Тільки для справжніх пані!

На якому місяці вагітності з’являється живіт?

На якому місяці вагітності з'являється живіт?

Багато майбутні мами, які ледь дізналися про своєму новому становищі, з нетерпінням чекають, коли ж нарешті почне з’являтися помітний для оточуючих животик. Вони регулярно оглядають себе перед дзеркалом, порівнюють свій зовнішній вигляд з виглядом інших вагітних і навіть трохи засмучуються, якщо у інших майбутніх мам живіт росте швидше, ніж їх власний. Таким вагітним нерідко здається, що якщо окружність їх талії не збільшується, це говорить про те, що вагітність протікає неправильно, тому вони прагнуть дізнатися, на якому місяці вагітності з’являється живіт.

Як і чому збільшується живіт при вагітності?

Як би не хотілося майбутній мамі вже на самих ранніх термінах побачити, як росте живіт, в силу деяких причин це залишається неможливим, і довгий час про своє чудовому стані буде знати тільки вона сама.

Коли відбувається зачаття, запліднена яйцеклітина імплантується в стінку матки. З цього моменту клітина починає зростати і вже дуже скоро перетворюється на ембріон. Разом з ембріоном збільшується і матка. У ній формується плацента, з’являються навколоплідні води, та й сам орган починає підніматися вгору, займаючи все більше місця в черевній порожнині. Весь цей процес відбувається поступово, тому живіт теж округлюється не відразу.

Точно сказати, коли з’являється живіт у вагітних, досить складно: надто індивідуальний організм кожної, так і період виношування дитини у всіх протікає по-різному. У середньому суттєві зміни в цій області стають помітні на 16 тижні вагітності (на термін 4 місяці). У кого-то видно живіт при вагітності вже в кінці 1 триместру, а комусь вдається приховати своє становище аж до 6-7 місяці вагітності. На те, у скільки тижнів з’являється живіт, впливає кілька чинників, про які ми поговоримо трохи пізніше.

До Речі, обхват колу животика вагітної – це найважливіший показник нормального перебігу вагітності, саме тому у 2 триместрі гінеколог почне вимірювати обсяг живота за допомогою звичайної сантиметрової стрічки. Звичайно, ледве з’являється живіт йому ні про що не скаже, так що робити заміри лікар буде з 19-20 тижні.

Отримані показання спеціаліст порівнює з загальноприйнятими нормами, і якщо раптом виявиться суттєва різниця, це стане приводом для подальшого обстеження.

Часто жінки цікавляться, коли з’являється живіт при вагітності, щоб визначитися, чи скоро їй належить оновлення гардеробу. Треба сказати, що нерідко навіть при відсутності животика вже в першому триместрі майбутньої мами стають тісні її звичайні вбрання, а носити вузькі брюки деколи буває і зовсім неможливо. Це пояснюється тим, що вже на ранніх термінах виношування дитини в організмі починається перебудова, в тому числі відбувається збільшення ваги і трохи трансформується постать.

До того ж по-іншому починає працювати кишечник, і жінка зауважує, що зайвий тиск одягу стає для неї неприємним і незручним. До речі, в цей час багатьом вагітним може здатися, що у них вже з’являється видиме живіт, особливо помітний до вечора. Але лікарі пояснюють це просто – здуттям і нестабільною роботою шлунково-кишкового тракту. У цьому можна переконатися, з ранку раніше глянувши в дзеркало: вечірній обсяг в області талії зникне.

Що впливає на зростання живота при вагітності?

Як уже говорилося, існує кілька факторів, які впливають на те, як живіт росте при вагітності і на якому терміні стає помітним. Серед них:

