Тільки для справжніх пані!

Можна чи ні бігати вагітним?

Можна чи ні бігати вагітним?

Для жінок, що стежать за своїм здоров’ям, фізичні навантаження входять в систему, і їм важко уявити, як можна обійтися без ранкової пробіжки. Коли настає вагітність, настає пора переглянути багато звички, щоб захистити майбутнього малюка від можливих загроз. Варто продовжувати біг при вагітності і не зашкодять фізичні навантаження розвитку плоду? Давайте з’ясуємо.

Користь спортивних занять

Лікарями помічено, що у жінок, які до зачаття активно займалися спортом, вагітність протікає без ускладнень. Під час виношування малюка фізичні вправи теж приносять помітну користь.

Не варто починати бігати під час вагітності, якщо до зачаття ви не були любителькою цього виду спорту. Виношування малюка — не той період, коли можна експериментувати. Незвичний до навантажень організм відразу відреагує болем у попереку, руках і ногах. До того ж на пізньому терміні інтенсивний біг може спровокувати відшарування плаценти, що несе велику небезпеку малюкові, і викликати передчасні пологи.

Дозволено бігати?

Єдиної думки лікарів з приводу того, чи можна бігати, чекаючи малюка, не існує. Одні фахівці кажуть, що заняття приносять відчутну користь майбутній мамі, інші категорично проти них. Незважаючи на різницю у поглядах, всі гінекологи згодні з тим, що приступати до пробіжок можна після поглибленого обстеження.

Адже тільки лікар знає, яка допустима навантаження для вашого організму, і може виявити протипоказання до тренувань. Якщо він сумнівається в доцільності пробіжок, то від них краще відмовитися і зайнятися спеціальними вправами для вагітних. Майбутній матусі не можна ризикувати.

Доктора дозволяють займатися бігом тим жінкам, які і раніше регулярно здійснювали пробіжки. Але попереджають, що потрібно утримуватися від тренувань у посиленому режимі і не брати участь у різних змаганнях.

Щоб уникнути травм і інших неприємних наслідків, бігати можна до середини другого триместру. На більш пізньому терміні навіть досвідчені спортсменки припиняють тренування і переходять на спокійні види спорту. Це пов’язано з тим, що підріс животик провокує зміщення центру ваги у жінок. Тому під час бігу вони легко можуть впасти і отримати серйозну травму. До того ж інтенсивна навантаження на пізньому терміні — частий винуватець кровотечі і передчасних пологів.

Як краще бігати?

Якщо відсутні протипоказання, не переймайтеся з приводу того, чи можна вагітним бігати. Сміливо продовжуйте ранкові пробіжки. При відмінному самопочутті відмова від них небажаний. Він принесе фізичний і емоційний дискомфорт. Є кілька варіантів бігу, які не призводять до виснажливим навантажень.

Для тих, хто раніше не займався, біг під час вагітності краще замінити ходьбою. Вона не несе загрози протягом всього періоду виношування малюка і дозволена навіть на третьому триместрі. Щоб отримати максимальну користь, потрібно правильно підібрати темп для занять. Фахівці рекомендують починати тренування повільно, поступово збільшуючи інтенсивність ходьби, а потім зменшуючи. Щоб уникнути зайвої втоми, ходьбу треба продовжувати не довше півгодини.

Найбільшу користь приносить вагітним біг в парку, де є спеціальна доріжка. Свіже повітря збагачує організм киснем, з’являється відчуття бадьорості, поліпшується настрій. Тренуватися на вулиці треба при гарній погоді. Коли йде сніг, починається гроза або дме сильний вітер, доведеться провести заняття в спортзалі. Після пробіжки корисно 15 хвилин полежати, злегка піднявши ноги. Це сприяє швидкому відпочинку та запобігає варикозне розширення вен.

Кілька застережень

Якщо ви вирішили не припиняти бігати при вагітності, уважно слідкуйте за частотою пульсу під час занять і контролюйте дихання. Відчувши найменші передумови до погіршення стану здоров’я, відразу припиняйте пробіжку, щоб не нашкодити малюкові, і при необхідності покажіться лікареві. Пам’ятайте, що після тренування організм повинен бути наповнений приємною втомою, а не виснажений і вимотаний.

Щоб убезпечити себе і малюка, намагайтеся дотримуватися невеликих рекомендацій.

Для бігу важливо підібрати зручну стійку взуття. Чим більше термін вагітності, тим вища загроза падінь і травм для жінки. Цьому сприяє вироблення релаксину. Речовина розслабляє зв’язки, готуючи їх до процесу пологів. У результаті кожне незручне рух на заняттях може спровокувати розтягування.

Під час вагітності корисно багато рухатися. Біг — відмінний спосіб зміцнити здоров’я і розслабитися. Головне для майбутньої матусі — не перевтомлюватися на тренуванні, уважно слухати своє тіло і виконувати всі вказівки лікаря. Тоді пробіжка буде приємною і принесе користь.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Може не показати тест на вагітність позитивний результат, якщо жінка вагітна?

Зміст статті: Як діють експрес-тести на вагітність? Чому тести дають псевдонегативний результат? Як правильно робити тест на вагітність? Домашній експрес-тест на вагітність – це зручне і доступне за ціною засіб…

Міф або правда: чи можна завагітніти під час місячних?

Зміст статті: Коли ймовірність завагітніти вище всього? З-за чого стає можливою вагітність під час місячних? Потрібно оберігатися під час місячних? Чи можна завагітніти під час місячних? Це питання здається трохи…

Місячні і вагітність: чи може піти менструація після зачаття

Зміст статті: Як відбувається запліднення? Чому менструації тривають: можливі причини Нешкідливі ситуації «Кольорова» вагітність Позаматкова вагітність Вважається, що припинення місячних – це основний і головний ознака вагітності. Саме на нього…