Тільки для справжніх пані!

Може не показати тест на вагітність позитивний результат, якщо жінка вагітна?

Може не показати тест на вагітність позитивний результат, якщо жінка вагітна?

Домашній експрес-тест на вагітність – це зручне і доступне за ціною засіб для швидкого отримання результату при затримці місячних. У більшості випадків саме завдяки такому тестування жінка дізнається, що чекає дитину, і відправляється на прийом до гінеколога, щоб упевнитися в цьому. Але нерідко трапляється, коли аптечні тести на вагітність не показують двох смужок, хоча зачаття відбулося успішно, і ембріон в утробі жінки вже є. В яких випадках тест не показує вагітність?

Як діють експрес-тести на вагітність?

Щоб зрозуміти, чому тест не показує вагітність у той час, коли вона вже є, треба знати принцип його роботи, який безпосередньо пов’язаний з процесами, що відбуваються в організмі вагітної жінки.

Зачаття відбувається в момент злиття яйцеклітини і сперматозоїда. Запліднена яйцеклітина починає підніматися в порожнину матки, щоб імплантуватися в її стінку. Як тільки майбутній ембріон впроваджується в маткову стінку, в організмі жінки починають відбуватися зміни, які будуть спрямовані на збереження вагітності.

Одним з таких змін є зростання особливого гормону – хоріонічного гонадотропіну (ХГЛ). Саме на нього реагують всі домашні тести на вагітність (Эвитест, Фраутест, Клиаблу та інші).

ХГЛ знаходиться і в крові і в сечі вагітної жінки. Кількість речовини прийнято позначати одиницею виміру ммо/мл (міжнародних одиниць на мілілітр).

Тести різних фірм показують наявність вагітності по-своєму: це можуть бути 2 смужки, знак «+» або слово «pregnant». Але незалежно від того, як влаштований тест-смужка, вона буде показувати позитивний результат тільки при взаємодії з гормоном, причому він повинен досягти певного рівня. Концентрація ХГЛ в крові та сечі істотно різниться: в сечі гормон піднімається повільніше. Його рівень зростає в 2 рази приблизно кожні 2-4 дні.

Більшість сучасних тестових засобів для визначення вагітності мають чутливість 20-25 ммо/мл Таку кількість ХГЛ у сечі буде досягнуто приблизно на 11-14 день після зачаття. Не можна забувати про те, що зачаття відбувається в день овуляції або в першу добу після неї, а сама овуляція припадає приблизно на середину циклу. Таким чином, оптимальний для виявлення рівень ХГЛ буде досягнуто саме до передбачуваного початку нового циклу. Ось чому робити тест рекомендують не раніше 1 дня затримки. В іншому випадку виробники не гарантують, що тест-смужка покаже вагітність навіть при її наявності.

До речі, експрес-тести з використанням сечі інформативні тільки на ранніх термінах. При терміні вагітності більше 8-9 тижнів тест не показує вагітність, тому що рівень ХГЛ цей час починає знижуватися з природних причин.

Чому тести дають псевдонегативний результат?

Той самий випадок, коли тестування проведено занадто рано – найвірогідніша і часта причина того, що при вагітності тест не показує вагітність. При цьому навіть затримка не є гарантією того, що рівень ХГЛ у сечі досягла тієї позначки, коли його зможуть виявити прості аптечні тест-смужки.

Іноді тест не показує вагітність при затримці з-за того, що зачаття відбулося набагато пізніше середини циклу (таке трапляється при пізньої овуляції).

Жінки, які ігнорують рекомендації виробника експрес-тестів і воліють тестуватися ще до затримки, найчастіше отримують негативний результат, і їм все одно доводиться робити тестування ще раз через декілька днів.

