Тільки для справжніх пані!

Лікування п’явками в домашніх умовах: від яких хвороб, як ставити, як зберігати п’явки?

Лікування п'явками в домашніх умовах: від яких хвороб, як ставити, як зберігати п'явки?

Зміст:

Лікування п’явкою — середньовічне шарлатанство або медицина майбутнього?

У минулому столітті медицина зробила неймовірний прогрес, тепер у нас є медикаменти, щоб лікувати практично будь-яке захворювання. Але все частіше люди шукають альтернативу таблеткам, тому що останні, крім корисної дії, мають купу побічних ефектів. До того ж, сучасна медицина людини лікує по частинах, а ми прагнемо до загального хорошому самопочуттю. Одним таким засобом лікування хвороби і одночасно всього організму в цілому, є п’явка.

П’явка медична (лат. Hirudo medicinalis) — це велика помічниця людей, особливо, якщо наше здоров’я вимагає підвищеної турботи і уваги. Іноді, навіть здорові люди потребують її лікувальному впливі. Адже відомо, що перед балами світські дами ставили собі парочку п’явок за вуха, щоб поліпшити колір обличчя.

Ой, скажете ви, вони ж такі противні! Але погодьтеся, це суб’єктивне ставлення. Наприклад, в деяких країнах світу їдять, пальмових черв’яків, та ще живцем, а вже про всяких скорпіонів, жуків і жаб ми і не говоримо. А п’явка, вона людині таку величезну користь здатна принести, і вигляд її вже не відштовхує, і думаємо ми про неї скоріше з подивом і вдячністю.

Людина застосовує п’явок з незапам’ятних часів. Гірудотерапію, так називається застосування цих істот в медичних цілях, застосовували ще в стародавньому Єгипті. Ну а в Росії в XIX столітті п’явка була предметом експорту в Європу і приносила в скарбницю до 6 млн. рублів сріблом. Це був вигідний бізнес, але виловлювати її в природних умовах існування нескінченно було неможливо. Популяція знизилася, і сьогодні п’явка медична занесена в Червону книгу. Але завдяки попиту на неї був науково розроблений метод її розведення в штучних умовах.

Це важливий момент, оскільки в природних водоймах, де вона зустрічається і сьогодні, ніхто не може гарантувати її чистоти. Адже невідомо ким вона харчувалася до вас. А на біофабриках, дотримуються всі необхідні умови вирощування п’явок, тому її укус можна порівняти з уколом одноразовим шприцом. Після сеансу гірудотерапії п’явок більше не використовують. Хоча деякі пацієнти забирають своїх маленьких лікарів додому, адже через 3 місяці вони знову проголодаются і будуть готові провести вам черговий сеанс кровопускання.

Як і чому нам допомагає п’явка

П’явка, будучи гематофагом (живиться кров’ю), прокушує шкіру на 1-1,5 мм, при цьому вводячи знеболюючу речовину, так що ви не відчуваєте болю. Потім вона починає смоктати кров. Сеанс гірудотерапії може тривати від 15 хвилин до 2 годин, тут все залежить від п’явки. Наситившись, вона відпаде сама. Віддирати її не можна, якщо її потрібно зняти, п’явку посипають сіллю або підносять до неї ватний тампон зі спиртом або одеколоном.

Коли п’явка впорскує в кров людини слину, у ній містяться такі цінні елементи як фермент гірудин, саме він перешкоджає згортанню крові, завдяки чому п’явка без ускладнень харчується кров’ю стільки скільки їй потрібно. І завдяки цьому ферменту, ранка продовжує сочитися протягом 5-6 годин після сеансу, але не переживайте, це лімфа, пофарбована кров’ю і більше, ніж це необхідно, її не витече. Цей ефект дуже корисний для людей, які страждають схильністю до тромбоутворення. Важливо відзначити, що на сьогоднішній день таким пацієнтам прописують похідні аспірину для кроверазжижения. А він, як відомо, має чимало побічних ефектів. А наша чудова п’явка їх не має зовсім.

Крім того в слині п’явки є речовини розчиняють тромби, при тромбофлебіті – це просто панацея, адже офіційна медицина часто пропонує хірургічне втручання. Це ж властивість незамінне при гемморое.

Взагалі, п’явка вважається ще маловивченим предметом в медицині. І хоча вчені нарахували 124 активних речовини в її слині, повністю механізм дії невідомий. Ось, наприклад, вже згаданий гірудин синтезується фармацевтичними лабораторіями і на його основі виробляються креми від тромбофлебіту. Однак це знову лікування окремого захворювання, а не всього організму в цілому.

Що можна лікувати п’явками?

