Тільки для справжніх пані!

Магній і його добова доза

Магній і його добова доза

Багато людей надають велике значення тому, що їдять кожен день, намагаючись зробити своє харчування збалансованим. Як правило, це поширюється на співвідношення білків, ліпідів і вуглеводів. Пильну увагу приділяють їжі з достатньою кількістю вітамінів. А скільки повинно бути інших важливих мікроелементів – думають в останню чергу. Сьогодні нашу увагу ми приділимо такого найважливішого компоненту в житті людини, як магній. Хто «він» такий, яка добова доза магнію повинна бути присутніми в раціоні громадянина кожен день?

Переоцінити важливість цього мікроелемента в житті – складно. Практично всі біохімічні реакції в організмі проходять за його участю. Від нього залежить білковий, вуглеводний та ліпідний обмін. А недостатня кількість чи надлишок магнію в раціоні людини призводить до незворотних наслідків. Розглянемо докладніше користь і шкода цього елемента, а також скільки його потрібно для «щастя».

Користь магнію

М’язам тіла потрібно мати магній. Наприклад, м’язи вашої руки повинні мати цей мінерал, щоб згинатися і розслаблятися. Аналогічно для всіх м’язів в організмі людини. До речі, це стосується і самої важливої частини в тілі людини – серцевого м’яза. Їй обов’язково потрібно отримувати необхідну кількість магнію. В іншому випадку після стиснення вона не зможе розслабитися. Лікарі називають таку ситуацію «серцевим нападом». Часто людина з прискореним серцебиттям або з болями в цій області потребу в магнії.

Якщо ви іноді відчуваєте судоми в ногах або іншої частини тіла, це означає нестачу цього елементу в організмі. Найімовірніше, організм перенаправив стільки мінералу з м’язів, скільки не вистачало серця. Для усунення або профілактики судом потрібно збільшити кількість магнію в добовому раціоні.

Герой нашої статті також нейтралізує кислотне середовище шлунка. Якщо мінерал пропав – збільшується кількість кислоти, яка є сприятливим середовищем для розмноження вірусів, бактерій і клітин пухлин. Сповільнюється обмін речовин. Організм, намагаючись вирівняти баланс луги і кислоти, затримує «брудну» воду в клітинах, заважаючи її оновлення.

Надходження достатньої кількості мінералу на добу є профілактикою катаракти. Кальцій без магнію перестає розчинятися в рідких середовищах організму і накопичується на кришталику ока, що викликає це захворювання. Також повільне розчинення кальцію призводить до відкладення його в нирках і виникненню каменів.

Магній підтримує роботу нервової системи. Недолік магнію веде до зниження її функціонування, що проявляється безсоння, неврози і різними депресивними станами. У жінок недолік нерідко призводить до ламкості волосся і сухості шкіри. Також часто спостерігається:

Більшість людей страждає від недостатньої кількості цього мінералу в організмі. Тому його поповнення щодня життєво необхідно. Для цього потрібно включити в раціон містять мікроелемент продукти, дотримуватися свою денну норму. Ми рекомендуємо вам поповнювати магній з їжею, без таблеток, оскільки останні можуть привести до передозування.

Денна норма магнію

Скільки нам потрібно магнію в день? – Показник змінюється в залежності вікових змін, обсягу фізичного та емоційного навантаження. Наприклад, у вагітних і годуючих грудьми жінок спостерігається велика витрачання цього елемента. До речі, найбільша частина Mg знаходиться в м’яких тканинах – 62%, у кістковій – 36%, в рідинах – 1-2%.

Ознайомитися з віковими змінами кількості потрібного магнію в день можна з допомогою таблиці, наведеної нижче.

Підлога Вік Норма магнію в день Немовля 0-7 місяців 30 мг 8-12 місяців 70 мг Дитина 1-3 року 85 мг 4-8 років 125 мг 9-13 років 240 мг Дівчата 14-18 років 350 мг Юнаки 14-18 років 200 мг Чоловіки 19-35 років 390 мг 35 і далі 240 мг Жінки 19-35 років 310 мг 35 і далі 320 мг Вагітні 20-35 років 410 мг 36 і далі 360 мг

Надлишок мікроелемента

Надлишок магнію в організмі трапляється рідко. Цей мінерал надходить з їжею у великій кількості, але з легкістю виводиться організмом людини. Часто надлишок супроводжує діарея. Однак при вживанні магнію синтетичного походження (з аптечними вітамінами або мінералізованими продуктами штучним способом) можлива серйозна передозування. Це призведе до наступних хвороб:

Щоб позбутися від великої кількості мікроелемента в організмі, потрібно збільшити кількість випивається води і трав’яного чаю з сечогінним ефектом. Підійдуть такі трави, такі як: шавлія лікарська, кульбаба і деревій.

Продукти, що містять магній

Скільки мінералу міститься в продуктах нашого харчування? Багато цього елементу містять пшеничні висівки або пророщена пшениця. Ці злаки посідають перше місце за вмістом Mg. Друге почесне місце займають соєві боби. Які (за твердженням медиків) уповільнюють старіння у жінок. На третьому місці знаходяться горіхи (найбільш багаті цим елементом кешью і арахіс). Також меншим вмістом мінералу, але гідні зайняти місце на наших столах щодня, вирізняються такі продукти:

Зазначимо, що є продукти, які не сприяють засвоєнню магнію організмом. Це цукор, білий хліб, фастфуд і всі продукти глибокої переробки. Їх потрібно виключити зі свого раціону. Підтримка магнію в потрібному обсязі для організму не становить праці, якщо дотримуватися правила раціонального харчування кожен день. Натомість ви знайдете здоров’я, молодість і довголіття. Удачі вам на шляху до здорового життя!