 • Кількість вагітностей. При першій вагітності живіт росте повільно і зазвичай помітний оточуючим ближче до середини другого триместру. Якщо у жінки вже друга вагітність, обсяг животика збільшується досить швидко, і «цікаве положення» перестає бути секретом вже до 12-14 тижня. До того ж живіт при другій вагітності зазвичай буває більше, ніж при першій.
 • Кількість плодів. Животик у майбутніх мам, які чекають двійню, зростає набагато швидше і з’являється набагато раніше, ніж у тих, хто виношує одного малюка.
 • Комплекція матері. У худих округлість в області талії стає помітною на більш ранніх термінах, а от повні можуть успішно приховувати вагітність аж до 7 місяця. Крім того, поява животика багато в чому залежить від того, який таз має вагітна: якщо він вузький, то округлість з’явиться рано.
 • Спадковість. Якщо мама і бабуся майбутньої мами мали великий живіт вже на початку 2 триместру, то не виключено, що і сама вагітна помітить зміни на цьому ж терміні.
 • Стан плода і плаценти. Плацента може по-різному прикріплятися до матці: на передній або задній стінці, в рідкісних випадках – перекривати матковий зів. Якщо плацента розташована на задній стінці, то й плід буде розташовуватися ближче до хребта матері, а значить, видатний живіт може з’явитися пізніше, ніж це буває у інших вагітних.
 • Стан черевних м’язів. Якщо до вагітності жінка регулярно займалася спортом і має сильні м’язи преса, то з великою часткою ймовірності обсяг її талії не буде істотно змінюватися до 5-6 місяця. Слабкі, розтягнуті черевні м’язи (так буває, наприклад, якщо в жінки вже друга вагітність) не можуть достатньо довго чинити опір навантаженню, тому округлість з’являється раніше.
 • Як бачите, на зростання животика у майбутньої мами впливає досить багато факторів, і передбачити їх всі просто неможливо. Ось чому так складно дати точну відповідь, на якому місяці вагітності стає видно живіт.

  Чому не росте живіт?

  Вагітні схильні переживати навіть із-за незначних речей, а вже якщо вони помічають, що їх животик ніяк не бажає зростати, то хвилювання загрожує перейти в паніку.

  Про фактори, які впливають на збільшення області живота у вагітних, вже було сказано раніше, але крім цього бувають ситуації, в яких дійсно варто потурбуватися, чому не відбувається настільки важливих природних змін.

  Якщо живіт при вагітності довго не росте або росте дуже повільно, і його обсяги не відповідають терміну, це може говорити про деяких патологіях, серед яких:

  Не варто лякатися: невеликий обхват окружності живота ще не є достовірною ознакою відхилень, і лікар обов’язково відправить вас на додаткове обстеження. До того ж потрібно пам’ятати, що всі ці стани піддаються корекції, якщо вчасно їх помітити і вжити всі необхідні заходи. Саме тому гінеколог регулярно вимірює окружність живота вагітної і спостерігає за змінами. Маловоддя та гіпотрофія плода успішно лікуються в умовах стаціонару.

  Що стосується тазового передлежання плоду, то потрібно пам’ятати: на протязі всієї вагітності малюк ще не раз змінить своє положення в материнській утробі, і цілком ймовірно, що до моменту пологів він повернеться голівкою до шийки матки. Тим не менше при сідничному передлежанні плода за вагітною ведеться ретельне спостереження.

  До того як дитина зафіксується в малому тазі, ще є можливість вплинути на його положення в утробі.

  Для цього існують спеціальні вправи, завдяки яким малюк може перевернутися головою до «виходу». Якщо ж досягти цього не вдалося, вагітної буде призначено планове кесарів розтин.

  Таким чином, не варто переживати з приводу того, що ваш животик ще не почав рости. Можливо, виною тому спадковість або особливості вашої фігури, і потрібно ще трохи почекати. Щоб бути повністю впевненою в тому, що вам і вашій дитині нічого не загрожує, регулярно відвідуйте свого гінеколога і розповідайте йому про всі свої сумніви.  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Як розпізнати початок перейм?

  Зміст статті: Що таке перейми? Помилкові і справжні перейми: як розпізнати Інтенсивність переймів і інтервал між ними Особливі випадки Як зменшити біль при переймах? Вагітність – це час безліч хвилюючих…

  Як проходить кесарів: чому краще народжувати самій, якщо немає протипоказань

  Зміст статті: Аргументи «за» природність Ускладнення, про які повинна знати кожна Абсолютний заборона! Коли потрібні додаткові спостереження? Думаємо про те, що корисніше для малюка Не варто вірити міфам Кожна вагітна…

  Як правильно зберігати зціджене грудне молоко

  Зміст статті: Яким буває зціджене молоко Умови зберігання материнського молока Вибір ємності Як довго зберігається зціджене молоко Грудне молоко – запорука міцного здоров’я немовляти. Для забезпечення дитині ідеальної основи для…