Тільки для справжніх пані!

Можна жінці завагітніти, якщо у неї немає місячних?

Можна жінці завагітніти, якщо у неї немає місячних?

Менструація – природний процес для жіночого організму. Цей найважливіший механізм знаменує закінчення дозрівання яйцеклітини і підтверджує можливість до зачаття. Як тільки у дівчинки з’являються перші місячні, вона набуває половозрелый вік і вже може завагітніти. Дівчата і жінки, у яких є більш або менш регулярна менструація, вважаються здатними до запліднення. Тому дуже поширена думка, що при відсутності місячних вагітність неможлива. Але чи так це насправді?

Чому у жінки немає менструації?

Щоб відповісти на питання, чи можна завагітніти без місячних, в першу чергу потрібно зрозуміти, які причини викликають їх відсутність (аменорею). Як виявилося, на менструальний цикл впливає величезна кількість факторів, здатних викликати затримку місячних на кілька днів, тижнів, а то і місяців. До них відносяться:

Всі ці стани не є перешкодою до настання вагітності навіть при відсутності місячних, так як у більшості таких випадків овуляція, що має вирішальне значення для зачаття, зберігається. Тому жінка, яка не планує ставати матір’ю в найближчому майбутньому, не повинна покладатися на тимчасову аменорею як на метод контрацепції. До того ж їй обов’язково варто з’ясувати, чим викликане порушення менструального циклу.

У деяких ситуаціях відсутність місячних стає постійним. Перша менструація повинна наступати у дівчаток приблизно у віці 11-16 років. Якщо цього не відбувається, є привід звернутися до лікаря і переконатися, що у підлітка немає первинної аменореї. Цей термін означає повну відсутність місячних з-за генетичних і фізіологічних аномалій, відхилень в роботі гіпоталамуса та інших факторів.

Овуляція в цьому випадку пригнічується, і вагітність стає неможливою. Але якщо у дівчинки вже пройшла перша менструація, а наступні кілька циклів місячні відсутні, це вважається варіантом норми: цикл ще не встановився, і подібні зрушення цілком можливі за умови, що підліток відчуває себе здоровим. Однак батькам варто бути пильними: в цей період цілком можливе настання незапланованої вагітності, адже механізми дозрівання яйцеклітини вже запущені.

Відповідаючи на питання, чи можна завагітніти, якщо немає місячних, не можна обійти стороною такі важливі аспекти жіночого життя, як лактація і менопауза, адже в цей час у жінки також спостерігається аменорея.

Лактаційна аменорея: чи можлива вагітність?

Вагітність і пологи – великий стрес для жіночого організму. Найбільшої навантаженні піддається репродуктивна система жінки, і цілком природно, що їй потрібен певний час на відновлення. Тому перші місячні після пологів можуть настати не раніше, ніж через 3-4 місяці. У деяких жінок цей термін збільшується до року і більше: все залежить від індивідуальних особливостей організму.

Жінки, які воліють годувати свою дитину грудьми, добре знайомі з методом лактаційної аменореї. Цей метод багато хто вважає непоганим способом контрацепції з-за того, що в період лактації в жіночому організмі посилено виробляється гормон пролактин, який пригнічує овуляцію. Дійсно, можливість завагітніти при годуванні груддю та відсутності місячних мізерно мала – всього 2%, однак передбачити, потрапите ви в ці 2%, неможливо. До того ж метод лактаційної аменореї працює тільки в тому випадку, коли дитина:

Всі ці умови повинні виконуватися одночасно, інакше шанси завагітніти в лактаційний період істотно зростають. Крім того, якщо жінка не планує чергову вагітність, використовувати такий метод контрацепції вкрай не рекомендується після того, як дитині виповниться 6 місяців. При цьому відсутність місячних тут не буде вирішальним фактором.

Не варто забувати і про те, що післяпологове відновлення менструального циклу і овуляції у кожної жінки відбувається за власним графіком. Тому навіть якщо менструація у молодої мами все ще не почалася, це не означає, що яйцеклітини не дозрівають, і організм не готовий до нового зачаття.

Вагітність у період клімаксу

Ще одна причина того, що місячні не наступають, – це клімакс, настає у жінок в середньому у віці 45-50 років. Під час менопаузи дітородна здатність жінки поступово згасає, яєчники перестають виробляти яйцеклітини, тому овуляції не відбувається. При менопаузі зникають і місячні. Так можна завагітніти без місячних у період клімаксу?

Лікарі відповідають: навіть при згасаючої функції яєчників вагітність можлива, але тільки на певному етапі менопаузи, а точніше – на її початку. Перший ознака пременопаузи – нерегулярні місячні або їх відсутність. Але навіть незважаючи на це жінка ще довгий час залишається здатна до зачаття, так як повне припинення вироблення яйцеклітин відбувається лише через кілька років після початку клімаксу.

Шанс завагітніти під час менопаузи збільшується ще й тому, що жінки, усвідомлюючи, що їх дітородна здатність вже знижується, перестають користуватися контрацептивами. Як правило, вагітність в такому віці – незаплановане і небажана подія, і більшість дам вирішуються на аборт. Щоб цього уникнути, гінекологи рекомендують використовувати контрацептиви протягом усього першого етапу клімаксу. Відповідний засіб контрацепції в цьому випадку потрібно підбирати разом з лікарем.

Таким чином, часто відсутність місячних зовсім не є перешкодою до зачаття. Особливо це важливо знати тим, хто ще не планує ставати батьками, але досі вважає аменорею захистом від небажаної вагітності.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Чи можна вагітним жінкам їздити на велосипеді?

Зміст статті: Користь їзди для здоров’я Правильна їзда – запорука відмінного самопочуття Чим небезпечна їзда на двоколісному другові? В довгоочікуваний період вагітності жінкам доводиться відмовлятися від чого і змінювати звичний…

Можна вагітним їсти гриби?

Чи можна вагітним гриби? Майбутні мами досить часто задаються цим питанням, адже жінкам в положенні часом дуже сильно хочеться поласувати тим чи іншим продуктом. Але гриби, як відомо, їжа специфічна,…

Можна чи ні фарбувати нігті лаком вагітним жінкам

Зміст статті: За і проти Прості правила безпеки Безпечний гель-лак? Які марки краще? Жінки завжди хочуть виглядати красиво і елегантно. Для цього вони ретельно стежать за собою, роблять манікюр, косметичні…