Тільки для справжніх пані!

Можна гуляти з маленькою дитиною при нежиті?

Можна гуляти з маленькою дитиною при нежиті?

Дитячі захворювання – це завжди хвилююче для батьків малюка. Однак це не означає, що потрібно остерігатися будь-якого подиху і тримати дитину вдома до повного одужання. Багатьох батьків цікавить питання про те, чи можна гуляти з дитиною при нежиті, чи ні? – Відповідь: можна, але не у всіх випадках. Будьте пильні, однак відчувайте міру: при невеликій нежиті і відсутності інших симптомів хвороби прогулянка може бути дуже корисна для малюка.

Отже, нежить у дитини: «гуляти не можна бути вдома». Давайте розбиратися, у якому випадку кому потрібно «ставити» після слова «гуляти», а коли категорично – після «не можна».

Причини появи нежиті

Ніс можна назвати захисним бар’єром людини, який перешкоджає проникненню великої кількості вірусних і бактеріальних інфекцій. Наш ніс «оснащений» спеціальними ворсинками, вони затримують пил і мікроорганізми, які потрапляють в організм через повітря. І якщо імунітет знижений, а братство мікробів і вірусів в носі досить велика, то організм включає свій захисний механізм. Так і з’являється риніт (по-простому, «соплі») – запалення слизової оболонки носа. Нежить може з’явитися як сам по собі, так і бути одним із симптомів хвороби ГРВІ.

Нежить – це захворювання, яке може пройти буквально через кілька днів, якщо батьки дитини правильно борються з хворобою. «А як правильно боротися?» – запитаєте ви. Все просто: потрібно дотримуватися всі поради, які вам дав лікар, часто провітрювати вашу квартиру або будинок (але уникати протягів), регулярно робити вологе прибирання приміщення.

Також соплі можуть бути зовсім не пов’язані з вірусами або мікробами, це може бути прояв простого фізіологічного процесу. З-за сперте, несвіжого і сухого повітря у немовлят часто з’являється нежить, тому соплі – це не завжди показник хвороби.

Ще одна можлива причина появи нежиті – алергічна реакція на що-небудь. Алергія може супроводжуватися частим чханням малюка. У такому випадку потрібно з’ясувати, що саме викликало алергію: який-небудь продукт, цвітіння рослин на вулиці або інші причини, а вже потім вирішувати, чи варто виходити гуляти на вулицю. Якщо алерген саме знаходиться за межами вашого будинку, то гуляти дитині потрібно у ватно-марлевій пов’язці.

Щоб точно встановити причину появи нежиті у дитини, необхідно проконсультуватися з лікарем. До речі, лікаря краще всього викликати додому, тому що в поліклініці дитинка може підхопити яку-небудь інфекцію від хворих людей.

Краще залишитися вдома

Соплі можуть бути сигналом того, що малюк хворий яким-небудь захворюванням. Нежить може бути викликаний грип, кір та іншими хворобами. Якщо у малюка є деякі симптоми, то прогулянку з немовлям краще відкласти. Це такі прояви хвороби, як:

 • Підвищена температура (37 градусів і вище).
 • Рясні сльози.
 • Частий кашель.
 • Сильне нездужання.
 • Відсутність апетиту.
 • Озноб.
 • З дітьми старшого віку (від двох років) рекомендується виходити на прогулянку навіть при невеликому кашлі і рясному нежиті, але ненадовго і тільки якщо відсутні інші фактори, які перераховані вище.

  Через кілька днів, коли ГРВІ почне відступати, у дитини з’явиться апетит, він повеселеет і його самопочуття покращиться, тому далі гуляти з ним не тільки можна, але і потрібно. Звичайно, на прогулянку в цьому випадку варто виділяти менше часу, ніж зазвичай, одягати малюка по погоді, а також стежити, щоб він уникав контактів з іншими дітьми. У міру одужання тривалість прогулянки можна поступово збільшувати.

  Також дуже важливі і оптимальні погодні умови:

  Потрібне свіже повітря

  Прогулянка на свіжому повітрі загартовує імунітет малюка, зволожує дихальні шляхи, завдяки чому дитині стає легше дихати. Також організм дитини вчиться пристосовуватися до холодного часу року, до перепаду температур.

