Тільки для справжніх пані!

Можна продовжувати годувати грудним молоком дитину при застуді у мами?

Можна продовжувати годувати грудним молоком дитину при застуді у мами?

Лікарі однозначно рекомендують не припиняти годування в разі виникнення хвороби. Пояснюється це просто. До моменту виявлення симптомів застуди може пройти досить багато часу – до трьох діб. За цей період малюк встигне отримати всі збудники хвороби. Проте в його організм потраплять і антитіла до них, які забезпечать захист від подальших ускладнень. Таким чином, природа сама розставила все по місцях. Якщо ви позбавите малюка свого молока, то залишите його без захисту перед вірусами.

Крім того, варто враховувати, що дитину на кожному кроці підстерігають різні бактерії. Неможливо повністю ізолювати його від них! А грудне молоко є найкращим помічником в створенні міцного імунітету. Збудники хвороби стануть першими ворогами, з якими буде боротися організм дитини. Тому годування груддю при застуді не тільки безпечно, але і корисно. Це можна робити навіть при високій температурі, при умові, що у мами достатньо сил.

Не менш важливою причиною не припиняти вигодовування є стрес, який неминуче зазнає малюк, відлучений від грудей. Заміна материнського молока на суху суміш різко знизить його імунітет. Може виникнути ризик серйозних ускладнень. Для природного розвитку дитині просто необхідна впевненість в тому, що мама завжди поруч, а відмова від грудного годування може серйозно вплинути на це. Адже психологічний стан безпосередньо пов’язане з фізичним!

Також слід враховувати, що застуда в середньому триває від трьох днів до тижня. Дуже важливо поставитися до хвороби з усією серйозністю. Те, що молоко не заразить малюка, не означає, що можна легковажно підходити до лікування. Чим швидше одужає мама, тим краще для дитини. Крім того, своєчасне і грамотне лікування – це гарантія відсутності ускладнень, які можуть бути більш небезпечними, ніж звичайна простуда.

Тому ваша перша задача – зробити все, щоб впоратися з хворобою в самі короткі терміни і відновити власні сили.

Правила поведінки мами при хворобі

Що ж має робити мама, щоб її застуда не відбилася на малюка? Треба просто дотримуватися кілька простих правил, які допоможуть подолати труднощі найбільш безболісно:

Пам’ятайте, що ймовірність заразитися повітряно-крапельним шляхом набагато вище, ніж при годуванні груддю. А такі дії допоможуть позбутися від вірусів ефективніше, ніж відлучення дитини від грудей.

При цьому не потрібно робити ніяких маніпуляцій з грудним молоком. Не треба його зціджувати або кип’ятити, так воно втратить не тільки свої корисні властивості, але і перестане бути захистом від хвороби. Просто годуйте дитину в природних умовах, до яких він звик, не створюючи ніяких стресових ситуацій. Так ви значно зменшите ризик зараження малюка, а також виникнення ускладнень після хвороби.

Як лікувати застуду при ГВ?

Якщо ви на грудному вигодовуванні, бажано лікуватися виключно народними засобами, не вдаючись до ліків. Такий метод буде більш тривалим, але при цьому, він набагато безпечніший. Отже, при застуді на ГВ можна:

Не потрібно збивати Температуру, якщо вона не перевищує 38◦, адже це захисна реакція організму. Якщо є можливість залишити дитину з чоловіком або мамою, полежте спокійно, поспіть. Адже застуда загострює всі хронічні хвороби, які є у людини. Відпочинок тільки допоможе вашому організму продовжити боротьбу з хворобою. А чим швидше ви видужаєте, тим краще для вашого малюка і всієї родини.

Медикаментозні засоби теж можна використовувати, але робити це слід виключно після консультації з лікарем. Уважно читайте інструкцію до кожного ліків, і ні в якому разі не ризикуйте при наявності протипоказань при грудному вигодовуванні.

Незважаючи на думку лікарів, що молоко не є переносником застуди, уважно слідкуйте за малюком в період хвороби. Якщо ви помітите ознаки, які свідчать про нездужанні, негайно вживайте заходів, узгоджені з лікарем. В такому маленькому віці будь-яка хвороба може бути досить небезпечна для дитини.

Профілактика – найкращий захист

Якщо ви мама немовляти, ваш імунітет ще не до кінця зміцнів після пологів. А значить, слід дуже уважно ставитися до питань профілактики. У цей період можна захворіти від будь-якого протягу або заразитися від кого-то на прогулянці. Тому відразу після народження дитини починайте зміцнювати свій імунітет. Вибирайте вітамінізоване і здорове харчування, включіть в раціон якомога більше дозволених при грудному вигодовуванні фруктів і овочів, більше бувайте на свіжому повітрі.

Якщо лікар вважає, що вам вже можна відчувати фізичні навантаження, не нехтуйте зарядкою. Восени і навесні організм більше схильний до простудних захворювань, але ви повинні приділяти увагу профілактичним заходам круглий рік. Адже для дитини здорова і щаслива мама – найкращий помічник у пізнанні та освоєнні цього непростого світу.