Тільки для справжніх пані!

Можливості штучного запліднення: шанс стати батьками

Можливості штучного запліднення: шанс стати батьками

Сьогодні приблизно двадцяти відсоткам пар доводиться вирішувати проблему безпліддя, тобто неможливості зачати дитину тривалий час (рік) при регулярних статевих контактах без використання контрацептивів.

В залежності від причини проводиться відповідне лікування одного або обох партнерів. У ряді випадків усунути безпліддя не вдається. У таких пар все ж є можливість стати біологічними батьками – штучне запліднення.

Методи

В залежності від причини неможливості природного зачаття, фахівці пропонують один з методів:

ЕКО: суть, підготовка

Штучне запліднення застосовується, якщо вилікувати безпліддя не виходить. Наприклад, якщо у жінки видалені маткові труби або порушена їх прохідність, після позаматкових вагітностей. Також воно показане при різних формах безплідності у чоловіків.

Протипоказаннями для ЕКО є:

На підготовчому етапі необхідно обстеження. Жінка здає аналіз крові для визначення рівня гормонів, а також на краснуху, герпес, токсоплазмоз, хламідії, мазок з шийки матки на цитологію, УЗД жіночих органів, молочної та щитовидної залози, кольпоскопію. Обидва партнера обстежуються на урогенітальні інфекції, РВ, вірусні гепатити, ВІЛ. Чоловікові необхідно зробити спермограму.

Перед тим, як здати сперму, майбутньому батькові необхідно статеве утримання близько 3-5 днів. Матеріал може бути заморожений з метою використання через якийсь час. Якщо життєздатні сперматозоїди не можуть бути отримані природним шляхом, паркан їх роблять за допомогою операції або пункції під наркозом.

Пацієнтці призначають гормональні препарати, що стимулюють дозрівання декількох фолікулів одночасно (суперовуляція). Розвиток їх контролюється за допомогою УЗД, вимірюється їх діаметр, товщина ендометрію. Потім їх отримують з яєчників під контролем УЗД з допомогою голки через піхву. Це безпечна процедура, ускладнень не викликає, роблять її під анестезією.

Запліднення відбувається в спеціальній рідини в пробірці в лабораторних умовах. Через кілька днів ембріон досліджують, виявляють наявність хромосомних захворювань. Сучасні технології роблять можливим вже на цьому етапі визначити стать майбутньої дитини. Потім для досягнення найкращого результату не одна, а 2-3 яйцеклітини підсаджують в порожнину матки за допомогою гнучкого катетера під анестезією або без неї.

Вагітність і пологи

Після введення яйцеклітини два рази в тиждень потрібно контролювати рівень гормонів (за аналізом крові). Приблизно через 14 днів перевіряють, чи настала вагітність. Зазвичай роблять тест. У деяких клініках з цією метою здається аналіз крові. Через три тижні після підсадки ембріонів можна проводити УЗД. Ймовірність того, що штучно запліднена яйцеклітина приживеться, становить близько 35%. Тобто в одному випадку з трьох настає вагітність.

Пацієнтки, у яких не вийшло з першого разу, можуть пробувати знову. ЕКО вважається безпечною процедурою. Іноді вагітність настає тільки з десятої спроби. На жаль, фахівці не можуть дати стовідсоткової гарантії, що штучне запліднення виявиться успішним.

Причини невдач можуть бути різні. Наприклад:

Ускладнення при ЕКО наступають дуже рідко у вигляді позаматкової вагітності (до 3% випадків), розвитку інфекцій (до 2%), кровотеч в процесі забору яйцеклітин. У 2-15% випадків виникає синдром гіперстимуляції яєчників як реакція на препарати, що прискорюють дозрівання фолікулів. Супроводжується поганим самопочуттям, здуттям живота, болем. При своєчасному виявленні успішно коригується.

Найпоширеніший побічний ефект при ЕКО – багатоплідна вагітність. Розвивається в кожної 3-4 пацієнтки. Причина в тому, що для збільшення ймовірності прикріплення ембріона їх підсаджують кілька (зазвичай 2-3). Є ймовірність, що всі вони приживуться. Фахівці можуть видалити «зайві», але в цьому випадку збільшується ризик відторгнення залишилися згодом (викидень).

9 з 10 жінок, що завагітніли за допомогою штучного запліднення, благополучно виношують дітей. Пологи після ЕКЗ проходять так само, як звичайні. Спосіб залежить від стану жінки, плода, наявності ускладнень вагітності.

Діти, зачаті за допомогою штучного запліднення, не відрізняються від інших малюків. Існує думка, що вони більш розумні, але частіше хворіють. Фахівці роблять висновок, що це пов’язано з особливим батьківською увагою та опікою над такими дітьми.

Донорство

При заборі матеріалу у пацієнтки яйцеклітин може виявитися більше, ніж потрібно. Така обставина робить можливим донорство жіночих статевих клітин. Це дуже важливо для пацієнток, у яких з якихось причин яйцеклітин немає, наприклад, після операції з видалення яєчників, при менопаузі. Щоб жінки погоджувалися бути донорами, для них зазвичай знижується вартість ЕКЗ.

Чоловіки можуть стати донорами сперми. Прав на дитину, зачату штучно з клітки, людина, який віддав її, не має. Донорство анонімно. Беруть статеві клітини тільки у абсолютно здорових людей.

Вартість ЕКО доступна не кожному, але це шанс обдурити природу. Сучасні репродуктивні технології дають його безплідним жінкам, сімейним парам, які мріють стати батьками. Варіантів чимало, фахівці підбирають відповідний індивідуально в кожному випадку.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

До скількох років можна народжувати жінці, достатньо одного тільки бажання?

Зміст статті: Позитивні сторони пізніх пологів Ризики, виникають при пізніх пологах Оптимальний вік для виношування дитини Інстинктивно будь-яка жінка мріє про дитину. Бажання кожної з них зумовлено природою, і з…

Грип: лікування захворювання при вагітності

Зміст статті: Про причини заряджання Можлива симптоматика Вплив на плід Можлива терапія Попередження захворювання Діагностика наслідків захворювання Захворіти простудними захворюваннями під силу кожному. Напевно, найнеприємніше – «підхопити» грип при вагітності….

Сприятливі дні для гарантованого зачаття

Зміст статті: Календарний метод Розрахунок по температурі Дії перед зачаттям Час зачаття Багато сучасні сім’ї з великою увагою ставляться до питання зачаття дитини. Це зрозуміло, оскільки до такого важливого моменту…