звертають на них уваги, беручи за бурління в кишечнику.

Буває і по-іншому. Деякі матусі стверджують, що малюк починає рухатися на 12 або 14 тижні. Фахівці вважають, що це неможливо. Плід ще не сформувався до тих розмірів, коли його биття можна відчути. Скоріше всього, це дають про себе знати неполадки в кишечнику.

Щоб не пропустити, коли дитина починає ворушитися в животі, прислухайтеся до себе з 16 тижня.

Спочатку ви можете відчути легкі ніжні доторки всередині себе. Які вони, як вони можуть починатися? Кажуть, дотику нагадують биття крил метелика або плавання крихітній рибки. Перші поштовхи не бувають різкими і сильними, тому їх легко пропустити. Вони віддалено схожі на перистальтику кишечника.

Відчувши рух, жінка обов’язково повинна запам’ятати, скільки тижнів почав ворушитися малюк, і сказати про це фахівця при відвідуванні консультації. За цим показником лікар розраховує передбачуваний день пологів. Якщо жінка виношує дитину в перший раз, до дати додають 20 тижнів, вдругенароджуючій матусі приплюсовують 22 тижні. Наскільки такий розрахунок буде точним, сказати складно. Але разом з даними УЗД і терміном останньої менструації він допомагає обчислити довгоочікуваний день появи на світ малюка.

Активність малюка

З того моменту, коли починає ворушитися дитина в животі, настає новий етап вагітності. Майбутня мама відчуває, як всередині неї розвивається життя. Ці відчуття яскраві й хвилюючі. Дитина ворушиться і таким чином спілкується з мамою. З часом ви помітите, як він реагує на ваш голос, на зміну настрою і безліч інших факторів. Він буде давати про себе знати дуже часто сильними поштовхами або ніжним погладжуванням.

Що ж роблять дитини в материнській утробі? За їх заняттями легко поспостерігати на апараті УЗД. Малюки п’ють навколоплідні води, смокчуть крихітні пальчики, стукає ніжками, перебирають пуповину, крутять головкою. З кожним тижнем поштовхи робляться інтенсивнішими, а коли малюк перевертається, живіт мами тремтить.

Іноді підріс животик починає ритмічно рухатися і лякає майбутніх мам. Їм здається, що дитина гикає. Лікарі вважають, що такі посмикування викликані заковтуванням крихіткою навколоплідних вод. Це нормальне явище, не загрожує плоду.

Ще не народжені діти обожнюють класичну музику. Ніжні звуки заспокоюють їх, і вони завмирають, прислухаючись. Малюки люблять, коли батьки розмовляють з ними, і гостро відчувають їх емоційний стан. Якщо мама засмучена, вони починають штовхатися і турбуватися. Тому при вагітності дуже важливий здоровий мікроклімат у родині.

Багато мами часто скаржаться, що дитина не дає їм спати в нічний час. Справа в тому, що жінки, занурені у побутові турботи, вдень не помічають, який малюк активний. Вночі в розслабленому стані його поштовхи відчуваються сильніше. До того ж при ходьбі живіт матері плавно погойдується, і дитині це подобається. Вночі він починає крутитися, щоб підібрати для себе більш зручне положення. У найближчі тижні він перевернеться головкою вниз і заспокоїться, чекаючи своє народження.

Коли потрібно звертатися до лікаря?

З 24 тижня ворушиться дитина близько 10 разів на годину з періодичними 3-годинними перервами. Вони не повинні насторожувати, дитина потребує відпочинку і просто спить. Але якщо рухів не відчувається більше 12 годин, потрібно терміново викликати лікаря, щоб він прослухав серцебиття малюка і при необхідності призначив УЗД.

Приводом для занепокоєння служать болючі, надмірно бурхливі рухи плоду і слабке рідкісне ворушіння. Вони можуть свідчити про те, що з дитиною щось не так. Тому, не гаючи часу, зверніться до акушера для обстеження.

Найчастіше такі явища говорять про гіпоксії плода. Кисневе голодування негативно впливає на розвиток малюка, тому його слід вчасно виявити і почати лікування.

Кожна вагітність супроводжується дивними відчуттями. Одне з таких — перше ворушіння малюка в животику. Немає нічого прекраснішого, ніж відчути усередині себе поштовхи крихітних ніжок, відчути, як карапуз починає битися, перевертатися і штурханами. Якщо в цей період ви помітите якісь дивацтва, не панікуйте. Кожна вагітність індивідуальна, і багато що залежить від фізіологічних особливостей жінки. Регулярно відвідуйте гінеколога, виконуйте його приписи. Дев’ять місяців швидко пройдуть, і малюк народиться сильним і здоровим.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Чи можна давати шампіньйони і інші гриби маленьким дітям?

Зміст статті: У чому користь? Коли можна починати їсти гриби? Печериці та гливи Лісові гриби Що робити при отруєнні? Профілактика отруєння Харчування – це один з найважливіших елементів правильного розвитку…

Можна гуляти з маленькою дитиною при нежиті?

Зміст статті: Причини появи нежиті Краще залишитися вдома Потрібне свіже повітря Правила корисної прогулянки Дитячі захворювання – це завжди хвилююче для батьків малюка. Однак це не означає, що потрібно остерігатися…

Чи можна давати воду новонародженому: поради для молодих мам

Зміст статті: Вода і грудне молоко Коли можна пропонувати воду малюкові Як поїти малюка Яка вода краще? Для кожної матусі головним прагненням в житті є турбота про малюка. Молоді батьки…