Тільки для справжніх пані!

Краснуха і її симптоми у дорослих

Краснуха і її симптоми у дорослих

Колись краснуху вважали «третім захворюванням» з тих, що викликають висип у дітей. У малюків вона зазвичай протікає досить легко, але, починаючи з підліткового віку, недуга проявляється в більш важкій формі і майже завжди з супутніми ускладненнями. У будь-якому випадку, якщо виникають ознаки краснухи у дорослих або дітей, потрібно відразу звертатися до лікаря.

Природа вірусу

Тільки в 19 столітті краснуха була позначена як окреме захворювання, а також вдалося встановити її вірусну природу. До цього часу її вважали однією з форм кору – небезпечного інфекційного захворювання. Тому іноді краснуху називають коровий.

Вірус, що викликає хворобу, був виділений в 60-х роках минулого століття. Він відрізняється високою контагіозністю і, в той же час, слабкою стійкістю в навколишньому середовищі.

На нього згубно діють ультрафіолетові промені, високі температури і антисептичні засоби. Однак вірус досить стійкий до низьких температур.

Потрапляючи всередину організму, він розмножується, нагромаджується, осідаючи в лімфатичних вузлах, а потім з потоком крові розноситься по всьому тілу, викликаючи його інтенсивну інтоксикацію. Інкубаційний період триває до трьох тижнів. Хворий стає джерелом зараження ще за тиждень до того моменту, як почнуть проявлятися перші ознаки краснухи. При цьому вірус передається не тільки повітряно-крапельним, але і побутовим шляхом.

Початкові симптоми

Ускладнення

Недуга небезпечна своїми ускладненнями, які можуть виражатися набряком мозку, епілепсією, судомами та іншими серйозними захворюваннями. Якщо не знати, як виглядає краснуха, то її початкові симптоми легко сплутати з проявами простудного захворювання, із-за чого багато хто починає лікуватися від ГРЗ. Однак популярні препарати від кашлю і нежиті безсилі проти вірусу краснухи. Тому своєчасне звернення за лікарською допомогою має велике значення.

Особливо небезпечна краснуха для вагітних. Вірус має здатність проникати в клітини плоду і ушкоджувати хромосоми, викликаючи мутації і вроджені патології. Але бувають випадки, коли хвороба розвивається без всяких симптомів або з легкими ознаками застуди. Тоді жінка може і не підозрювати про інфекції.

Якщо вірус вражає організм в перші місяці після зачаття, найчастіше плід гине. В іншому випадку у нього розвиваються важкі пороки внутрішніх органів або мозку.

Відомі випадки масового народження дітей з вродженими вадами через кілька місяців після епідемічного спалаху краснухи в одній з розвинених країн.

Якщо жінка заразилася в останні тижні вагітності, імовірна вроджена форма краснухи у дитини. За статистикою така проблема становить близько десяти відсотків від усіх вроджених патологій і може проявитися у вигляді серйозних захворювань, лікування яких вкрай складне і не завжди ефективне:

Лікування

Проти цієї недуги не розроблені спеціальні препарати, лікування проводиться симптоматичне, в залежності від проявів хвороби та її ускладнень. Якщо стан пацієнта дозволяє, то він переносить захворювання у домашніх умовах. При цьому важливо дотримуватися ряду правил.

Дієта

Якщо хвороба протікає важко, з ускладненнями, пацієнту призначається дієта № 13, яка ефективно застосовується при гострих інфекціях, пневмонії, в період відновлення після великих операцій. Харчування спрямовано на зниження інтоксикації організму, виведення мікробних токсинів, відновлення захисних сил.

Їжа повинна бути щадною і в термічному, і в механічному, і в хімічному плані. Вона готується тільки на пару або способом варіння. Забороняється продукти гасити, а тим більше запікати або смажити.

Температура холодних страв повинна бути не нижче 15 градусів, а гарячі – не перевищувати 65. Виключаються гострі, жирні страви і прянощі. Знижується також кількість споживаної солі. Для швидкого виведення токсинів рекомендується вживати рідину у великій кількості, до двох з половиною літрів на добу. Їжа повинна мати рідку або пюреобразную консистенцію.

Народні засоби

Корева краснуха у дорослих є серйозним випробуванням для організму, небезпечним можливими наслідками. При перших її ознаках слід звернутися до фахівця, а пом’якшити важкі симптоми допоможуть прості народні рецепти.

Імунітет до захворювання після перенесеної хвороби, на жаль, не завжди є довічним. Тому у дорослих симптоми недуги стали зустрічатися набагато частіше. Ще раз відзначимо, обличчям старшого віку і вагітним треба бути особливо обережними. Для них вкрай небезпечна краснуха, а симптоми у дорослих цієї хвороби вимагають якісного і своєчасного лікування.