Тільки для справжніх пані!

Мед і малюки: з якого віку можна давати дитині ласощі

Мед і малюки: з якого віку можна давати дитині ласощі

З величезної кількості продуктів, які дарує природа людині, мед є одним із чемпіонів за змістом корисних складових та ефективності у профілактиці різних захворювань. Ще в давнину в рецепти багатьох ліків і мазей входив даний продукт. Зараз існує ціла наука про те, як лікувати дітей і дорослих з допомогою меду.

Те, що продукти бджільництва повинні входити в раціон, знають всі. Однак є винятки з цього правила. Індивідуальна непереносимість меду – нерідке явище. У випадку з дітьми все не так однозначно. Мед таїть в собі небезпеку і, в той же час, сприяє тому, щоб людина виріс здоровим і сильним.

У чому користь продукту для діток?

Медові небезпеки

Чому ж у батьків виникає питання про те, чи можна давати дитині таке ласощі? З якого віку це допускається робити? Чому лікарі обережні, не дозволяючи мамі балувати їм малюка? Справа в тому, що мед, який з давніх років вважається лікарською, таїть в собі і деякі небезпеки для здоров’я і деяких дорослих, і особливо дітей.

Оцінивши всі небезпеки і переваги вживання меду дитиною, варто вирішити, чи готові ви пригощати його ласощами, зі скількох років це можна робити і чи не буде у малюка реакцію на даний продукт.

Дитячий вік

Доктора однозначно сходяться в тому, що до року давати цю натуральну солодощі дітям не варто. Навіть якщо алергічної реакції немає, активні речовини можуть накопичуватися в організмі, і, наприклад, висипання почнуться пізніше. Мед можна годуючій мамі, коли в її чада хороше самопочуття. Однак і тут важлива міра. Продукт доведеться виключити, якщо стан малюка раптом стане погіршуватися.

Рік і старше

Однорічному маляті мед також не рекомендується. Багато батьків перестраховуються, думаючи про те, зі скількох років вводити продукт в раціон дитини. Більшість педіатрів застережуть маму, якого б якості не було ласощі, навіть з власної пасіки. З півтора-двох років, в залежності від здоров’я дитини, йому можна куштувати мед у дуже маленьких дозах. Безпечна денна порція після року – чверть чайної ложки. Втім, дітям без алергії буде корисний, наприклад, фруктовий або злаковий десерт на меду замість цукру.

Після двох

Вік 2-2,5 років – це зазвичай межа, коли дитина поступово переходить з дієтичного меню на їжу, яку вживає вся сім’я. Звичайно, давати йому солоні огірки і смажену картоплю не варто, але мед як ліки, добавки до каші, в складі якого-небудь десерту цілком припустимо. У дитячому садку в цьому віці меню досить різноманітне, що включає великий асортимент продуктів, тому і вдома можна доповнити раціон малюка в два роки цим природним десертом.

Мед і трьохлітки

З трьох років організм маленької людини стає усе значніше. В межах цього віку діти зазвичай переростають дитячу алергію, яка могла мучити їх протягом декількох років раніше. Якщо дитина погано реагував на продукт бджільництва в рік, до трьох-чотирьох йому цілком можна знову пробувати давати мед. У разі відсутності негативної реакції солодкість вводять в раціон малюка.

Дошкільний і молодший шкільний вік

4-8 років – надзвичайно важливий період для розвитку дитячого організму. Це стадія, коли від харчування залежить і самопочуття, і правильне розумовий і фізичний розвиток дитини. При відсутності алергії давати мед можна і потрібно, адже його складові беруть участь в обмінних процесах, що формують скелет. Великі навантаження і стомлюваність в школі, часті вірусні захворювання – всі ці негативні фактори змушують думати про підтримку, яка необхідна організму. Давати дітям мед корисно протягом навчального року вранці з кашею або ж ввечері з теплим молоком.

Енергетична підтримка для підлітків

Період статевого дозрівання у багатьох хлопців проходить непросто. Послаблюється імунітет, нервова система на взводі, проблеми з навчанням, хочеться бути в центрі уваги однолітків. Натуральний бджолиний десерт підтримає дітей і після 9-10 років, буде давати їм сили і для навчання, і для спорту, і для спілкування. Але навіть після десятого-дванадцятого року життя може виникнути алергія, тому стежити за станом дитини необхідно.

Протягом сотень років мед вважався ліками. Його давали важко хворим для підтримки сил. Сьогодні він входить в багато препарати, навіть у косметику. Але поряд з користю цього продукту коштує і шкоду. Тому думаючі батьки підійдуть до введення меду в раціон свого чада обережно, не ставлячи експериментів і розуміючи те, що в малих дозах – ліки, у великих може стати отрутою.