Якщо тест не показує позитивний результат, причини також можуть бути наступними:

 • Неправильне проведення тестування.
 • Шлюб тест-смужки або її минулий термін придатності.
 • Зниження концентрації ХГЛ з-за великої кількості рідини, випитої напередодні дослідження.
 • Завмерла або позаматкова вагітність.
 • Патології нирок.
 • Жінки, які цікавляться, чи може тест на вагітність помилятися і не показувати вагітність при її наявності, нерідко самі вводять себе в оману і вважають, що чекають дитину. Вони навіть можуть відчувати всі ознаки нового зачаття, тому їм здається, що тестовий матеріал «бреше» і прагнуть дізнатися, чому ж ніяк не з’являється заповітна 2 смужка. Зазвичай подібним сумнівам схильні представниці прекрасної статі, пристрасно бажають народити малюка і ті, у кого це довго не виходить. У даному випадку ознаки вагітності пояснюються самонавіюванням. Крім того, деякі симптоми можуть бути схожі з тими, які передують настанню менструації (підвищена чутливість грудей, нудота, посилення апетиту, болі в животі та інші).

  Менструація, між тим, може затримуватися і з інших причин – наприклад, через захворювань матки і придатків, гормонального збою і навіть від надмірних фізичних і емоційних навантажень. Звичайно, відповідь на питання, чи можуть тести в цьому випадку показати вагітність, очевидний – не можуть, адже її просто немає. Тому лікарі радять не довіряти результатам таких тестувань і обов’язково звернутися до гінеколога, якщо тести не показують 2 смужки при тривалій затримці, щоб з’ясувати справжню причину відсутності місячних.

  Як правильно робити тест на вагітність?

  Розібравшись з тим, може не показати тест вагітність, потрібно також уточнити, як проводити тестування, щоб результати були максимально достовірними, адже нерідко саме неправильні дії самої жінки при виконанні цієї процедури призводять до хибнонегативних результатами.

  Звичайно, в будь-якій упаковці з експрес-тестом знайдеться детальна інструкція, і кожна жінка повинна могти і знати, як визначити вагітність за допомогою тестової смужки. Виконуючи тестування, необхідно точно слідувати всім рекомендаціям виробника тесту.

  Зазвичай жінки використовують прості тест-смужки з виявляється реагентом – їх можна знайти в будь-якій аптеці, та й коштують вони недорого. Для проведення такого дослідження знадобиться зібрати сечу в невелику ємність з широким горлишком. Врахуйте, що сеча повинна бути концентрованою, тому краще всього проводити тестування з ранку або хоча б не мочитися протягом 4 годин до дослідження. Напередодні виконання тесту відмовтеся від прийому сечогінних засобів: вони теж можуть впливати на результат. Зібравши матеріал в ємність, опустіть в неї паперову смужку з реагентом до вказаної відмітки на 5 секунд і потім розташуйте тест на сухій горизонтальній поверхні. Через 5 хвилин можна буде оцінювати результат. Друга смужка, що з’являється після 10 хвилин очікування, не вважається позитивним результатом на вагітність.

  Якщо тест не показав жодної смужки, це може означати, що на якомусь етапі дослідження ви допустили помилку, і тестування доведеться повторити. Також тест-смужка нічого не показує, якщо вона зберігалася в неправильних умовах. Минулий термін придатності теж нерідко стає причиною повної відсутності яких би то не було результатів.

  Визначення вагітності може відбуватися і з використанням таких видів тестів як струменевий, касетний і електронний. Струменевий – один з найбільш зручних типів подібних засобів. Його назва говорить сама за себе: він не вимагає збору сечі, тому виконувати його можна навіть не в домашніх умовах.

  Для касетного тіста знадобиться капнути кілька крапель матеріалу в спеціальне вікно і почекати результату.

  Якщо вагітна жінка вибрала електронний тест, то вона зможе не тільки впевнитися в тому, що чекає дитину, але і побачить на екрані пристрою приблизний термін вагітності.

  Сумніви жінок, які цікавляться, чи може тест не показати вагітність, якщо вона вже настала, цілком зрозумілі: кожна з них хоче відчувати себе впевнено і намагається якомога швидше визначити, чи зростає всередині неї нове життя. Варто мати на увазі, що при правильному використанні достовірність результатів тестування становить більше 98%. Але якщо вас все ж таки бентежить тест, який показує одну смужку, тоді має сенс провести повторне дослідження або відправитися в спеціалізовану лабораторію, де точно визначать рівень ХГЛ за допомогою аналізу крові.