Тільки для справжніх пані!

На який день можна робити тест на вагітність після овуляції?

На який день можна робити тест на вагітність після овуляції?

Інструкції тестів на вагітність свідчать: проводити дослідження необхідно не раніше 1 дня затримки. Але як же складно часом утриматися від спокуси швидше дізнатися, чи вийшло настільки бажаний і довгоочікуваний зачаття! Саме тому жінки, пристрасно мріють завагітніти, не прислухаються до рекомендацій виробників і скуповують експрес-тести на вагітність в надії побачити довгоочікуваний позитивний результат ще до затримки. І все ж: чи має сенс робити тест так рано і на який день після овуляції можна визначити, що зачаття вдалося?

Що відбувається в організмі при зачатті?

Жінки, які ретельно планують вагітність, точно знають, скільки днів триває їх цикл і коли відбувається овуляція, адже саме вона має вирішальне значення для зачаття. Найбільші шанси зачати дитину пара має за день до овуляції і безпосередньо під час дозрівання яйцеклітини. У рідкісних випадках яйцеклітина живе 48 годин, тому іноді запліднення може наступити і на наступний день після овуляції (ДПО). Коли злиття жіночої і чоловічої статевих клітин проходить успішно, зачаття можна вважати успішною.

Але строго кажучи, вагітність у цей момент ще не настає. Щоб це сталося, запліднена яйцеклітина повинна «дістатися» до матки і імплантуватися в стінки органу. Скільки ж часу на це йде? Фахівці відповідають: не менше 7 днів. За ці дні клітина повинна буде пройти по маткових трубах і піддатися дроблення. Але поки що не відбулася імплантація, говорити про те, що в організмі жінки вже зародилося нове життя, рано: на сьогоднішній день немає жодного способу, що дозволяє так рано дізнатися про вагітність.

Приблизно через тиждень після овуляції помітно розрослася клітина впроваджується в стінки матки. Саме цей момент вважається початком вагітності. Зазвичай він припадає на 7 день після овуляції і запліднення яйцеклітини, але може відбуватися трохи раніше (на 5 добу) або пізніше – на 9-10 день.

Після імплантації плідного яйця в організмі майбутньої мами починають відбуватися зміни. Самим першим важливим ознакою стає зростання особливого гормону – хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ). Цей гормон виробляється тільки під час виношування дитини (виключаючи патологічні ракові процеси). Саме з виробленням ХГЛ пов’язаний принцип дії всіх домашніх тестів. Але визначити, чи є в жіночому організмі ХГЛ, можна тільки в певний день після овуляції.

Що таке вірні результати?

Один з найбільш частих питань, які задають планують вагітність жінки: через скільки часу після овуляції тестування може показати вірний результат? Щоб дізнатися, коли найкраще робити тест, необхідно розуміти, як його підсумки залежать від змін, що відбуваються в організмі майбутньої мами.

Коли в тілі майбутньої мами починає продукуватися хоріонічний гонадотропін, його можна виявити в крові та сечі. Рівень гормону піднімається поступово, тому помітити його відразу після імплантації неможливо. При нормально протікаючій вагітності ХГЧ зростає вдвічі приблизно через кожні 2-3 дні. Кількість гормону вимірюється в ммо/мл – милимеждународных одиницях на мілілітр.

Сучасні тести на вагітність здатні «відчувати» наявність ХГЛ в сечі з показників у 20-25 ммо/мл Дізнатися про те, яка саме кількість гормону на даний момент міститься в жіночому організмі, можна, якщо зробити аналіз крові на ХГЛ. З допомогою простих аптечних тестів визначити точний рівень гормону неможливо. Жінка лише буде знати, що він не нижче 25 ммо/мл

Якщо зачаття відбулося в день овуляції, початок зростання гормону доведеться приблизно на 6-7 день після цього. Рівень ХГЛ, рівний 25 ммо/мл, буде досягнутий не раніше, ніж на 11-й. Це означає, що вперше робити тест дійсно можна ще до затримки, наскільки будуть правдиві результати такого тестування, передбачити важко. Найчастіше тести показують негативний результат, у поодиноких випадках – слабозаметную другу смужку, тому більшість планують вагітність змушені робити дослідження ще раз через деякий час.

Справа в тому, що організм кожної жінки індивідуальний, тому не можна виключати ймовірність настання пізньої овуляції і ранньої або пізньої імплантації зародка. При пізньому дозріванні яйцеклітини вагітність настає пізніше середини циклу, тому до затримки тест не покаже позитивний результат, так як рівень ХГЛ в цей час буде занадто низьким. Те ж саме можна сказати і про пізню імплантації плодового яйця – наприклад, на 10 день після овуляції. У цьому випадку результат домашнього дослідження буде достовірним тільки при проведенні на 2-3 день затримки (при стандартному циклі в 28 днів).

Не Можна забувати і про те, що зростання гормону в організмі майбутньої мами може дещо відрізнятися від усереднених норм в меншу сторону, тому до затримки місячних рівень ХГЛ буде ще недостатньо високий, щоб його можна було визначити з допомогою домашнього експрес-тесту.

Чому виробники рекомендують робити тест не раніше 1 дня відсутності передбачуваної менструації? Це пов’язано з тим, що друга фаза менструального циклу (лютеальная) при відсутності впливу патологічних факторів завжди дорівнює 14 діб – так закладено природою. Скільки б не тривала перша фаза циклу, лютеальная починається тільки після овуляції і закінчується до моменту настання чергових місячних – як раз через 2 тижні. При успішному зачаття за 14 днів ембріон досягає матки і прикріплюється до її стінки, а рівень ХГЛ зростає настільки, що тест з чутливістю 25 ммо/мл вже здатний дати достовірний результат, і помилки тут практично виключені. Раніше рекомендованого в інструкції терміну, друга смужка може і не з’явитися, навіть незважаючи на те, що вагітність вже наступила.

Як правильно користуватися тестом

Щоб результати домашнього дослідження на вагітність були максимально достовірними, потрібно знати не тільки те, через скільки днів після зачаття його можна проводити, але і як робити це правильно.

Існує кілька простих рекомендацій, що стосуються тестування, які дозволяють найбільш точно дізнатися, чи настала вагітність:

З-за неправильного проведення дослідження можна отримати спотворені результати. Крім того, хибнонегативних тест буває, коли його зберігали в неправильних умовах. У цьому випадку друга смужка при настала вагітності не з’являється або проявляється дуже слабо, навіть якщо жінка робила тест за всіма правилами. Незважаючи на те, що в інструкціях до тестів бліду другу смужку рекомендується вважати ознакою успішного зачаття, дослідження варто повторити через декілька днів, щоб упевнитися в правильності результатів. У рідкісних випадках експрес-тест може не показувати настання вагітності навіть після 7 днів затримки: це пов’язано з повільним зростанням ХГЛ. В цьому випадку має сенс зробити аналіз крові на вміст гормону.

Жінці варто пам’ятати, що тести можуть бути не тільки ложноотрицательными, але і псевдопозитивними. Це відбувається у наступних ситуаціях:

Коли тест проводиться раніше перших днів затримки, він цілком може бути негативним. Засмучуватися не варто: велика ймовірність, що тест просто не «бачить» вагітність. Дослідження слід повторити через деякий час. Можливо, що вже на 15 день після овуляції з’явиться бажана друга смужка.