Тільки для справжніх пані!

Лікувальні властивості бджолиного підмору

Лікувальні властивості бджолиного підмору

Продукти бджільництва – визнані лікувальні засоби. Про користь меду і отрути комах чув кожен. Проте не менше, а навіть більше цілющих властивостей має бджолиний підмор, протипоказання до застосування якого практично відсутні. Про це чудодійний засіб та його властивості знають далеко не всі.

Що таке бджолиний підмор і як його збирають?

Бджолиний підмор – це загиблі комахи. Їх тіла вилучають із вуликів і ретельно просушують при температурі до 45°C. Якими б сприятливими не були умови для життя бджіл, вони все одно будуть гинути, оскільки тривалість життя комах невелика і не перевищує 1,5 місяців влітку. Взимку вони активні трохи довше.

Існує два види підмору. Діляться вони по сезону збору на зимовий і літній (тобто зібраний навесні, влітку або восени). Особин, виявлених у холодну пору року (або відразу після), не можна приймати всередину, т. к. в їх організмах може міститися велика кількість калу і трупного отрути. Вони підходять для зовнішнього застосування у вигляді мазей, настоянок, притирань.

Літній підмор має більш широкий спектр застосування. Він може використовуватися як зовнішньо, так і всередину. З нього готують мазі, настойки, відвари, распары або вживають в смаженому вигляді.

Не Можна застосовувати підмор тільки в 3 випадках:

Історія застосування

Про лікувальні властивості бджолиного підмору відомо вже давно. Так, це було визнане цілющий засіб ще в Стародавньому Римі. Гален рекомендував препарат при різних захворюваннях зубів та ясен. Також підмор застосовували для відновлення здоров’я очей, волосся. Крім того, комах відварювали в меду і використовували для лікування дизентерії. Відвари вважалися сечогінним засобом і добрими розчинниками каменів.

Пізніше застосування підмору розширилося. У XVII столітті його рекомендували при водянці, болях у суглобах, животі, проносі, виразках, запаленнях і гнійниках, лишаї.

Якими цілющими властивостями володіє підмор?

Зараз проводяться дослідження ефективності лікування цим засобом. І вже виявлені наступні його якості:

Завдяки такому широкому спектру дій, бджолиний підмор можна використовувати як для профілактики, так і для лікування великої кількості захворювань. При грамотному поєднанні з іншими біологічно активними добавками, фітопрепаратами та продуктами бджільництва лікувальні властивості кошти посилюються.

Що міститься в тілі бджоли?

Підмор має виражений лікувальний ефект завдяки вмісту великої кількості корисних речовин. В тілі кожної комахи є всі продукти бджільництва і багато інші корисні речовини:

Тіло бджоли покрите хитиновым шаром. У ньому міститься велика кількість хітозану. Він володіє потужним ранозагоювальним ефектом завдяки високій концентрації гепарину і гепариноидов. Хітозан зупиняє кровотечі, знеболює і допомагає уникнути утворення шрамів і рубців після опіків.

Інші властивості хітозану:

Меланін захищає шкіру від ультрафіолетового випромінювання, а також зв’язує токсини і важкі метали і сприяє їх виведенню. Він є бактерицидним засобом. В комплексі ці речовини підсилюють дію один одного.

Бджолина отрута і жир

Ще одна корисна речовина, яка міститься в підмор – це бджолиний отрута. Велика його перевага в тому, що він не втрачає своїх властивостей при нагріванні до 115°C. Тому при приготуванні відварів він повністю зберігає свої якості. При попаданні в шлунок отрута частково руйнується і деактивується, але залишився кількість переходить в кишечник, а звідти – в кров, де повною мірою проявляє свої властивості.

Окремої уваги заслуговує такий компонент підмору як бджолиний жир. Вчені і лікарі все більше цікавляться його складом і властивостями. Вони вже встановили, що його біологічна цінність вища, ніж у риб’ячого. У жирі міститься велика кількість поліненасичених кислот. При цьому в ньому відсутній холестерин.

Бджолиний жир легко засвоюється організмом і не має негативних наслідків. З нього виробляються речовини, що регулюють роботу різних органів, систем людського тіла.

Крім того, при вживанні бджіл всередину в організм надходять харчові волокна, вони стимулюють роботу травної системи. Вони мають сильне адсорбуючу дію і допомагають очистити організм зсередини, оскільки сприяють виведенню різних токсинів.

Не Дивно, що після прийому препаратів, що містять бджолиний підмор, людина відчуває приплив сил і енергії. Такі засоби стимулюють роботу всіх органів і систем, особливо імунної, мають тонізуючу дію.

З бджолиного підмору виготовляють аптечні засоби, їх можна самостійно зробити вдома. Лікувальні властивості від цього не стануть гірше. У домашніх умовах з підмору виготовляють мазі, порошки, відвари, настоянки тощо. Застосовувати їх рекомендується при лікуванні різних захворювань серця, судин, сечостатевої та вивідною систем, цукровому діабеті, суглобів і так далі.

Протипоказання

Незважаючи на широкий спектр дії і безпеку для організму, бджолиний підмор має протипоказання до застосування. Проте їх небагато, заборони часто носять суб’єктивний характер.

Від вживання бджолиного підмору варто утриматися людям, що мають індивідуальну непереносимість компонентів препарату або бджолярської продукції. Не варто давати кошти з комах маленьким дітям, які не досягли 1,5 років, т. к. їх організм ще не здатний їх засвоїти. Слід бути обережними вагітним і годуючим жінкам, особливо, якщо мова йде про спиртових настоянки. Ось і всі обмеження щодо застосування даного продукту.

Бджолиний підмор – універсальний засіб, здатний значно поліпшити стан будь-якої людини, т. к. природним чином стимулює роботу всіх органів і систем організму. Приймати його можна практично всім.