  До того ж саме і морозний зимовий повітря дуже корисний для носа, оскільки він володіє двома важливими якостями – вологістю і холодністю. А ось сухе і гаряче повітря, навпаки, навіть шкідливий для слизової оболонки. Багато залежить і від індивідуальної пристосованості організму. Для кого-то невеликий мінус – вже дуже низька температура, а хтось чудово себе почуває при міцних морозів. Для одного вологість – це головний критерій комфорту, а для іншого сухість – найкраще.

  Для дітей прогулянки дуже важливі, оскільки їх дихальні шляхи більш вузькі, ніж у дорослої людини. А це означає, що коли з’являються соплі, навіть невелике порушення роботи слизової у дитини викличе більший дискомфорт, ніж у дорослого. Тому так важливо частіше гуляти: на вулиці більш сприятлива атмосфера для слизової, ніж у приміщенні.

  У теплу пору року можна виділяти на прогулянку більш тривалий час. Справа в тому, що в такому віці у малюка висока проникність шкіри. А це значить, що кисень в організм буде надходити і через шкірні покриви. Тому повітряні ванни необхідно здійснювати тоді, коли це дозволяє погода і ситуація.

  Правила корисної прогулянки

  Для того щоб від прогулянки була одна тільки користь (без погіршення стану), є деякі рекомендації. Дотримуйтеся наступних порад:

 • Уникайте перегрівання малюка, одягайте його по погоді. Не можна його сильно укутувати і, навпаки, наряджати в занадто легкий одяг. Якщо ви помітили, що після прогулянки потилицю немовляти вологий, то в наступний раз одягайте його легше. Якщо ваша дитина вже сам ходить, грає і бігає, йому обов’язково на вулиці стане тепліше від руху. Це теж потрібно враховувати, коли ви збираєте дитину на прогулянку.
 • Перед виходом на вулицю добре очистіть ніс вашої дитини, щоб він міг вільно дихати свіжим повітрям. Особливо це важливо в зимовий період: маляті краще утримуватися від дихання через рот.
 • Якщо ваш малюк хворіє, то краще уникати дитячих майданчиків, де він може заразити інших дітей.
 • Утримайтеся від прогулянок поруч з автомобільними трасами або промисловими підприємствами. Парк, невеликий ліс, а також дитячі майданчики (якщо дитина здорова) – кращі варіанти.
 • Найкраща тривалість прогулянки в теплу пору року – 40 хвилин, а в холодну – 20 хвилин.
 • Слідкуйте за станом дитини, уникайте його перевтоми.
 • Соплі – це не привід відкладати заплановану прогулянку, але якщо вони супроводжуються підвищеною температурою, втратою енергії, кашлем та іншими симптомами ГРВІ, то в цьому випадку дійсно потрібно залишатися вдома. На рішення впливають і інші фактори, наприклад, погодні умови. Свіже повітря дуже корисний як для немовлят, так і для дітей старшого віку і дорослих людей, тому гуляйте зі своїм малюком якомога частіше. Головне – дотримувати прості правила обережності, і тоді прогулянка принесе вам задоволення і користь.  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Чи можна давати воду новонародженому: поради для молодих мам

  Зміст статті: Вода і грудне молоко Коли можна пропонувати воду малюкові Як поїти малюка Яка вода краще? Для кожної матусі головним прагненням в житті є турбота про малюка. Молоді батьки…

  Мед і малюки: з якого віку можна давати дитині ласощі

  Зміст статті: У чому користь продукту для діток? Медові небезпеки Дитячий вік Рік і старше Після двох Мед і трьохлітки Дошкільний і молодший шкільний вік Енергетична підтримка для підлітків З…

  Лікування червоного горла у немовляти

  Зміст статті: Причини захворювання Хвороби, характеризуються почервонінням горла Методи лікування Як виконуються інгаляції? Кошти від інфекцій Компреси Лікарські напої Звернення до лікаря Поєднання лікування з грою Медикаменти Маленькі діти більше…