Тільки для справжніх пані!

Купання дитини: чи можна проводити водні процедури при нежиті

Купання дитини: чи можна проводити водні процедури при нежиті

Маленькі діти часто хворіють простудними захворюваннями, незважаючи на всі зусилля батьків. Це пов’язано з тим, що у них ще слабкий незміцнілий імунітет. Він не здатний впоратися з багатьма вірусами. Тому, скільки б зусиль мама і тато не прикладали, у малюка рано чи пізно з’являться соплі. У зв’язку з цим у батьків виникає питання, чи можна купати дитину при нежиті.

Думку лікарів

Діти досить довго хворіють на ГРВІ. За кілька днів стабільно виникає необхідність помити дитину. В цілому, лікарі не бачать великої проблеми в купанні малюка з нежиттю. Але до цього твердження є ряд важливих поправок. Щоб процедура не завдала шкоди і не погіршило стан хворого, необхідно пам’ятати про наступні правила:

В інших випадках дитину не тільки можна, але і потрібно мити. При хворобі дитина сильно потіє, так з організму виводяться токсини, продукти життєдіяльності шкідливих мікроорганізмів і пр. Весь цей бруд необхідно регулярно змивати. Тому малюк навіть при нежиті повинен регулярно приймати ванну. Це необхідна гігієнічна процедура, але й зловживати нею теж не варто.

Як приймати ванну

Малюк повинен регулярно купатися, навіть якщо у нього нежить. Однак необхідно дотримуватися деяких правил, щоб не зробити немовляті гірше:

Все добре в міру. Про це золотому правилі потрібно пам’ятати всім батькам і не тільки тоді, коли виникає питання, чи можна купати дитину при кашлі, ГРВІ або нежиті.

Наповнювачі для ванн

Часто можна почути, що дитину з нежиттю треба купати в відвари лікувальних трав або у ванні з морською сіллю. Варто розуміти, що особливого терапевтичного ефекту від цього не буде. В іншому ж натуральні трави краще, ніж різні хімічні засоби для миття.

Для купань можна використовувати відвари мати-й-мачухи, чебрецю, ромашки, календули. Спочатку готується настій, який потім додають у ванну для малюка. Наприклад, відомий багатьом доктор Комаровський радить готувати відвар із чебрецю таким чином:

Обережність з відварами слід проявити у тому випадку, якщо дитина страждає від алергії. Можлива поява реакції на якусь траву.

Інший варіант – купання немовляти у ванні з морською сіллю. Вода потрапляє в ніс і промиває його зсередини. До того ж у таких парах міститься безліч корисних речовин. В результаті малюк відчуває себе краще, ніс легше дихає, нежить проходить. Щоб приготувати таку воду необхідно розвести 0,5 кг морської солі у повній ванні. При інших пропорціях краще ознайомитися з інструкцією на упаковці.

Немовляти з нежиттю мити не тільки можна, але і потрібно, якщо він добре себе почуває. Якщо ж дитина явно нездужає, у нього висока температура, то протягом пари днів краще утриматися від купань, обмежуючись плановими гігієнічними процедурами у вигляді підмивання і вмивання.