Відразу зазначимо протипоказання. Не можна застосовувати п’явку при гемофілії, під час вагітності, при захворюваннях крові, пов’язаних з низьким вмістом еритроцитів у крові, гіпотонії та імунодефіцитних станах. Якщо ви звертаєтеся в спеціалізований центр гірудотерапії, у вас обов’язково зажадають аналіз на згортання крові. Не нехтуйте цим, якщо ви застосовуєте гірудотерапію в домашніх умовах. Наслідки можуть бути серйозними.

Отже, лікування п’явками рекомендується при наступних захворюваннях:

 • Гіпертонія
 • Ішемічна хвороба серця, профілактика інфаркту
 • Тромбофлебіт, варикозне розширення вен
 • Запальні процеси, в. т. ч. спайки
 • Безпліддя
 • Міома
 • Ендометріоз
 • Хворобливі місячні
 • Простатит
 • Пієлонефрит
 • Аденома простати
 • Остеохондроз
 • Нейропатія, невралгія
 • Рубці (розсмоктування)
 • Посттравматичні набряки і гематоми
 • Крім перерахованих вище захворювань застосування гірудотерапії здатне підвищити і укріпити імунітет. Важливо й поліпшення загального самопочуття людини. Поліпшується сон, зміцнюється нервова система, зникають головні болі, пацієнти відзначають надзвичайну ясність розуму і поліпшення апетиту. Список захворювань далеко не повний. Адже в США, наприклад, п’явки, допомагають офтальмологів. А в Китаї, вони борються з атеросклерозом. Тому навіть якщо ви не побачили вашого захворювання у вищенаведеному списку, не полінуйтеся, дізнайтесь, можливо, і вам зможе допомогти п’явка.

  Звичайно, при лікуванні конкретного захворювання потрібно обов’язково проконсультуватися з гирудотерапевтом. Адже п’явки можуть ставитися на різні ділянки тіла, є розроблені схеми їх постановки, порядок яких залежить від діагнозу і стану пацієнта. Комусь п’явок ставлять на голову, кому-то на печінку і т. д. І це не завжди має пряму залежність. П’явка вибирає для укусу не просто випадковий ділянку шкіри, а биоактивную точку, як при акупунктурі. Значить вплив п’явки не обмежена хімічним впливом, воно діє і на енергетичний обмін людини.

  Але, не тільки захворівши чимось, людина звертається до гірудотерапії. Останні дослідження виявили користь від п’явок при ожирінні і целюліті. Ну, а її омолоджуючу дію було відомо здавна.

  Можна лікуватися п’явками в домашніх умовах

  В ті часи люди нерідко тримали п’явок, майже як акваріумних рибок. Їм тільки неодмінно потрібно міняти воду, раз у 3-14 днів, в залежності від обсягу води і кількості особин. А один раз, насосавшись крові, п’явка зголодніє через 3 місяці. Для невеликих втручань, можна мати п’явок будинку. Природно, їх потрібно купити в аптеці.

  Як зберігати п’явки?

  Зберігати п’явки можна без праці і вдома. Наприклад, посадити їх у банку, тільки обов’язково закрити кришкою з дірочками, марлю ці зубасті жительки прогризають з легкістю.

  Як ставити п’явки?

  Щоб поставити п’явку, потрібно посадити її на вибране місце, і вона сама присмокчеться. Якщо вона не хоче кусати, її трохи переміщують і навіть проколюють шкіру до появи крапельки крові.

  Щоб посадити п’явку ні в якому разі не потрібно перед цим мити цю ділянку пахучим гелем для душу або милом. П’явки дуже чутливі до запахів, вони просто відмовляться від трапези. Ще помічено, що у спеку вони не хочуть їсти, і значить, краще всього проходити лікування гірудотерапією у міжсезоння, восени і навесні.

  Безумовно, будучи давнім методом лікування, гірудотерапія застосовується, і буде застосовуватися в майбутньому. Спробуйте і ви її чудове вплив.  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Як лікувати заїди на губах? Народні седства лікування заїд, ліки та профілактика

  Зміст: Профілактика виникнення заїди на губах Заїди на губах — народні засоби лікування Як вилікувати заїди — ліки і медиакменти Сьогодні багато людей стикаються з появою на губах маленьких тріщинок….

  Свербіж шкіри на нервовому грунті: причини, лікування, ліки, народні засоби

  Зміст: Чому на нервовому грунті з’являється свербіж? Як відрізнити свербіж на нервовому грунті від інших шкірних захворювань? Профілактика і лікування свербежу шкіри на нервовому грунті У ряді випадків нервово-психічні перевантаження…

  Як боротися з безсонням? Поради і засоби народної медицини

  Зміст: Як позбавитися від безсоння — поради Засоби народної медицини від безсоння Інсомнія або безсоння – це порушення нічного сну. Людина, яка страждає від безсоння, не може заснути, перевертається в…